Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ennyi idősen tényleg önállónak...

Ennyi idősen tényleg önállónak kellene lennem? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Itthon sokszor van veszekedés az miatt,hogy ilyen korban már lehetnék önállóbb.Biztos van benne valami,de nehéz úgy önállóbnak lenni,hogy sehol nem ezt a példát látom.Nővérem(19) még a mai napig nem önálló,unokatestvérem(25/F) szintén nem igazán önálló,a barátaim sem önállóak.Így elég nehéz.Apám mindig azt mondja,hogy ő ilyen idős korában magának mosta az alsónadrágjait és a zoknijat,ill. mindennap volt valami dolga,amit megkellett csinálni(mosogatás,porszívózás…).Igen ám,csakhogy ő 1-2-3 tanuló volt,nem érdekelte a tanulás,s akkoriban nem ilyen nehezeket tanultak,mint mi(ő mondta).Velem már akkor ordibál,ha 3-ast hozok haza.Ez mellett látja,hogy mikor hazaérek kicsit pihenek,s utána szinte egész estig tanulok.Általában egy nap 3-4órát min. tanulok.Így aztán elég nehéz lenne önállóbbnak lennem,arról már nem is beszélve,hogy szerintem én még igenis gyerek vagyok.Nem a viselkedésem miatt,s nem azért,mert a gyerekeknek nem kell semmit csinálniuk,hanem azért,mert ha valamit szeretnék,vagy elszeretnék menni valahova még csak gyerek vagyok.Persze,ha segítség kell már felnőtt vagyok.

Én már nagyon unom ezt,s nem tudom mit tegyek.Sokszor már arra gondolok,hogy direkt nem csinálom meg amit kér.S ezt sokszor meg is teszem,de úgy se jobb.

Mégis mit várhat tőlem?Mit akar?Mindig azt mondja,hogy csak nekünk akar jobbat,hogy ne olyan keserves munkával szerezzük majd meg a mindennapi élelemre való pénzt.De nem így kellene mondania…

Ti mit gondoltok erről?

14/L (tavasszal leszek 15)


2009. dec. 28. 18:55
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Hétvégén és nyáron vagyis mikor van időm aránylag sokat segítek...
2009. dec. 28. 18:55
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Minden szülő ezzel a dumával jön,annak idelyén nekem is mindig ezt nyomta anyám.Azt nem irom hogy ne foglalkozz vele,segits amennyit nagyon muszáj.Én biztos nem leszek ilyen a gyerekemmel,legalábbis remélem.
2009. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A bugyimosást feleslegesnek tartom,de azért akármennyit tanulsz,biztosan akad napi fél órád segíteni otthon.Mosogatni,vagy néha porszívózni nem olyan fárasztó dolog,és ezeket egy gyerek is meg tudja csinálni.4 gyerekem van, a legnagyobb is csak 7 éves,de szívesen segítenek,porszívóznak,letörölgetik a bútort,kipakolják a mosogatógépet-pedig ők tényleg gyerekek.

Ha szándékosan nem csinálod amit mondanak,akkor számíts rá,h még sokáig nem fognak kedvezményeket adni.Tudod:valamit valamiért.

2009. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem ilyen idős korban mint te vagy most nem várták el h hétköznap segítsek otthon peddig engem a nagyszüleim neveltek fel akik igencsak már akkor sem voltak túl egészségesek és fittek.de hétvégén kikellett takarítanom a házat és vasárnap mamám mellett kellett segítenem főzni.szerettem is vele a konyhában lenni.azt h önnálló sztem még túl fiatal vagy segíteni kell de ez nem önnálóság sztem.próbálj meg kicsit sürögni forogni otthon például szemét kivitel mosogatás stb a szobád rendben tartása.sok sikert
2009. dec. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nagyon kevesebb engedményt sem tud már adni,alapvetően nem nagyon enged el sokáig.Egyszer szerettem volna nyáron 8ig lent lenni,de nem engedte meg(pedig moziba mentünk volna).

Szándékosan nem csinálom mert hulla féradt vagyok hétköznap,s hétvégén is felkeltenek korán és még vágjak jópofát.hát kösz nem-.-"

Tudom,kicsit makacs vagyok,de ez van.

Csak azt nem értem a nővéremmel miért nem veszekszik annyit.Ő sem csinál semmit,sőt megmondták már a szüleim,hogy én többet segítek...:@

köszi a válaszokat.

2009. dec. 28. 19:20
 6/20 A kérdező kommentje:

utolsó:

a szobámat nagyjából rendbe tartom,segítek főzni hétvégén,elrakom a tiszta ruhákat,bevásárolok.De többet nem bírok.Így is csodálkoznak a suliban,hogy miért vagyok állandóan féradt,pedig korán lefekszek(fél10kor).

2009. dec. 28. 19:21
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Én 14 évesen már háztartást vezettem + dolgoztam suli mellett 4-es átlaggal. Szóval szedd össze magad! Nem azt mondom, hogy az én esetem normális, de azért jobban odatehetnéd magad a házi munkában. Nem nagy dolog néha segíteni az anyukádnak. Gondold el neki milyen nehéz lehet, dolgozok, főz, most, takarít és neveli az elkényeztetett gyerekét. Hát nem irigylem...
2009. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
én más szemszögből látom. szerintem téged féltenek a legjobban, téged látnak életrevalóbbnak. azzal, h többet követelnek tőled, mint a többitől, segíteni akarnak. felkészítenek az életre, mert az élet valóban szar, nehéz, és bizony dolgozni és küzdeni kell, h elérj valamit. nekem ugyan nem erőltették a tanulást, de minden nap 6 éves koromtól megvolt a napi 1 órás munkám. nyáron paradicsomot, paprikát szedtünk, kapáltunk. télen a hólapátolás az én dolgom volt. nem bántam soha, nem volt teher. a konyhában 12 éves koromtól olyan szinten tudtam segíteni, h 1-1 ételt önállóan elkészítettem. napi szinten kb 1 órát jáchattam. én jónak és tanulságosnak tartom a gyerekkoromat. hozzáteszem, a 2 éves fiam és a 4 éves lányom is önállóan odaáll a munka elé. ha kell porszívóznak, csak a játék kedvéért. nem csinálják tökéletesen, nem várom el, h dolgozzanak, de ha kedvük van hozzá, nem gátolom őket, mert akkor késöbb nem érzik ezt fontosnak.
2009. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

honnan a francos égből tudod te azt,hogy én elvagyoke kényeztetve.Hát nem!Nem kényeztettel el!

Egyébként pedig elegem van abból,hogy mindig a szülőket sajnálják,hogy munka fáradtak és még ott van a háztartás.Na igen,csakhogy ők hazajönnek és kész,befejezték a munkát.Nekem meg még akkor van hátra a nagyobbik fele,a tanulás...Lennél újra diák megtudnád,hogy milyen az amikor egyik napról a másikra kell megtanulnod oldalakat,amikor 2nappal szólnak témazáró dolgozat előhh holott egy héttel előtte kellene szólnia,s hiába hivatkozunk a házirendre nem érdekli.Csak egy hétig kéne iskolába járnod most,utána nem így gondolkoznál...

2009. dec. 28. 19:56
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Öreganyád kínja az elkényeztetett, ha a kérdező valóban napi 3-4 órát tanul és még a szobáját is kb. rendben tartja, miért lenne elkényeztetve??? Ettől tudok megőrülni, hogy minden nehezebb sorsú ember azt képzeli, hogy már ilyen korban mindenkinek háztartást kéne vezetnie. Könyörögöm, hiszen gyerek még...

Kérdező: azért vagy te még gyerek, mert 14 évesen még féltenek a szüleid, lehet kicsit jobban, mint kéne, de lassan fel kell nőnöd és felelősséget vállalni, otthon segíteni, ezért mondják, hogy ehhez már felnőtt vagy, ha megcsinálod. Nehéz korszak ez, mert ezalatt a pár év alatt sokat fejlődik az ember mind testileg, mind lelkileg és egyben a szülőknek is nehéz időszak, mert el kell fogadniuk, hogy a pici lányukból lassacskán egy pici nő lesz :) Amit tehetsz: tanulj továbbra is ilyen rendesen, mert az a gyerekek dolga, de segíts be a házimunkába is, hisz ahhoz már eléggé felnőtt vagy (pl. egy 4-5 éves gyereket senki nem hagy egyedül egy porszívóval, hogy na fiam csináld, érted...)

A szüleddel beszélgess el nyugodtan egy kicsit, hogy hétvégente szeretnél tovább aludni (mondjuk max fél10-10ig), mert így ki tudod pihenni a hétköznapokat, de utána természetesen megcsinálod a feladataidat (takarítás, házi), de szükséged lenne több alvásra. Tudom ez valahola szülők részéről is önzőség, hogy mi sem alhatunk, mert dolog van, akkor már a gyerek is... Ez így nem jogos, erről nyugodtan, tisztelettudóan beszélj anyukádékkal.

Remélem segítettem.

2009. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!