Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költesz kamasz gyermek...

Mennyit költesz kamasz gyermekedre és mire költöd?

Figyelt kérdés
2014. márc. 17. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Hugom 19 éves fősulis.


HAvi 80 € -t elvásárol ( nadrág, felsö amit akar.csak 2 db szok kijonni neki ebből havonta mert márkásakat vesz )

körmökre havi 20 € - t költ

bulizás 30 €

+ pl most nézett ki 130 € s napszemüveget és apától megkapja névnapjára. Okostelefont szülinapra kapott. Laptopot karácsonyra. Ha 2 havonta kitalállja hogy kell neki új cipő vagy ilyesmi azt anyáék megveszik nem a salyátjából költ rá.


szerintem elkényesztetett

2014. márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

off: Atyaég, az első válaszolónak a helyesírása eléggé lehúzott! Bocsi.:)


on: Tudom, hogy szülőkhöz szólta kérdés, de gondolom igazából mindegy, ki válaszolja meg. Rám eléggé változó, hogy mennyi pénzt költenek.

Suliban tízóraira kapok havi 6000 ft-ot.

Hétvégén, ha megyek bulizni, akkor kapok 5000 ft-ot (egy éjszakára, tehát ez heti 5000-10000 ft).

Kávézásra, pizzázásra, stb barátnőkkel alkalmanként kb 1500 ft.

Ruha, smink pedig változó. Van, hogy 0, van, hogy 100 ezer egy hónapban. Bár egyik sem túl gyakori, talán max évi egyszer fordul elő mindkettő. Amíg vékony voltam, és szerettem vásárolgatni, addig a havi 30-50 ezer volt az átlag, most kevesebb.

Angolra járok hetente 2x, ez attól függően, hogy mennyi óraszám jön végül ki egy hónapra 6000-8000 között mozog.

Az iskolai szünetekben járok manikűröshöz, az 4000 ft. Fodrászhoz nem nagyon járok, mert sajnálom a hosszú hajam, de ha jól rémlik, az olyan 6000-7000/alkalom. Kozmetikushoz amilyen sűrűn kell, kb 3000-4000 ft, de ennyiért elég sok minden benne van (teljes láb gyanta, bajusz gyanta, hónaljgyanta, szemöldökigazítás)

Azt hiszem a lényeget már leírtam, ezeken kívül ugye alkalmanként jönnek pluszkiadások. Mint pl valamilyen bútor a szobámba, vagy valami elektromos kütyü. De nem szoktam feleslegesen félévenként cserélni pl telefont, az előzőt 3 évig használtam, a mostanit nyáron kaptam. A hajvasalóm már 4 éves, stb, szóval szerintem ilyen dolgok iránt nem követelőzöm feleslegesen.


Szerintem az átlaghoz képest kicsit sokat költenek rám, de én mondjuk ezt nem tartom soknak, láttam itt már gyakorin sok kamaszt, akiknek jobban megy. Itthoni viszonylatban kb középszínvonalon élünk, mindkét szülőm diplomás, az egyikük vezető, a másikuk beosztott pozícióban dolgozik. Nem keresnek milliókat, de azért eléldegélünk. Szóval szerintem ezekhez viszonyítva optimális mértékben költenek rám. Azért írtam ezt le, mert szerintem nem reális ilyen helyzetben általánosítani, és mert szeretnek (szerintem) ok nélkül lepontozni.

17/L

2014. márc. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hú,köszönöm!

És mondjuk egy 12-14 éves lány mibe kerül havonta a szülőknek?

2014. márc. 18. 08:06
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha főleg arra a korcsoportra gondolsz leírom az emlékeim.

Havi négy öt alkalommal volt valami költekezősebb program, mozizás, pizzázás, sütizés stb egy alkalomra kb 2000ft-ot kaptam.

Reggelire pénzt csak akkor kaptam, ha késésben voltunk vagy utolsó pillanatban elfogyott valamilyen alapanyag.

Fodrász kb negyedévente, vagy amikor roncsolódást észleltem, ez kb 3-4000ft.

Másfélhavonta szemöldökszedés: 800ft

Ruházkodás változó, új lábbeli kb negyedévente kedvtől és évszaktól függően 2000-15000ft. Nadrágok kb 3 havonta: 3-4000ft. Pólók pedig turkálóból ha épp találtam, ez havi 500ft-os tétel volt.


Tesóm igaz fiú, de az általad említett korcsoportba tartozik. Rá is hasonló összeg van költve mint rám volt. (nyilván a szemöldökszedés tétel lejön és a haja sem derékig ér)

2014. márc. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát smink kb havi 5000

Ritkán megyek vásárolni, kb havonta, akkor 20-30 ezret költök.

kaja: 8000 egy hónapban kb

egyéb programok: 5-10 ezer egy hónapban.

2014. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 14/L
2014. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is kb. annyi, mint az 5-ösnek és én is ilyenekre költök. Néha kicsit kevesebbet, néha többet.

Most pl. nemsokára felújítjuk a szobámat, tehát az kb. 70 000 ft-be fog kerülni, ha nem több. 14L

2014. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Ram : hetente 2000FT zsebbpenz 2 honaponta cipo 3-4-5ezer FT (hada) ruhak ossze vissza 1-2 honaponta 3000FT kb. fodrasz felevente 3500ba kerul :) szepseg apolas smink : felevente kb 2-3000 attol fuggetlen alig van ruham mert mindet kihizom... tavaly elott osszel sikerult beszrreznem egy 15.ezer forintos nadragot 2 ezerert..... szet szakadt rajtam miutan hiztam 10 kilot... pedig csak 3 honap telt el de szerencsere most mar megallt a hizasxD
2014. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ömm... hát rám:

- zsebpénzt nem kapok, pénzt akkor kapok, ha kérek, és tudnak adni (olyankor általában 1-2 ezret)

- ruhákat leginkább 2-3 havonta kapok olyan 25-30ezres értékben (ebben benne van minden, cipő, gatya, pólók, pulcsik, ilyesmi)

- ha valami ruhadarab nagyon kell, akkor valószínűleg megkapom (persze nem tízezrekért)

- bulizni nem engednek....

- fodrász olyan félévente és 5-6 ezer

- sminket nagyon ritkán, sokáig ki tudom húzni, és akkor is max 2-3 ezerért beszerzek minden szükségeset.



17L :)

2014. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát én eléggé meglepődtem a válaszaitokon :)

Ha szigorúan vesszük én havi 15 e-be kerülök egy hónapban.

Nem veszek havonta új ruhát csak mikor már nagyon látom, hogy kéne egy új gatya, póló, pulcsi stb. de mind ilyen 2000-3000 Ft értékű. Smink az nuku, minek hisz nem sminkelem magam, hülyeség és fölösleges.

Egy - két mozi egy hónapban meg néhány koncert az kb 2000-3000 Ft, moziban soha nem veszek semmi hiszen filmezni megyek nem enni, koncerten meg max 1-2 sör (kb 600 Ft).

Ami sokba van még az a fogamzásgátlóm 3 havonta 6000 Ft.

De amúgy dolgozom iskola mellett. :)

19/L

2014. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!