Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ennyi idősen tényleg önállónak...

Ennyi idősen tényleg önállónak kellene lennem? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Itthon sokszor van veszekedés az miatt,hogy ilyen korban már lehetnék önállóbb.Biztos van benne valami,de nehéz úgy önállóbnak lenni,hogy sehol nem ezt a példát látom.Nővérem(19) még a mai napig nem önálló,unokatestvérem(25/F) szintén nem igazán önálló,a barátaim sem önállóak.Így elég nehéz.Apám mindig azt mondja,hogy ő ilyen idős korában magának mosta az alsónadrágjait és a zoknijat,ill. mindennap volt valami dolga,amit megkellett csinálni(mosogatás,porszívózás…).Igen ám,csakhogy ő 1-2-3 tanuló volt,nem érdekelte a tanulás,s akkoriban nem ilyen nehezeket tanultak,mint mi(ő mondta).Velem már akkor ordibál,ha 3-ast hozok haza.Ez mellett látja,hogy mikor hazaérek kicsit pihenek,s utána szinte egész estig tanulok.Általában egy nap 3-4órát min. tanulok.Így aztán elég nehéz lenne önállóbbnak lennem,arról már nem is beszélve,hogy szerintem én még igenis gyerek vagyok.Nem a viselkedésem miatt,s nem azért,mert a gyerekeknek nem kell semmit csinálniuk,hanem azért,mert ha valamit szeretnék,vagy elszeretnék menni valahova még csak gyerek vagyok.Persze,ha segítség kell már felnőtt vagyok.

Én már nagyon unom ezt,s nem tudom mit tegyek.Sokszor már arra gondolok,hogy direkt nem csinálom meg amit kér.S ezt sokszor meg is teszem,de úgy se jobb.

Mégis mit várhat tőlem?Mit akar?Mindig azt mondja,hogy csak nekünk akar jobbat,hogy ne olyan keserves munkával szerezzük majd meg a mindennapi élelemre való pénzt.De nem így kellene mondania…

Ti mit gondoltok erről?

14/L (tavasszal leszek 15)


2009. dec. 28. 18:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Aza duma, hogy a felnőttek hazamennek a munkából és vége a napnak elég rossz duma. Te mondod most, hogy lennének csak diákok, de majd rájössz, ha felnősz és dolgoznod kell. Mikor ennyi idős voltam én is ugyan így fel voltam háborodva, mint te, ha anyu megkért, hogy mosogassak el, mire hazajön, vagy mossak fel. Tudod mióta én is felnőttem, elmentem dolgozni, hát szivesen visszamantem volna inkább az iskola padba. Nehogy azt hidd, hogy olyan könnyű a felnőtteknek. Anyukám pl. hajnal 5-kor kel, elmegy dolgozni, du. 5-re ér haza, akkor még nekiáll vacsorát főzni, takarítani.Én már nem lakom otthon, így senki nem segít neki. Én éjszaka dolgoztam, míg nem volt gyerekem, este 8-ra mentem, ami azt jelentette, hogy du. 5-kor kezdtem készülődni, majd másnap dél körül értem haza. Akkor álltam neki takarítani, főzni, mert a páromnak nem mondhatom, hogy bocsi, de nincs kaja, mert álmos vagyok. Aztán este kerültem ágyba, majd másnap felkeltem, főztem megint valamit, bevásároltam, este meg megint mentem dolgozni. Most itthon vagyok a 9 hónapos gyerekemmel és ha 14 éves lesz, igenis kell majd itthon segítenie. Nem azt mondom, hogy mindent vele csináltatok meg, mert első a tanulás, de pl. mosogasson el, mire hazajövök, vagy teregessen ki, ha kell. Ha hazaér a suliból és esetleg nincs főtt kaja, tudjon magának összeütni egy tojásrántottát, vagy valami egyszerűbb kaját.

Azért téged is megértelek, mert este 8-ig sem lehetsz kint a barátaiddal, az dúrva, főleg nyáron, de te is értsd meg egy kicsit a szüleidet.

24/L

2009. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező!A felháborodott válaszodhoz csak annyit fűznék hozzá,h az itt válaszolók nagy többsége nem csak általános iskolát végzett,de középiskolát és esetleg egyetemet is.Úgyh van némi fogalma arról mindenkinek,h milyen az,amikor sokat kell tanulni.Nem az őskorban jártunk iskolába,akinek meg iskolás gyereke van,pláne tudja mennyit kell tanulni.

Némi segítség belefér,nem árt meg senkinek,ha kicsit besegít a családjának,aminek ő is a tagja,nem pedig a tulajdonosa.Ha pedig szándékosan semmibe veszed amit a szüleid mondanak,ne csodálkozz,h nem tartanak másnak,mint gyereknek.Nagyon szép dolog,h rendesen tanulsz és még a szobádban is rendet szoktál csinálni,de próbálj meg a felháborodás helyett inkább segíteni otthon,meglátod,mennyivel többre jutsz majd,mint a durcáskodással.

2009. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem meg azt mondják, hogy túl önálló vagyok... tanulni egy nap kb negyed-fél órát tanulok, de kitűnő vagyok! Nyáron elmentem dolgozni, letettem a kismotor jogsit, indultam enduróversenyen, szerveztünk is ilyet, "házi" keretben. Nyáron 90 nap alatt megtanultam sütni-főzni magamtól, semmi segítségem nem volt. Testvéremre állandóan én vigyáztam. Megírtam egy egész könyvet, most kezdtem bele nemrég a 2.-ba. A lakást, az egészet én takarítottam. Nem volt 2 szabad percem, mert ha lett volna, akkor kimentem segíteni apunak dolgozni, vagy anyuhoz mentem be az irodába. Azt mondták, hogy legyek még gyerek, de már nem bírok magammal :D
2009. dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!

Elnézést,hogy indulatos voltam.Belátom nem biztos,hogy ez a legjobb megoldás,amit én csinálok.

Csak hát elég rossz,hogy nyáron is én mosogattam,főztem(egyszerűbb dogokat egyedül megfőzök),takaírottam,teregettem,elraktam a tiszta ruhát és amikor elszerettem volna menni 8-ig nem engedtek.A nővérem meg szinte semmit nem csinál mégis elengedik...

2009. dec. 29. 11:52
 15/20 anonim ***** válasza:
Én 18 vagyok. Kb hasonló a helyzetem a tiédhez, hazamegyek suliból 2-kor, 3-kor van mikor 4-kor. 3-4 órákat tanulok szinte minden nap. Ennek ellenére szoktam mosogatni, meg a saját szobámat én takarítom, sőt nálunk kétszintes a ház és a tetőtérben van az én szobám, a szüleimé és egy fürdőszoba. Úgy kéthetente rászánom magam és kitakarítom az előbb említett mindhárom szobát. Anyám a saját szobájukban szerintem 2 évente egyszer takarít, mert azt is én csinálom már vagy 4-5 éve az enyémmel egyszerre. Rászánok egy szombat délelőttöt és kitakarítok. És mindezért még egy büdös köszönömöt se kapok. egyszer szóvátettem és anyám kikérte magának hogy ő mossa a ruháimat meg főz rám meg apámra meg takarít, nehogymár ő köszönje meg nekem. Sőt hazaér valamelyik nap, épp mosogatok a konyhában és a pofámba vágja hogy én soha nem mosogatok. Én ezen már csak röhögni tudok. Segíts amennyit nagyon muszáj, de ne dolgozd magad agyon. Senki nem azért vállal gyereket hogy legyen aki takarít utána, csak ezt hajlamosak elfelejteni néha.
2009. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
By the way: Én is ennyi idős, vagyok sokat elvárnak tőlem a szüleim. A régebbi generációk, amiben a ti szüleid is benne vannak, sokkal nehezebben éltek. Ezért is mondják azt a politikusok, meg minden Jobbos, hogy "Jobban élünk mint 4 éve." Az a lényeg, hogy az én szüleim Erdélyből vannak, és az ő gyermekkoruk is olyan volt, hogy 13 évesen már dolgoztak mert "szegények" voltak. Mostmár van rendes munkájuk, normális otthon, autó, 3 gyerek, megértem őket, ha ilyen sok mindent elvárnak tőlem. Például netezés helyett is most porszívoznom kéne az esti bulihoz, de ha már szünetben felkeltenek ilyen korán, akkor előbb még pihenek :D 14/f
2009. dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Szia!

Amikor én voltam ennyi idős, anyukám (aki egyedül nevelt!) mindig azt mondta, hogy a tanulás az első. Emellett természetesen a szobámat nekem kellett rendben tartanom és ha valamiben kellett segíteni, azt is megtettem. Ellenben engem elengedett a barátaimmal, nyáron este 8-ig lent lehettem a házunk mögötti téren. Én egyke vagyok ugyan, de láttam, hogy hogy működött a testvéreknél a dolog: bizony gyakori, hogy míg az egyiktől elvárják a maximumot, a másik szinte semmit nem csinál...erről annyit, hogy nekem is nagyon rosszul esne...A legjobb, amit tehetsz, hogy első helyre teszed a tanulást, hiszen abból majd te fogsz később profitálni. Majd a maradék idődben besegítesz a házimunkába, kitakarítod a szobádat. Ja, és ezt a hétvégi koránkelést meg beszéld meg a szüleiddel, mert ez tényleg nem állapot! Gyerek vagy még könyörgöm, miért nem látják be?!

Sok sikert kívánok neked, szia!


(Ja, és üzenem a helyesen írni nem tudó kolléganőnek, aki odateszi a pici gyerekeit "porszívózni", "játékból" persze, hogy ne adjon ilyen rosszindulatú tanácsokat! Ha piszkálódni akar, inkább ne szólaljon meg! Elhiszem, hogy nehéz gyerekkora volt, de....)

2010. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
0%

mijen skolába jársz te hogy 3-4 órát kell tanulnod ??

én 14 vok de elszoktam menni boldba néha mosogaot mert aszt a hűgom szokta aki 9 évesvagy a fater. leviszem a szemetet elszoktam menni a kistesómét az oviba egy héten 3x

és még minden este edzésre járok 6-tól 8-9 ig és én is fáratt vok . de én nem tom te mitől vagy fárátt ... ha csak atnulsz meg suli meg vmit csinálsz

2010. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A helyesírási szabályzatot biztos többet forgatja, mint te...
2010. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
14:43-as azért ér rá ennyi dologra, mert tanulás helyett inkább bármi mást csinál. meg is látszik rajta. mert ha 8 éves lenne, akkor még OK. de ííígy?
2010. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!