Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kezelnek gyerekként a...

Miért kezelnek gyerekként a szüleim?

Figyelt kérdés

Idén lettem 18, szüleimmel jó viszonyt ápoltam, egészen addig amíg meg nem mondtam nekik, hogy elegem van abból, hogy ők akarják irányítani az életem. Természetesen szépen leültem velük és megbeszéltem a dolgokat. Ők akarták megmondani, hogy melyik egyetemre jelentkezzek, és itt borult ki nálam a bili. Előtte kis dolgok voltak csak: pl: ha valamit elterveztem (elmenni haverokkal nyáron fürdeni stb), mindig azt kaptam, hogy minek most akarok, meg úgyse lesz olyan idő, vagy pénzkidobás.. ilyenek, általában ilyenkor megmakacsoltam magam, amire ők besértődtek, mert szerintük az ő tanácsaikat sosem fogadom meg, és ilyenkor lelkiismeret furdalásom lett és inkább lefújtam a programokat. Lassan 2 éve vagyok együtt egy igen inteligens, vonzó, kedves fiúval, akit tiszta szívvel szeretek, az érzés kölcsönös. Rengeteget van nálunk, néha én is átmegyek hozzá, de ilyenkor a szüleim kb gyerekként kezelnek, hogy: miért én megyek a fiú jöjjön (a régi idők dumájával jönnek) stb. Nem lehet velük megértetni azt, hogy nem gáz ha én megyek. Az ott alvás meg tabu téma nálunk. Amikor még kiskorú voltam lenyeltem azt h "az anyád vagyok és azt csinálsz amit mondok" beszédeket, nem engedték, hogy ott aludjak, és azt sem, hogy ő itt..


Most csak pár példát írtam le, de akad bőven még a lényege az, hogy úgy érzem irányítanak, és érzelmileg zsarolnak. Nem tudom mit kellene tennem, jól tanulok, idén érettségiztem és az évvégi bizonyítványom is kitűnő, nyaranként dolgozok. Mi kell még, hogy felnőttként kezeljenek, hogy ne szóljanak bele mindenbe? Értelmes válaszokat kérek!


2013. máj. 10. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg velük élsz, rájuk vagy utalva, nem is fognak másként kezelni. Nekik ez a természetes. Komolyan azt gondoltad X hónap Y napján betöltöd a 18-at, akkor a szüleid számára már nem is az a gyerekük leszel, mint addig? Persze, lehet folyamatosan azon lenned, változzon a hozzáállásuk. Talán sikerül, talán nem. Nagyon sok fiatalt még akkor is próbálnak a szülők irányítani, ha már pl elköltözött otthonról, keresete van, stb.
2013. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ők mindig a gyermekükként fognak rám tekinteni, ez természetes. Én csak úgy gondolom, hogy nem hagynak döntési szabadságot. Úgy értem, mindig az van amit ők akarnak. Felelősségteljes vagyok, segítek nekik a háztartásban és a házkörül is, azt hittem, ha betöltöm a 18-at valahogy hagynak kicsit élni és szabadon dönteni a saját dolgaimról. Mindig azt mondogatták, ha majd 18 leszel úgy se szólhatunk bele mit hogy teszel. De mégis beleszólnak..
2013. máj. 10. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a legtöbb szülönek nagyobb a tapasztalata, mint az éppen nagykorúvá lett gyereknek, ezért sok esetben érdemes rájuk hallgatni.


Másrészt a szülök ugyan azt nem mondhatják meg, hogy mit tanulj, de arra joguk van, hogy olyat ne fizessenek, ami nekik nem tetszik. Ha mást akarsz tanulni, mint amivel a szüleid egyetértenek, akkor az lenne a megoldás, ha önállósitanád magad és megkeresnéd az erre való pénz.

2013. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert még gyerek vagy. Attól, hogy megünnepelték a 18. szülinapodat még nem lettél felnőtt. Igazából nem változott semmi. Ugyanott laksz, ugyanúgy ők tartanak el, legfeljebb te nagy hangon mondogatod, hogy már nagykorú vagy.


Ha annyira felnőttnek érzed magadat, akkor oldd meg úgy a dolgot, mint értelmes felnőttek tennék: ülj le a szüleiddel és beszéljétek meg a dolgot. Elmondod, hogy mit és miért szeretnéd, ők elmondják a maguk oldaláról a dolgokat és megpróbáltok kompromisszumokat kötni. De a kompromisszum nem za, hogy ők mindenre bólintsanak rá, amit te kitalász. Mert ha együtt élsz másokkal, akkor bizony kellenek a kompromisszumok.

2013. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy elolvastad-e végig amit írtam. Leültem velük, nem is egyszer megbeszélni a dolgokat, és azt mondták mindig h nem tudják hol rontották el a nevelésemet, és, hogy nem veszem észre hogy megbántom őket. Nem mondtam nekik semmi olyat, ami bántó lett volna, egyszerűen elmondtam nekik, hogy mit hogy gondolok, és mit szeretnék az életben.. Rendesen, normális hangnemben, és erre jött a besértődés és amit az előbb is leírtam.
2013. máj. 10. 22:07
 6/8 dani900 ***** válasza:
67%

Annyit tudsz mondani, hogy a gyereket nem örökbe kapja senki sem, nem magának neveli fel, én már lassan felnövök, a kismadár is elhagyja egyszer a szülői fészket, és saját útjára kel, ahogy az emberek is. Hibákba is esnek, és abból tanulnak, ha nem hagyják, hogy hibázzanak, nem is tanulnak semmit.

És, ti miért neveltetek? Hogy boldog legyek, vagy egy eszköz, hogy ti legyetek boldogok?

Mert ha az előbbi, akkor tudnotok kell, hogy nem maradok gyerek örökké.

És, az önzőség a részetekről, hogy az én életemet ti akarjátok irányítani, nem törődtök az érzéseimmel, a ti vágyaitokat helyezitek előtérbe, és az sem zavar, hogy nekem az rossz, nem a ti életeteket akarom élni, hanem az enyémet.


Na, ezeket mondhatod :)

2013. máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van saját kereseted? (Nem olvastam végig az összes kommentet) Vagy a szüleid pénzén éldegélsz?

Én jó magam is hasonló cipőben járok. Anyám nekem is azthiszi, hogy még az általános iskola alsó tagozatába járok. Mégis 3. éve koptatom az egyetem padjait. Minden nap jelentést kell tennem, szóban a nagyságos asszonnyál, mert különben kiborul a bili, vagy a hiszti. Mégis úgy érzem, hogyha ők adják a szállást, a kaját és a többit, akkor ez a minimum, hogy ezeket megteszem, és szerintem ez tőled is elvárható velük szembe.

2013. nov. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sándor papa válasza:
Mert szeretnek és féltenek, amennyiben lehet hallgass rájuk biztosan jót akarnak neked,a 18 az csak egy szám előbb-utóbb elengednek csak nekik is nehéz!
2020. nov. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!