Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hogyan bírjátok a tesi...

Ti hogyan bírjátok a tesi órákat? Mit szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés

Nekünk "csak" heti 3-szor van tesi óránk. Először 3 perc futás, azután nyújtó gyakorlatok, 4 perces futás 10 fekvő támasz, lépcsőn gyakorlatok pl. páros lábon 3-4 lépcsőnként ugrálni, sokszor elesek, 10 fekvőtámasz 240 m sprint ha a tornateremben vagyunk 5-6 perc futás, ha kint vagyunk (-1 fokban is kint vagyunk) akkor 2000 m futás. Közben a tanár veszekszik, mert ő egész hétvégén edzett mi nem csináltunk semmit (nem tudom honnan tudja mit csináltunk) beszélget, telefonozik.

13/L.


2014. márc. 25. 19:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a tesi annyiból áll,hogy kiütőzünk! de most felvettek egy rendészeti suliba. ott naponta 3-4 km futás télen a nagy hóban is egy szál pólóban és rövidgatyában, úszás lesz, gyűrűzés. Szóval ehhez képest a ti tesitek lófos :D és ezt onnan tudom,mivel tesóm is oda jár!!
2014. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk heti öt van, de kettő délután másik tanárral (szerencsére) aki kicsit keményebb, de sokkal jobb fej és megérti, ha valaki nem tud futni mert görcsöl.

Egy átlag tesióra se annyira kemény, szerencsére. Futunk 2400 m-t bemelegítésnek, majd néha még egy-két kört (egy kör 600 m) aztán vagy játszunk a pályán, vagy állóképességnövelő gyakorlatokat (kisebb távok futása, ugrálások, ilyesmik) csinálunk. Amikor termi óra van akkor röpizünk (nem csak játék szinten, feladatokat meg ilyeneket) és tornázunk (gerenda, szekrényugrás, talajtorna, fiúknak gyűrű és korlát) meg erősítős gyakorlatok (hasizom, karizom, guggolások minden mennyisgben) szóval nem panaszkodok, hogy feleslegesen öltözök át.

A tanárunk nem egy finom ember, és semmi empátia nem szorult belé, nem érti meg, hogy van, aki nem képes lefutni az 1200 métert 7 perc alatt vagy éppen fél a gerendán. Nagyon sokáig utáltam, de most változtattam a hozzáállásomon. Ő is csak tanít nekem valamit, hogy lesz még olyan főnököm vagy tegyük fel apósom akinek nem mondhatom meg, hogy menjen a búsba. Megcsinálom amit mond, nem figyelek oda a piszkálódására és nem hagyom, hogy megalázzon. Amit nem akarok, azt nem csinálom meg. Neki se olyan rossz mrá a hozzáállása, nem értekli nagyon.

Szóval fe a fejjel, ne rontsa el ez a napod, már csak pár év az általános egyébként is, de sose lesz olyan, hogy minden tanárod szereted. Inkább a tesitanár legyen egy p--cs, mint a matek.

2014. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

semmit, mert fel vagyok mentve :D

(alig tudok járni)

2014. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Napi 1 tesi óra van, futás, nyújtás, fekvőtámasz stb. aztán az adott anyag, vagy felmérések. Simán ki lehet bírni, pedig én normálisan csinálom a gyakorlatokat.
2014. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha teremben vagyunk, akkor röpizünk, vagy kosarazunk, vagy gerendázunk, vagy szökőévente erősítünk. Ha folyosósok vagyunk, akkor vagy lépcsőzünk 20 percet és utána amit akarunk azt játszunk, vagy az udvaron játszunk valamit. A a kisebbik tornateremben vagyunk, akkor általában jóga, aerobic, meg ilyenek vannak, esetleg kidobósozunk, vagy floorball.Szóval semmi megerőltető, de mindenki sportol sulin kívül, szóval nem is baj, hogy nem halunk bele.

16/L

2014. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Hat ha kintiek vagyunk akkor mond egy idot pl. 4 perc annyit futunk es ezt folyamatosan emeli mert keszulunk az aprilisi felmeresre mindig így csinaltuk ha bentiek akkor kb 6 perc kintutanna nyujtas gyakorlatok meg amik felmeresek. Bentiek futas, bemelegítés aztan meg mikor mit csinalunk most pl kotelmaszas kb majdnem mindenkinek megy kiveve 3 embernek nagyon ugyesek voltunk azt mondta a tanarno. Vagy gyuruzes mondjunk nem volt kotelezo de mi mar 5.-be vagy 4 felet megcsinaltunk.
2014. márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja azt nem írtam heti 5 óra tesi szeretem 13l
2014. márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Középiskola.

5-10 perc vagy 12 kör futás. 2-3 perc nyújtás, majd felülések. A felmérésre szánt feladatok gyakorlása. Ha éppen nincs semmi, akkor többnyire kézilabdázunk vagy kosarazunk. Változó.

2014. márc. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem szeretem. A tesitanár egy bunkó nő, aki úgy viselkedik, mintha mindig menstruálna. Annyi szánalom nincs benne, hogy ha nem 12 perc alatt futom le a coopert, hanem 13 perc alatt, akkor 1-est ad, pedig legalább 2-est adhatna, mert lefutottam. Én nagyon szorongó ember vagyok, sok dologtól félek, de akár egy gondolattól is. Emiatt pl gerendázni és fejenállni nem merek, persze ő ugat, hogy nincs nekem semmi bajom csak lusta vagyok és hisztizek. A lustasággal még igaza is van, de amitől nem félek, pl a bukfenc azt megcsinálom. Még az a gondom, hogyha lenn van a fejem és fenn a testem, akkor elkezdek szédülni és elsötétül minden. De ő nem érti meg. Meg zavarja, hogy gyenge vagyok, miközben teljesen átlag testalkatom van. Amúgy szoktunk játszani is. Ott az a gondja, hogy óvatosan játszom, mert félek a labdától és nem akarom, hogy letörjön a körmöm (nem műköröm), nekem az életem a körmöm, nagyon sokat foglalkozok velük. Na szóval én a gyesza hisztis πcsa vagyok, ő meg az erőszakos hisztis πcsa.
2014. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
5 kör futás, aztán bemelegítés, aztán az adott cuccal foglalkozunk (futás, medicin, stb) aztán mehetünk kicsengetés előtt 1 perccel öltözni. Szuper. Utálom a tesit, egyszerűen a tanárt néha nem is zavarja, hogy a fél osztály szarul csinálja a dolgot, de csak rám tesz megjegyzést. Pff. Nem is érdekel, csak hát az átlagomat leviszi kicsit az a hármas tesiből...
2014. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!