Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülőktől kérdezem: zavarna-e...

Szülőktől kérdezem: zavarna-e titeket az, ha a 14 éves lány gyereketek este sokáig egyedül lenne a lakásban?

Figyelt kérdés
Meddig hagynátok őt egyedül? Tulajdonképpen nem csak arról van szó, hogy féltitek, hanem inkább arról, hogy ne érezze magát egyedül, legyen kihez szólnia.
2014. ápr. 30. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Bennem inkább a féltés lenne a nagyobb (13 éves a fiam). 8-ig hagynám lelkiismeretfurdalás nélkül egyedül.
2014. ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Mit jelent az este sokáig?

Ahogy visszaemlékszem én 14 évesen voltam már otthon egyedül 1-2 napot.

Egyébként én attól egyáltalán nem félteném a gyerekem, hogy nincs kihez szólnia, van telefon, net, ha beszélni akar valakivel. Elfoglalhatja magát bármivel, tanulhat, olvashat, tv-zhet, stb. Késő este meg úgy is alszik :)

2014. ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A konkrét helyzet a következő: a 14 éves lánygyerek, akinek elváltak a szülei, éppen az anyjánál van (az esetek többségében az apjánál lakik, de most éppen az anyjánál van). Az anyja viszont nem nagyon törődik vele, hanem igen gyakran jár el éjszakákra az új barátjához, ami azt jelenti, hogy a napi 8 órás munka után a barátjához megy, és hajnali kettő előtt soha nem ér haza.
2014. ápr. 30. 11:30
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem normális helyzet.
2014. ápr. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14 evesen,mar nem vagy olyan kicsi.Mi a baj,felsz?
2014. ápr. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

De nincs is értelme az anyjához menni, hiszen nem is tudnak időt együtt tölteni.

Az anyának sem érdemes már 2-kor hazamennie éjjel.

Te ki vagy?

Nyilván úgy kéne megoldani, hogy csak akkor megy az anyához a gyerek, amikor tud is vele lenni.

Ha nem tud és a barátjához megy, akkor felesleges a lánynak ott lennie egyedül

Akkor akár otthon is lehet az apjával.

2014. ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már harmadikos koromtól (kb. 9-10 év) egyedül voltam otthon iskola utántól (kb. 12-1) egész estig (4-5). Semmi bajom nem lett.

13 éves koromtól meg 6 osztályos gimibe kezdtem el járni a város másik felébe TÖK EGYEDÜL. 2 átszállás, forgalom stb. És ettől se lett semmi bajom :)

2014. ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Még a gondolata is felháborító, hogy egy 14 éves kis fiatalúr egyedül garazdálkodjon az otthonomban. Rögtön áthívná a huligán, gengszter barátait. Biztos kiennék még a házi mangalicát, tokaszalonnát, töpörtyüt is a kamrából, amit a Jóska bátyja hozott a piacról. Felbontanák Terike cseresznye befőttjét is. Nem keresztény füllnek való zenét hallgatnának. Lehet még a Tokaji Aszut is felbontanák, amilyenek a mai fiatalok. Esetleg úgy hagynám néhány órára egyedül, hogy átkopognék a szomszéd Jolinka nénihez, hogy néha lessen be a kukucskálón, hallgatózzon. Öreg vagyok én már az ilyesmihez. Nem vagyok olyan lezser, fiatalasszony, mint a Katika. A szatyrokat is alig bírom felcipelni a másodikra. A sok huligán pedig nem segít. Kénytelen lennék áthívni a másik fiamat a szembe szomszédból, hogy regulázza meg a pimasz ifjakat, amiért rendetlenkedtek a lakásban. Én már sajnos nem idegeskedhetek ilyeneken, mert a háziorvos megtiltotta. Az a daliás, gáláns fiatalember. Bezzeg, ha újra jány lennék, akkor kacérkodnék vele. Elhívnám a bálba is. Vagy abba a diszkóba vagy mibe járnak manapság.


Cilike néni

71 éves, rokkant nyugdíjas

római katolikus

Munkás Párt szimpatizáns

2014. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!