Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az normális hogy 17 évesen...

Az normális hogy 17 évesen gyerekként kezelnek a szüleim?

Figyelt kérdés
nem hordhatok kicsit is felnőttesebb ruhákat ( pl magassarkú, miniszoknya), nem járhatok bulizni, nem veszik komolyan ha van pasim...
2013. nov. 24. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
Ordítsd le őket. Amm az elég gáz ha 17 évesen kisgyerekként kezelnek. Mikor leszel 18? Azért nem mindegy az sem hogy 17 lettél nemrég vagy már a 18at közelíted.
2013. nov. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Nem az. Persze egyértelmű te mindig az ő kicsi lányuk maradsz de beszéld meg velük,hogy egy év és felnőtt leszel, szereted őket de már nem vagy kisgyerek. EL tudod dönteni mit akarsz hordani,hova akarsz menni és kivel akarsz együtt lenni (természetesen addig amíg nem bedrogozva részegen egy börtöntöltelék nyakán lógva mégy hajnalban haza)
2013. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem feltétlenül normális.

Nyilvánvaló, hogy a szülői féltés áll ezek hátterében és az, hogy Te mindig is az ő kicsi lányuk leszel, viszont szerintem kifejezetten rossz, ha még mindig gyerekként kezelnek.


Engem például próbáltak úgy nevelni, hogy kamaszkoromban bizonyos dolgokban magamra voltam utalva, magamnak kellett elintézni stb. Persze nem egyszerre zúdítottak rám mindent, hanem fokozatosan egyre több olyan dolgot, ami a felnőttek feladata. Ez viszont nem működött úgy, hogy cserébe nem kapok a felnőtt lét jó oldalából semmit. Tehát elmentem a postára befizettem amit kellett, átvettem a szüleim tértivevényes levelét itthon vagy ilyesmi, cserébe már nem csak gyerekes ruhákat vehettem, vagy elmehettem ide-oda a barátokkal.


Szerintem ez a módszer jó volt, mert nem csak bulizni járhatok, nőiesen öltözködhetek stb., hanem a felnőttek feladataiba is egyre jobban belelátok stb.

Sokkal életrevalóbb, talpraesettebb lettem ezáltal. Régen, ha valami hivatalos dolgot kellett elintézni, mindig paráztam. Amikor az első buszbérletemet kellett megvennem, alig mertem odamenni a jegypénztárhoz. De mára ez megszűnt. Már teljesen természetes, hogy hivatalos szervekhez forduljak, hivatalos dolgokat intézzek el.

18/L

2013. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!