Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csinálnátok ha a 17 éves...

Mit csinálnátok ha a 17 éves kamasz gyereketek visszaütne és leköpne titeket egy konfliktusban?

Figyelt kérdés
Hogyan kezelnétek a helyzetet?

2014. márc. 17. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A jelek szerint ez a kapcsolat egyébként sem rózsás. Először te ütöttél, aztán ő vissza. Gondolom nem az első eset. Mi volt az ok?

Mi tennék utólag? Egy békés pillanatban megpróbálnék higgadtan beszélgetni vele és tetlegesség nélkül, ész érvekre támaszkodva meggyőzni valamiről. Kamasz korban ez elég nehéz...

2014. márc. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
17 évesen már sehogy. Ha nem szégyeli magát, hogy ilyet csinál akkor semmi értelme már neki bármit is mondani. Otthagynám és tuti hogy vérig sértődnék. Ha már ilyet csinál akkor valami nagyon el lett basszintva a nevelésénél, már bocsi. Vagy a szülő érdemelte meg ki tudja..Bizony vannak helyzetek mikor a szülő se mutat jó példát és ilyenesetben ne is várjon mást a gyerektől.
2014. márc. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
semmit mivel: Visszaütne?? Akkor csak a látott példát hozza.
2014. márc. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez túl kevés információ, de én egyelőre nem érzem, hogy a most legnagyobb gyermekem, aki 14 múlt, valaha is képes lenne ilyenre.

Biztos, hogy ott már nagy gondok vannak. Rossz szülő-gyermek kapcsolat, rossz baráti társaság? Nagyon-nagyon fájna lelkileg, az tuti...

Mindenképpen meg kell beszélni!

2014. márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Nehezen tudom elképzelni, hog a családunkban ilyen előforduljon- nem látott ilyen mintát és a nevelésünk sem erre mutat.


Először is megdöbbennék, azon is elgondolkodnék, hogy én mit mulaszthattam el, ha ez egyáltalán mint "megoldási opció" felmerülhetett benne.


Természetesen akkor sem szállnék be a köpködésbe és verekedésbe, ha pl. fizikai erőmmel legyőzhetném, mert ez egy olyan színvonala a konfliktuskezelésnek, amibe tanult, értelmes, felelős szülő nem száll be.


Biztos vagyok abban, hogy megalázva érezném magam és ennek hangot is adnék (nem ordítozva természetesen)- nem tudok jelenleg olyan nyomós okot elképzelni, amire ez a viselkedés adekvált válasz lenne, így semmiképpen nem hagynám szó nélkül.


Hosszabb távon elvárnám a bocsánatkérést és addig is úgy gondolom, jogos lenne a 17 éves, vélhetően iskolába járó, keresőképtelen gyermekemtől megvonni azokat a plusz dolgokat, amelyek nem kötelességeim.

(pl. természetesen köteles vagyok befizetni az iskolai étkezését, de nem vagyok köteles fizetni ilyen viselkedés mellett a kedvenc sportedzését vagy köteles vagyok biztosítani számára minden körülmények között az egészséges étkezést és normális ruházkodást, de nem biztos, hogy a kedvenc menüje megfőzésével és a legmárkásabb, vágyott holmik megvételével vagy bizonyára vannak tervei nyaralásra, születésnapra, továbbtanulásra stb. vonatkozóan- átgondolnám, hogy ezek valóban "járnak"-e részére ilyen döbbenetes viselkedés után)

2014. márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Olyanra nem kerülhet sor, hogy VISSZA üt.


De ha egy vita során leköpne, valószínűleg nagyon megbántva érezném magam, megalázva.

Tekintve, hogy én vagyok a felnőtt, kezdeményezném a kedélyek lenyugvása után a békülést, elmondanám őszintén, hogy bár nagyon szeretem őt, nagyon megbántott és várnám a bocsánatkérést (remélhetőleg nem örökre...)

2014. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ezt ugye tudod hogy ez nem most lett elrontva hanme egész kisgyerek korától. ha egy gyerek megtanulja tisztelni a szüleit az soha nem vetemedik iylenre, eszébe sem jut akármilyen konfliktus is van. Az a baj sok ygeek már a szülöknek egymással szemben való tiszteléetet sem látja. ha egy gyerek azt látja hallja hogy szülei is anyáznak egymásra és nem tisztelik egymást ott nincs min csodálkozni. Ráaádásul visszaüt, akkor te is ütöttél, egy ekkora gyereknél már végképp nincs értelme a verésnek. Egyértelmű tisztelet hiány van ennél a tininél ami nem az ö hibája hanem a szülőké hogy nem tanitották meg rá.
2014. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nálunk sem lehetséges, hogy odáig eljussunk, föleg, hogy kisgyerekként sem üthetnek meg senkit sem.


De ha esetleg eljutnánk eddig, akkor már biztosan észre venném, hogy oltári nagy baj van mind a köztünk lévö kapcsolatban és a gyerekemnek is óriási problémái lehetnek.

Ott abban a pillanatban minden veszekedést abba hagynék, és egyetlen egy dologra koncentrálnék az alap problémát megtalálni(egy tininél gondolom nem egy a probléma).

2014. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Hátat fordítva hallgatnék és várnám, hogy mindketten lenyugodjunk, és elgondolkozzon a probléma megoldásán. Ha ilyen helyzetben egy szülő kioktat egy kamaszt a viselkedésével kapcsolatosan szerintem csak olaj a tűzre, akármilyen helytelen is. Keresni kell kompromisszumot.
2014. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom,én is 17 éves vagyok,de még visszaszólni sem szoktam a szüleimnek,talán a jó nevelés az oka,nem tudom.
2014. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!