Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-5 évestek elalszik este...

4-5 évestek elalszik este egyedül, vagy ott kell lenni mellette?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
már 3 hónapos koruk óta elalszanak egyedül. Nem szoktattam őket ahhoz, hogy mellettük legyek. Vacsora után betettem őket az ágyukba, mese, puszi és Jó éjszakát, és kijöttem a szobájukból.
2013. nov. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze,mar 3 evesen is elaludt egyedul a szobajaban.Betakarom,ha keri meselek vagy eneklek egyet majd lekapcsolom a villanyt es kimegyek.Utana 5 percen belul elalszik.
2013. nov. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egyedül aludtak el
2013. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi is úgy szoktattuk, hogy mese, aztán villanyoltás, utána még ének, simogatás, kicsit beszélgetünk, ha igényli, aztán kb. 5 perc múlva jövünk ki.

10-ből 9-szer még nem alszik ekkor.

2013. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3,5 éves, pár hete alszik el egyedül. Nem szoktattuk rá egyáltalán, egyszer csak mese után szólt, hogy akkor ő inkább egyedül feküdne le. Örülök neki, hogy sírás meg kínzatás nélkül, magától jutott el idáig.
2013. nov. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Könnyű helyzetben vagyunk,mert van egy bátyja ,aki 9 éves,így mese olvasás után ők még beszélgetnek.Amikor a tesó már elalszik,akkor a pici is csendben marad,és magától elalszik.
2013. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És hagynátok sírni, ha nem akar egyedül elaludni? Én megmondom őszintén nem bírom....
2013. nov. 11. 11:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem "sírni hagyni" maximum egy kisbabát lehet, egy ilyen nagy gyerek nem inkább kimászkál az ágyából. :) Gondolom, ha a sírni hagyás híve lennél, akkor lerendezted volna már ezt valamikor csecsemőkorában. Nyugidtan maradj mellette, amíg ezt igényli, olyan hamar el fog jönni az az idő, amikor majd közli veled, hogy hagyd békén...
2013. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is egyedül alszanak el, nem kell a szobában maradnom. A kicsi 2,5 éves, a nagy 7 éves. Olyan szempontból könnyebb, hogy ketten egy szobában vannak, így nálunk is van, hogy picit még beszélgetnek, bár a lányom, mióta sulis kb 2 perc alatt kidől, ilyenkor a kicsi még magában vagy a plüssállatkáival társalog. :) Van, amikor a kisebb nem akar aludni, azt akarja, hogy maradjak és játsszunk. Ilyenkor megbeszéljük, hogy isten ments, hogy aludni kelljen, nem is kértem én tőle ilyet, csak picit pihenjen. Nekem van egy kis dolgom, azt elintézem és visszamegyek játszani. Erre mindig megnyugszik, hogy így jó lesz, de "sajna" a játék mindig elmarad, mert mire 5-10 perc múlva bemegyek, ő már elszundít a pihenéstől. :))
2013. nov. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!