Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiam 11 éves és néha eltűnnek...

Fiam 11 éves és néha eltűnnek ötszázasok. Tegnap este is volt kint az asztalon, reggelre eltűnt. Sírva esküdözik, hogy nem nyúlt hozzá. Más hogy reagálna?

Figyelt kérdés
Ha kér, mindig megkapja. Nem is az összegen vagyok kiakadva. Csak valahogy mintha mostanában tűnnének el onnan ahová lerakom őket.
2014. jún. 4. 07:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tényleg nem ő, ha ennyire mondja hogy nem. Elsőre fogadd el, de azért ne vakon, tegyél ki időnként csalit, de csak akkor ha tutira csak ő veheti el (gondolj arra is hogy esetleg egy hozzá feljáró barátja is lehet amiről ő valóban nem tud).

De ha tutira ő akkor szembesitsd vele.

2014. jún. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki azt hogy tegyél egy pènztárcába különböző címletű pènzt.Azért túl nagyot ne! Inkább tőbb aprót.1000,500,200,100,50,20,10.Az 1000-ből max 1db.Inkább 3-4 200ft.És írd fel egy papírra miből mennyitt tettél.Ez egy gyereknek sok pénz nagy a kísértés.Hagyd az asztalon és menj vásárolni vagy a szomszèdba, rövid időre.Aztán nézd meg benne van e minden.Ha hiànyzik hìvd oda és mutasd meg neki a jegyzetedet.Ha hiányzik beszèlgess el vele hogy csalódott vagy.Azért emlékszem olyanra hogy amikor kellett volna egy csoki vagy nyalóka mi is megnéztük a szülők zsebèt hátha van benne 10 ft.Ne bàntsd, de egy jó beszélgetést megèr.
2014. jún. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Este váltottam egy ezrest, nem volt más rajtunk kívül a lakásban. 300 forintot fizettem, egy ötszázas és egy kétszázas volt az asztalon.

Reggel szólt, hogy elvett 200t valamire...mondtam, hogy vigyek az ötszázast is, de akkor már nem volt ott...állítólag nem is látta..korábban kel mint én, mire kelek már túl van a reggeli kutyasétán.

Nem az összegekkel van bajom, mindig megkapja amit kér, ha megbeszéljük. De a manók nem vihették el...ő meg majdnem sírt...ha tényleg néha eltünteti, az nagy gond? Vagy kamaszkorban sok mnden előfordul?

2014. jún. 4. 07:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden családban előfordul.Van ahol észreveszik van ahol nem.De tudasd vele hogy hiába sír tudod hogy ő volt.Legközelebb nem veszi el.Mondom mi is mindig turkáltunk.De nem kérdeztek rá a szüleim mert apró pénz volt.Ettől még becsületes illemtudó ember lettem.De akkor is tisztába kell tenned a dolgot hogy ne nézzen hülyének.Tuti nem esett le a földre vagy nem hagytad el az ajtóban stb.?
2014. jún. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Szerintem ez egy olyan dolog amit mihamarabb meg kell oldani. Lehetséges, hogy ő vette el, de lehet, hogy igazat mond azért meg kell "vizsgálni" a dolgot, legfőbb dolog, hogy bízzatok egymásban és megbeszéljétek együtt őszintén a dolgokat. Én szerintem a bizalom sokat számít, anya-fia vagy anya-lánya kapcsolatban is.

Tudom, hogy rosszul esik neked a dolog. Az én fiacskám is 11 éves de két dolog van ami nálunk tabu téma egyik a pénztálca a másik a kés. Ehhez a két dologhoz ő abszolút nem nyúlhat és így is van. Természetesen ő is megkap mindent, nem arról van szó. De ha kell neki valami akkor szól max odahozza a táskámat vagy a tálcámat és adok neki de bele nem nyúlhat ezt ő is tisztában tartotta és tartja, remélem így is marad.

Ha ketten vagytok ki lehet próbálni ezt a csalit amit a többiek is írtak. Jó ötletnek tartom ám, beszéljétek meg a dolgokat egymással, közölni kell vele, hogy ez neked bizony nem kellemes dolog. Nem szabad ráhagyni mert megszokja annyira, hogy máséból is ki fog venni és az igen kellemetlen lenne neked.

Persze hozzáteszem, hogy gyerekek, sajnos minden gyereknél adódhatnak ilyen dolgok.


Sok sikert kívánok és remélem hamar megoldjátok ezt a problémát!


Üdv

2014. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elrettenteni, de nekem a felnőtt anyukám tett ilyet. :( és az istenért se vallotta volna be, hogy ő volt. Ez az én illetve a gyerekem (vagyis az unokája) spórolt pénzéről volt szó.... ebből csak azt szeretném kihozni, hogy hiába is bizongatja, hogy nem ő volt...és más magyarázat nem lehetséges rá jobb résen lenned, és úgy ahogy az előttem szólók írták figyelned kell! Aztán jöhet az elbeszélgetés. Normális hangnemben.

Ám írtad hogy van kutya. Hülye gondolat, de mi van ha ő volt a "tettes"???? hova van bejárása, mennyire rakoncátlan...stb.?

2014. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Nekem ez olyan furcsa!Mintha egy 5-6 éves kisfiúról beszélnénk:sír,esküdözik...stb.Egyébként:apuka,barátok?Vagy elvált vagy,neki meg nincsenek barátai?

Ha elvált vagy,akkor ne haragudj,nem tudhattam/nem tudhatom!

Ha nem vagy elvált és sok a feljáró barát,akkor a problémát máshol kell keresni.Magadnál is keresheted,felírhatod,hogy menniy pénzt raksz ki,és hova rakod.

Vond meg tőle egy kicsit a zsebpénzt,a szobádba meg rejtsd el a sajátodat,oda,ahol nem szokott kutakodni,és nem fér hozzá,és nem gondol rá,hogy ott van.

2014. jún. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként ne haragudjatok,valamit ki kell javítanom a csalinál:ne rövid időre menj át vagy el valahova,hanem pár órára,a lakást kulccsal zárd(természetesen).A kísértés csak akkor lép érvénybe,ha tudja,hogy te jóval később mész haza,és bízik abban,hogy te már elfelejtetted,hogy mennyi pénz volt a tárcádban.Lehetőleg mondd meg neki,hogy barátokat ne hívjon át!
2014. jún. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7-es nem fogom azért rejtegetni a szobámban:)

vannak barátok, de nem járnak fel hozzánk

2014. jún. 5. 07:28
 10/14 anonim válasza:
100%
Ha nem ő lenne, nem sírna. - George Washington
2014. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!