Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valóban ez a mai fiatalság?...

Valóban ez a mai fiatalság? Hanyatlóban van?

Figyelt kérdés

Erről a két leírásról van szó, mi a véleményetek róla?


„A fiatalság ma szereti a luxust. Rossz a modora, megveti a tekintélyt, nem tiszteli az időseket s cseveg, ahol dolgozni kellene. A fiatalok már nem állnak fel, ha egy idősebb lép be a szobába. Visszabeszélnek szüleiknek és zsarnokoskodnak szüleik felett.


„Ha az apák szokásává válik, hogy gyermekeire ráhagyják, amit csak akarnak és félnek felnőtt gyermekeik előtt egy szót is szólni, vagy ha a fiak olyanok akarnak lenni, mint az apa, tehát szüleiket sem nem tisztelik, sem szavaikkal nem törődnek, s nem hagynak maguknak semmit se mondani, hogy felnőttnek és önállónak tűnjenek, s a tanárok is remegnek diákjaiktól…Az idősebbek leülnek a fiatalok közé és megpróbálnak nekik tetszeni, elnézve nekik illetlenségeiket, sőt részt is vesznek ezekben… Ilyen módon felőrlődik az ifjúság lelke és ellenállóereje. Dacosak lesznek és végül nem tudják elviselni, ha csak egy kis alárendelést követelnek tőlük. A végén megvetik a törvényeket, mert senkit és semmit sem akarnak elismerni maguk felett. Ez a zsarnokoskodás szép kezdete.”


2014. márc. 9. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Ez két leegyszerűsített általánosítás. Ami emiatt rossz és marhaság az egész.
2014. márc. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Halandzsa és általánosítás csupán az egész szöveg. Vagyok 17 éves ha felszáll egy idősebb néni,bácsi a buszra akkor nyilván az az első,hogy felállok és átadom szó nélkül a helyem. Ez szerintem valamilyen formában,sőt teljesen tekinthetjük a tisztelet megadásának.

Én is látom,hogy vannak b*nkó paraszt gyerekek,de ne mondja már nekem senki,hogy régen nem volt.

Még azzal is az állítással is egyet értenek,hogy rossz irányba halad a társadalom,de ezzel a két szöveggel nem tudok egyet érteni.

Ha zsarnokoskodnék vagy visszabeszélnék a szüleimnek akkor egyenes úton haladnék egy marha nagy nyakleves felé.

Bizonyos dolgok is feledésbe múlnak, például én sem állok fel ha egy idős ember belép a szobába (nálunk ez nem volt soha,nem tanította meg senki),de hangosan ,előre köszönök neki.

Egy tanárt se fenyegettem meg,és egyik közeli ismerősöm sem.


De ezt elég sokáig tudnám még ragozni,de fölösleges,mert értelmetlen így általnosítani. Mindenki tudja,hogy vannak tiszteletlen,modortalan,nevetlen kamaszok,de vannak tiszteletes,becsületes és normális kamaszok is.


Kérdésre a válasz: Nem,nem ez az egész mai fiatalság,és igen hanyatlóban vagyunk.

2014. márc. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Haha,mind a két írás ókori római szöveg:D Ez tetszett.
2014. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szerintem se állja meg a helyét egyik állítás sem a mai társadalomban. Az illemszabályok a társadalom fejlődésével módosulnak, egyes szabályokat komolyabban vesznek, akár törvényi szintre is emelnek, más szabályokat lazábban kezelnek, vagy akár teljesen el is tűnnek.

Ez a két idézet nem a fiatalság hanyatlását mutatja be, hanem egy régebbi kor illemszabályainak a lazulását firtatja és a következményeit tárgyalja, hogy mi lesz ezek után.

2014. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Nos ezt a két szöveget csak elkezdtem olvasni,de ezen kívül tényleg bődület ami ma folyik a tinitársadalomban
2014. márc. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Merem állítani, hogy már legalább 30 éve nem állnak fel a gyerekek, ha egy idősebb belép a szobába. Ha nincs ülőhely, a fiatalok többsége átadja a helyét. A munkahelyetti csevegés pedig tökéletesen illik a mai harmincasokra, negyvenesekre is.

A jó nevelés nem arról szól, hogy elnyomod a gyerek személyiségét, burokban neveled, hanem arról, hogy jó értékrendet adsz át neki, és hagyod, hogy az alapján cselekedjen.


Azt meg ne próbálja nekem senki se bemagyarázni, hogy a korok közötti barátkozás, együtt szórakozás rossz dolog. Nem ettől lesz egy gyerek tiszteletlen.

2014. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudtam, hogy valahonnan ismeros az elso idezet, ezt Szorkatesz mondta kr.e. 470-399 kozott. Ha ezt direkt csinaltad, kedves kerdezo, akkor meg vagy dicserve. Ugyes dolog volt kiemelni/megmutatni, hogy mindig minden ujabb generacion ki van akadva az elotte levo.
2014. márc. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
sikerult elirnom szokratesz nevet.. oops..
2014. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ez csak egy rohadt nagy általánosítás.

off: 16 éves vagyok de mikor a villamoson odaáll a hátam mögé az öregasszony és csak onnan ismerem fel,hogy cüccög, nyüszög, sóhajtozik, felhívja a barátnőjét és elmondja mekkora paraszt mindenki,hogy nem tud leütni, rúgdos, nekemvágja a táskáját akkor kövezzetek meg de én nem adom át a helyem. Azért álljon már meg a menet. Az egy dolog,hogy kicsit szemtelenebbek a fiatalok mint régebben, de azért ez nem csak a fiatalokra jellemző...

2014. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azota is hanyatlik!!


Tanultuk irodalmon...:)

15/F

2014. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!