Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Melyik a legjobb módszer egy...

Melyik a legjobb módszer egy gyerek nemi felvilágosítására?

Figyelt kérdés
2007. okt. 13. 21:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy (mostoha)noverem volt aki 4 evvel idosebb nalam...semmi nem ert varatlanul. Nem is emlekszem, hogy Anyuval leultunk volna "beszelgetni" hiszen o tudta, hogy tudom. Sosem eroltetett semmit es en sem. 20 elmultam pl. mikor elvesztettem a szuzessegem. Sosem kerdezte meg Anyam, hogy na tul vagyok-e mar a dolgon? V. mondjuk mig a csald allandoan piszkalt, hogy miert nincs meg baratom, Anyu bolcsen vart....

Nagyon jo kapcsolatom van vele. Barmit megtudok vele beszelni kotetlenul. Nekem is elmondhat barmit ami a ferje es kozte van.

Szerintem a modszer az, hogy nincs modszer. Oszinten meg kell mondani, hogy mi a dorges ahogy irtak elottem kornak megfeleloen. A szexualitas kozponti tema mar 5 evesen is amikor egymasnak mutogatjak a vakarcsok kinek milye van.

2008. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%
csak annyit szetetnék hogy annak a jó aki megtudja beszélni a szüleivel a dolgokat.én sajtos nemtudtam ha akartam volna se mivel az én szüleim elég korán meghaltak.anyát 9,apát 3éve vesztettem el,most 22vagyok.és csak azt tudom mondani becsüljétek meg ŐKET AMÍG LEHET.
2008. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú,hogy sokan nem tudnak/tudtak beszélni otthon a szülőkkel erről a támáról.Egy kis gyerek szinte ahogy beszélni kezd, érdeklődik a gyerek születéséről.A saját szintjén mindig őszintén kell válaszolni,mindig csak az igazat,és később már nincsenek kellemetlen kérdések,mert addigra a szülő is levetkőzi a szemérmességét.Segíteni kell gyerekeknek való felvilágosító könyvekkel,letenni olyan helyre,ahol biztosan a gyerek kezébe kerül a könyv.Ha a kettőt ötvözzük,biztosan nem lesznek kényes kérdések.
2008. febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a normális dolog, ha a gyerekek már egészen kis kortól is folyamatosan látják a szüleiket, és a viselkedésüket is. Ezen nem komolyabb akciókat értek - hanem azt, hogy együtt fürdenek, és megölelik, megcsókolják egymást. És persze a gyerek kérdéseire az ő szintjén válaszolni is kell. Vagy el is lehet játszani vele - mondjuk a babájával...
2008. máj. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
mindamellett hogy szerintem az iskolai felvilagositas baromsag, es a gyerekek ott nem nagyon mernek kerdezni sem,nehogy kirohogjek, ugy gondolom a szulko-gyerek kapcsolat miatt is fontos ez a megbeszeles, hiaba tud a gyerek "mindent", akkor csak at kell beszelni a dolgokat.
2008. jún. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%

Én felvilágosultan nőttem fel, 3 éves koromban már tudtam a lényeget (az én korosztályomnak írt könyvekből, amiket anyukám felolvasott, megmutatta, megbeszéltük.). Majd tiniként ellátott szakirodalommal, Spock bácsival kezdve.


Szerintem ez volt a legjobb. Sose csaptak be, s ha akartam, kérdezhettem.

2008. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
88%
Hát én igazából minden honann kaptam felvilágositást Iskola,Bnök,Fiúk-Lányok egymásnak na és persze a legfontosabb Anyukám ! Iag hogy mindenhol mondtak mindent erröl arról de valójában soha sem értettem meg a zürösebb részeket csak anyukámtól aki ugye már majdenm csak leélte a fél életét és túl van mindenen !:) Szóval szerintem nekem ha lessz gyerekem én biztos hogy leülök vele és én saját magam mondok el neki mindent mert vannak akik nem túl gyorsan fogják fel a dolgokat és nem értik.Velem is ez volt asztán szép lassan rá is jöttem mindenre a beszélgetések alapján :):)
2008. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem elsőben az osztálytársaim 'világosítottak fel' de szerintem ezt nem kéne megvárni...
2009. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
31%

[link]


EZ A LEGJOBB MÓDSZER :D LÉNYEGRETÖRŐ ÉS EKÖZBEN MÉG "JÁTÉKOS" IS :DDDDDDD

2009. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
67%
Kösd be a netet, az a leg egyszerűbb.
2009. dec. 9. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!