Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Meddig engednéd el a 15-16...

Fzeta kérdése:

Meddig engednéd el a 15-16 éves lányodat szórakozni/bulizni? Szülők válaszát várom, én is az vagyok

Figyelt kérdés

2014. ápr. 5. 03:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Attól függ hova, ha nyilvános rendezvény és társasággal van akkor 8, esetleg nyáron 9 feltéve, hogy valaki hazahozza, vagy előre megbeszélve, hogy megyek érte, ha valakinél barátainál házibuli vagy hasonló akkor 11 a legvége, de szintén ha vállalják, hogy hazahozzák, vagy meg van beszélve, hogy megyek érte.
2014. ápr. 5. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Igen, az elsőnek igaza van. Egyéb helyre nem engedném.
2014. ápr. 5. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Max. hajnal 1-ig ha már 16 éves.

Visszaidézve,ha nekem este 11et mondtak inkább el sem mentem.Elvégre 10 körül kezdődik a buli...

2014. ápr. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Éjfélig, DE attól is függ hova, kivel, hazahozzák-e, vidéken vagy Budapesten, házibuliba vagy szórakozóhelyre, lányok vagy fiú társaságába, ismerem e a helyet vagy sem stb. Házi buliban ott aludhat nem várnám haza (ha előre megbeszéltük, tudom kiknél lesz) Szerintem ez az egész nagyon függ attól, hogy milyen kamaszról beszélünk befolyásolható vagy határozott, érett vagy még nem annyira, ismerem a barátait akikkel el jár stb. Mert van az a kamasz aki 16 évesen már érett gondolkodású, nem befolyásolható, határozott, de van akit olyan közeg vesz körül amiben bőven elég ha csak 1-2 órát tölt el. Nálunk (fiam van) két szabály van, előre meg beszéljük mikor jön haza, és a telefont felveszi vagy 20 percen belül vissza hív. Ha vét a szabály ellen itthon fog ülni az idők végezetéig. (még sosem vétett)
2014. ápr. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen idős koromban szerintem csak házibulikban voltam és olyankor ott is aludtam. Ha csak elmentünk a városba és beültünk valahova akkor asszem olyan éjfélig kb.
2014. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
Sok mindentől függ, mennyire megbízható a lányom viselkedése például, mert, ha semennyire, akkor 9-re legyen otthon. De ha tudom, hogy normálisan viselkedik mondjuk 15 évesen 11-ig, 16 évesen éjfélig engedném (nyilván az is számít hova akar menni, kikkel, hogyan tervez hazajönni, stb.)
2014. ápr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Én elméletben 2-3 gyakorlatban 4-5.:D

15l

2014. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Szórakozni nem nagyon járok de múltkor osztálybuliba 1-2ig lehettem, egykor hívtam apát, hogy lassan jöhet rtünk, mert már nem akkora a hangulat :D Koncerekre meg fesztiválokra meg amíg tart, idén nyáron lesz olan koncert ami egykor kezdődik majd, akkor a végéig ott maradunk. Bíznak bennem, de azért bulizni nem engednének idáig, és apa értem szokott jönni, mert nem feltétlen olyan környáken lakunk, ahol szívesen mászkálnék.

16/L

2014. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Hát én 17 vagyok, de átlátom a mai helyzetet, ezért írom le a véleményem. Maximum 8-9-ig. De ilyen szórakozóhelyekre soha senkivel nem mehetne, az maga a pokol, pláne a diszkó. Undorító egy hely, oda mindenki csak azért jár, hogy felszedjen valakit, aztán qrjanak egyet a budiban. Meg minden 2. ember fogyaszt valami drogot, ott az alkohol már semmit sem jelent.
2014. ápr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Én még nem vagyok szülő, de már fiatal sem.


Szerintem az időkorlátnak nincs értelme, amennyiben a gyerek védelme a cél. Ha valaki bántja, az 10-kor is ugyanúgy tudja bántani, mint hajnal 2-kor.


Ismervén a lányomat, és a barátait, és tudván hova megy, döntenék. Csak akkor ha másnap nincs semmi dolga. És csak úgy hogy én megyek érte.


Ha valami helyre mennek, ésszerű keretek között gondolkodva, 3 körülig. Házibuliba, akár ott is aludhatna. De mint mondtam, fontos szempont hogy milyen a lány, és milyen a társaság. És mint mondtam, ha valaki meg akarja erőszakolni, az 10 előtt is, és 10 után is meg tudja tenni.


Ja és amit előttem is írt valaki, ez a 9-ig, meg 11-ig elmehetsz dolog nevetséges, valószínűleg akkor inkább el sem menne. Az mégcikibb, ha azt kell mondania, hogy sziasztok, csak 26 percem maradt, utána indulnom kell haza, mintha azt mondja hogy egyáltalán nem engedtek el.

2014. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!