Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van köztetek olyan tizenéves,...

Van köztetek olyan tizenéves, aki vallásos?

Figyelt kérdés

Milyen kapcsolatotok van az egyes vallásokkal? Tagjai vagytok-e valamilyen egyházközösségnek? Hogy lettetek azok? A családotok mit szól hozzá?


kort és nemet is írjatok, légyszi :)


2014. jún. 15. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Én zsidó vagyok, mivel a családom tagjai is zsidók.


15/L

2014. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Református vagyok, a szüleim is azok. A többi vallást sem ítélem el, még az ateistákat sem. Mindenkinek megvan a maga nézete, felfogása, és amíg az enyémet elfogadják és nem próbálják megváltoztatni, addig én is úgy viszonyulok a másokéhoz. Nem a vallását nézem egyébként, hanem maga az embert.:) 16/L
2014. jún. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Római Katolikus Keresztény vagyok, mint a Családom, a rokonság és az ismerőseim többsége. Életem végéig ezt a vallást fogom gyakorolni.
2014. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld :)


Én is leírom a sztorimat:


a családom abszolút nem vallásos a dédszüleim óta, de amúgy mindenki római katolikusnak van keresztelve - ergó én totál nem mozogtam sosem a katolikus közösségben, nem tudok egy csomó mindent, viszont annyi szar történt velem, illetve amire vágytam, végül hozzájutottam (és itt nem vásárolható dolgokra gondolok), tehát arra jutottam, hogy van Isten. Amúgy a Bibliával nem értek 100%-osan egyet, vannak dolgok, amik azóta elavulttá lettek az emberiség változása miatt, ill. filozófiai tekintetből én mást gondolok róla, de amúgy többnyire hatalmas igazságok vannak benne. És szerintem engem egy komolyabb, mélyebb katolikus közösség kivetne magából, úgyhogy maradok ilyen szempontból egyedül, vagy nem tudom, mi lesz.


14/L

2014. jún. 15. 20:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az voltam, aztán kinőttem belőle.
2014. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Reméljük majd "visszanősz" :)
2014. jún. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

A protestáns egyházak nem olyan szigorúak, és itt nem reklámozni szeretném magunkat. :)


Én református vagyok, szüleim is azok, de úgymond keresem a hitem... Világéletemben jártam hittanórákra, ismertem az összes bibliai történetet, de eljutottam odáig, hogy nem azért szeretném hinni, hogy ezek 2000 évvel ezelőtt megtörténtek, és hogy Isten jó, mert ezt tanultam. De gyakorlom a vallásom, és próbálok hívő emberhez méltóan viselkedni. :) Más egyházakat nem ítélek el, "Ne ítélj, hogy ne ítéltess", illetve "Szeresd felebarátodat, mint magadat"... És igen, állandó egyháztag vagyok egy helyen, ifikre pedig egy másik közösségbe járok, ahol vannak fiatalok. :)


17/L

2014. jún. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Számomra is a szeretet a legfontosabb, és minden vallást elfogadok, bár ez logikus, mivel nekem is kicsit más filozófiám van. :)
2014. jún. 15. 23:32
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

Katolikus vagyok, hiszek Istenben, de nem igazán gyakorlom a vallást. Nem értek egyet a Biblia és a Tízparancsolat minden egyes pontjával, és rengeteg dolgot elavultnak érzek, templomba se járok. De imádkozni szoktam, és ha káromkodok, nem veszem a számra Isten nevét.

Egyébként én nem igazán értem ezt az egész kereszténység-dolgot. A református (protestáns) egyház elveivel jobban egyezek (gondolok itt pl. a házasságtörésre - válásra). Szóval jobban szeretem azt mondani csak simán, hogy keresztény vagyok, mert kimondottan a katolikus egyházat nem érzem igazán közel magamhoz. Viszont a szüleim, nagyszüleim mind katolikusak...De természetesen ők sem bigott vallásosak!

Különben valaki tudja véletlen, hogy később, ha azt szeretném, akkor tartozhatok-e inkább valamilyen református egyházhoz?


17L

2014. jún. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem érdeklődj református egyházakban lelkészektől, hogy ez hogy működik. Szerintem biztos lehet, csak utána kell járni.:)
2014. jún. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!