Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kezelnek így a szüleim?

Miért kezelnek így a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, és nem értem a szüleim viselkedését, remélem,hogy valamelyikőtök tud a következő dolgokra érthető magyarázatot adni,mert egyszerűen nem tudom őket megérteni!


Mindig is jó viszonyban voltam a szüleimmel..amikor gimnazista lettem,megengedték hogy eljárjak bulizni, mindent elmondtam nekik,voltak ilyen 'kis barátaim' akik persze nem voltak komoly kapcsolatok, de tudtak róluk is!

Aztán 2012 nyarán megismerkedtem jobban egy falumbéli sráccal, aki egy évvel fiatalabb nálam,nem is vettem komolyan,nem akartam tőle semmit sem. Néha beszélgettünk azért, aztán télen elmélyült a kapcsolatunk és 2013. februárjában összejöttünk. Nyáron sajnos szétmentünk, de a kapcsolatunk végülis ugyanaz maradt, annyi volt más,hogy nem mondtuk így ki,hogy együtt vagyunk.


Nyár végén megint hivatalosan jártunk, azóta is együtt vagyunk. A szüleim viszont akadályozni próbálnak minket, nem engedik,még így, több mint egy év után sem az együtt alvást!!

Decemberben lefeküdtünk, ez mindkettőnknek az első alkalom volt. Soha életemben nem gondoltam volna, hogy pont a saját anyukámnak nem fogom életem egyik nagy eseményét elmondani. De egyszerűen nem tudom elmondani neki, mert még úgy is hogy nem tudja ezt,máshogy néz rám. Mintha csalódott lenne azért,mert van barátom,vagy nem tudom leírni jobban.. Nagyon rossz érzés.

Ráadásul folyton utalásokat tesz arra,apával együtt,hogy reméli hogy nem történt még semmi.. Pedig szerintem 18 évesen nem mondható el rólam azt,hogy felelőtlenül cselekedtem.

Ha megkérdezem,hogy miért nem alhatunk együtt, csak azt a választ kapom,hogy "mert nem". ez pedig nem válasz...

Nagyon szomorú vagyok, nem tudom hogy hidegülhetett így el a kapcsolatom anyukámmal!

A mai veszekedések után már azon gondolkodtam,hogy talán véget kéne vetnem a szerintem tökéletes kapcsolatomnak azért,hogy újra jó viszonyt ápolhassak a szüleimmel?!


2014. márc. 18. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fel nem foghatom a viselkedésüket (szülő vagyok, nem kamasz).


Gondolom a tanulással nincs gond, a házimunkából is kiveszed a részed ugyanúgy.


A szüleid házasságával nincs gond? Vagy esetleg anyagi problémák? Lehet, hogy "csak" rajtad csattan az ostor...

2014. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, semmi probléma nincs itthon!
2014. márc. 18. 22:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Most végzős vagyok, 4,7 az átlagom. Általában 7-8 órám van, és mire hazabuszozok, fél 5re érek haza, így a hétköznapi házimunkába nem igazán tudok részt venni,mert 9-10ig tanulok, utána pedig alszok. A barátommal csak péntek,szombat,vagy vasárnap este tudok találkozni, de hétvégente besegítek én is az itthoni teendőkbe.
2014. márc. 18. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán az a gond, hogy egyszer szétmentetek és attól tartanak, hogy ez meg fog ismétlődni.
2014. márc. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szokttaok bezsélgetni anyukádékkal? Mert ha szoktatok, hogy a viharba nem tudod, hogy mi a gondjuk a fiúval? Nekem van ebben a sztoriban egy hatalmas fehét folt. Végülaz a gondod, hogy nem tudod kiszedni belőlük, miért nem járhatsz a fiúval, igaz? Esetleg vallási okokból? Vagy volt a családban valakinek abortusza, vagy gyerek miatt meghiúsult tanulmányai? Vagy afiúval van valami gáz, esetleg a családjával? Nem tanul, más rasszhoz tartozik, szülei isznak vagy börtönben voltak... Nem tudok mire gondolni.
2014. márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!