Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves srác vagyok mostanában...

16 éves srác vagyok mostanábana szüleim egyre jobban féltenek példul nem engednek el biciklizni a városba tudván hogy a legközelebbi kocsi elfog ütni. Csak az én szüleim ilyenek?

Figyelt kérdés
mindig taxival kell hazajönnöm ne hogy megverjenek ha gyalog megyek, telefont sose kapcsolhatom ki ha távol vagoyk nem negdnek be sokáig a városba és már abba is belekötnek hogy kevessebet kéne eddzenem nehogy megeröltessem stb-stb. Normális ez mert engem már zavar Mit tegyek?? Segitsetek
2008. júl. 25. 15:12
 1/9 anonim válasza:
98%
Az természetes ha féltenek a szüleid,de az talán már tényleg túlzás.Szerintem próbálj meg velük őszintén elbeszélgetni.Biztos nem lesz könnyű,de próbáld meg nekik elmagyaraázni, hogy ez téged mennyire zavar.(Az eddzéshez csak annyit fűznék hozzá, hogy nekem meg állandóan azt mondják, hogy többet kellene...:)Nem tudom melyik a rosszabb...:D )
2008. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
biztos történt valami, ami miatt ennyire aggódóak lettek (ha korábban nem voltak azok). szerintem is próbálj velük beszélni. Ha ez nem megy jó lehet az is, ha van esetleg közeli felnőtt rokonod, akivel szintén megoszthatod ezt a gondot - ő esetleg kívülről látja, ismer téged és a szüleidet is, nagyobb az esély, hogy segíteni tudjon
2008. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Minden szülő nagyon félti a gyermekét, főképp manapság amikor nagyon elszabadult a pokol a városokban,megérteni majd csak akkor fogod ha te magad is szülő leszel

Véleményem szerint szépen meg kell beszélnetek a dolgot. Ma már a mobilok világában mindig mindenki elérhető. Mivel 16 éves vagy, ha veled bármi is történik a szüleidet vonják felelősségre. Azért ezen a mondaton csak egy percig töprengjél el, mielőtt azt mondod hogy tudok én vigyázni magamra. Te ugyanolyan felelősséggel tartozol nekik mint ők neked. Beszéld meg hogy elmész szórakozni, vagy a barátokkal, egy óránként küldött SMS anyunak hogy "jól vagyok" elég is. Amikor valahová odaérkezel egy rövid teli hogy megérkeztem puszi és kész. Én pl. mindig hazaszóltam mikor indultam, vagy ha nem azzal a busszal mentem amivel szoktam és amivel vártak. Egy telefon hogy anya ezért meg ezért kések és anya nem kapott szívrohamot otthon, minden szirénázó mentőautó hallatán. Én a mai napig megteszem ha télen este indulok haza a családi összejövetel után hogy mikor hazaérek felhívom anyut hogy szerencsésen hazaértünk ne aggódjon hogy a hóba a ködbe a csúszós úton...stb. Pedig 30 éves elmúltam, férjem és két kisgyermekem van. De én már tudom milyen aggódni a gyerekért és nekem nem fáradság anyut megnyugtatni egy rövidke telefonnal hogy a kis család jól van, ő meg nyugodt és így minannyiónknak jó. Ő tudja hogy értesítem, akkor is ha baj van ő az első akinek szólok, én meg megteszem mindig mert a szüleim pótolhatatlan helyet foglalnak el az életemben, és a világ legtermészetesebb dolga hogy aggódnak.

Szerencsés vagy hogy szeretnek és féltenek. Beszéljetek erről, kössetek kompromisszumot és azt tarsátok be.

2008. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Hát igen lehet hogy talán ez már egy picit túlzás. Nem történt vmi a családban, vagy ismerős családjában ami miatt ennyire féltenek? Gyerek eltűnés, halál v ilyesmi?

Nagyon sok rossz van manapság meg hát lehet régen is volt, de akkor nem fújta fel a sajtó. Nem tudom mi az igazság.

Vhogy próbálj meg velük erről beszélni.

sok sikert!

2008. aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. aug. 16. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

régen nem volt ennyi gátlástalan ember

sajnos, az emberélet is leértékelődött

hány évesek a szüleid? az is lehet mögötte, hogy tudják, mennyire a te segítségedre lesznek szorulva

2008. dec. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Tulzas...:)):)):))...ez remesen sok....16 vagy konyorgom...:P...na meg en is annyi

:P...es engem is szertnem a szuleim de ez mar kemeny....en ertem h ck jot akarnak, na meg vigyazni rad...de ezzel ck a roszat csinaljak neked..:P...hidd el

2010. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Aubrey* ***** válasza:
Ez olyan aranyooos:) Biztos édes lehetsz:D:D
2010. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet,érzik, hogy valamelyikük meg fog halni.:S
2010. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!