Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire engedjük, hogy a 16...

Mennyire engedjük, hogy a 16 éves gyerek döntsön elvi kérdésben?

Figyelt kérdés
Fiam most 16 éves okos értelmes.Válófélben vagyok az apukájával Ő és a 10 éves öccse az apukájával és a vele együtt élő nagyszülőkkel él.Engem a ottani nagyszülők és a fiam feljelentett olyan dologgal amit el sem követtem.Most már szóba áll velem a szülinapja révén,Meg kért kérjek bocsánatot a vele együtt élőktől akik engem hamisan vádoltak.De én ezt nem teljesitettem ezért megint nem akar szóba állni velem.Nekem elvem akkor kérek bocsánatot ha belátom hogy hibáztam de ezt én nem igy látom .Szerintetek mit tegyek mi volna a jó.Bocsánatot kérni a fiam kedvéért amit szerintem nekik kellene tőlem.Vagy beletörődni ,hogy nem foglalkozik velem a gyerekem csak akkor kellek neki ha kell valami.Mit tegyek? Véleményeket kérek!

2014. máj. 26. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem tudom. Csak úgy nem jelentgetnek fel senkit. Pláne nem a saját 16 éves fia. Nem ismerem a körülményeket, de az, hogy még bocsánatot is neked kell kérni...nekem ez így zavaros. Te tudod a háttértörténetet, de ha valakitől bocsánatot kell kérned, akkor ne valaki miatt tedd, hanem azért, mert "tartozol vele" az illetőnek.
2014. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Maradj az elveidnèl! Akkor sem fog jobban szeretni vagy közelebb kerülni hozzàd, ha bocsánatot kèrsz, de így legalàbb tisztelhet èrte,hogy kiállsz magadért.
2014. máj. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Hat ha odáig jutnek, hogy a sajat gyerekem nem akar velem élni, feljelent es a kapcsolatot se tartja velem, akkor bizony mindent megtennék, hogy ez változzon. Ha kell, térden állva könyörögnék, ha kell bocsánatot kérneé bárkitől....
2014. máj. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a saját anyját képes feljelenteni, akkor se nem okos, se nem értelmes. Lehet, hogy az iskolában jó jegyei vannak, de ez nem ad érettséget.

Jóhiszeműen arra lehet esetleg gondolni, hogy az apja és a nagyszülei megtévesztették, de ha makacsan tartja magát ahhoz, hogy nincs igazad, akkor túl sok mindent nem lehet tenni.

Láthatásod van? Szoktatok találkozni? Mi van az öccsével, ő mit gondol?

2014. máj. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem! Ez olyan megaláztatás lenne, amit biztos, hogy nem tűrnék el senkitől! A gyerekemtől meg pláne nem!
2014. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem azert érdekelne a gyerek verziója is. Ha meg csak most vagytok válófélben az apaval, de egyik gyerek se akar veled élni, akkor ott azert benned is van hiba. Arra is kiváncsi lennek, hogy miért jelentettek fel es mi lett az ugy vege, vagy hol tart....
2014. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, de ha nem veled él a két kiskorú gyermeked, akkor már tök mindegy, hogy megalázkodsz-e bárki előtt vagy nem . Ebben a ti családotokban ennél lényegesen súlyosabb problémák vannak. (Mellesleg sokra mentél az elveiddel)
2014. máj. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!