Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehetnék tökéletes?...

Hogy lehetnék tökéletes? Miért nem érzem még ezek után sem jól magam?

Figyelt kérdés

Régen csúnya voltam. Kövér voltam, fogszabályzóm volt, szemüveges voltam és a hajam is szörnyű volt.

Megváltoztam, lefogytam, a fogaim szépek és hófehérek, a szemüveget kontaktlencsére váltottam és 2 hetente járok manikűröshöz, fodrászhoz és kozmetikushoz.

Mégsem érzem jól magam... Úgy érzem, hogy az öröm az életemben az a vásárlás (akár online, külföldről, akár itthon, van, hogy az éjszaka közepén is nekikezdek, mert úgy érzem, képtelen vagyok aludni, míg meg nem teszem), a vezetés (nemrég kaptam meg álmaim autóját) és az evés.

Viszont az utóbbitól hízok, ezért heti 1 napom van, amikor mindent összeeszek, amit szeretek.



Nem tudom, hogy tudnék tökéletes lenni, mert úgy érzem, hogy most még távolabb vagyok tőle, mint akkor, amikor kövér voltam. Mintha látnám a célt, de az folyton távolabbra kerülne...


A legtöbben boldogok lennének a nyári programjaimtól (bulik, fesztiválok, nyaralások), én mégis csak arra gondolok, hogy mindenki ki fog röhögni fürdőruhában, mert nem tökéletes a testem, pici a mellem és nem teljesen lapos a hasam.

Folyton azokon gondolkozom, amiket régen mondtak rám/nekem, hogy mennyire csúnya és kövér vagyok és néha még most is annak érzem magam.



2014. jún. 19. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez is jól mutatja, hogy a probléma nem a testeddel, hanem a lelkeddel van. Nincs olyan, hogy tökéletes! Akár minden nap járhatsz kozmetikába, akkor is csak a csomagolást dekorálod, semmi mást. Ami belül van, azt nem teszi helyre a kozmetikus. Önbizalom nem születik csak úgy, a tökéletes szemöldöktől, vagy az izmos hastól. Törődj kevesebbet a külsőddel és foglalkozz többet a lelkeddel! Olvass, sokat, relaxálj, meditálj, jógázz, próbáld a saját lelki egyensúlyod megkeresni és megtartani. Önelfogadás, önbizalom erősítés. Keress olyan dolgokat, amiket nem a testeddel érsz el, hanem az eszeddel, lelkeddel. Pl. keress igaz barátokat, nem partihaverokat, tanulj olyat, amit nehéznek tartottál, annál nagyobb lesz a sikerélmény, ha már tudod, keress olyan hobbit, ami erősíti a nőiességed, önbizalmad, ami tartást ad, mint pl. a hastánc, balett vagy latin táncok. Nem kell semmiben sem 300%-on teljesítened, csak kezd el keresni magad és élvezd a felfedezést!
2014. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha valamiben nem lehetek a legjobb, akkor azt nem csinálom, mert nem élvezem, ha más jobb nálam.

Pl. nagyon jó vagyok angolból, rengeteg versenyt megnyertem. De amikor jött az osztályba egy lány, aki még nálam is jobb volt (Írországban éltek sokáig), abbahagytam a versenyekre járást, az órán nem jelentkeztem és ennyi volt. Nem akartam, hogy egy versenyen megalázzon és a második legyek. Inkább emelt fővel távoztam egy győzelem után.

A táncban nagyon jó vagyok, külföldi versenyeket is nyerek, ezért azt tényleg szeretem csinálni. Ott biztos vagyok a sikerben, ezért élvezem.


Ha nem lehetek a legjobb valamiben, akkor nem is csinálom, mert semmi értelme.

2014. jún. 19. 18:45
 3/9 anonim ***** válasza:

167 cm-el "fiatalon" 50-53 kg között mozogtam, de mindig kövérnek éreztem magam. Szülés után 67 kilósan is ugyanez volt a helyzet. Ónmagam elfogadásában nekem nagyon sokat segít/segített a hastánc tanfolyam. Először a táncórán nagyon zavarban voltam saját magamtól, hogy a tükörben igazán nőies mozdulatokat látok magamon, és akkor esett le, hogy az ott "én" vagyok, aki egy jó nő :)

Szóval a kérdésedre válaszolva, szerintem tökéletes úgy tudsz lenni, ha elfogadod saját magad, meglátod azt a valamit magadban, ahogy én a hastánccal.

2014. jún. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon erős megfelelési kényszer van benned. Szerintem ez már nem normális. Annak is van értelme, amiben nem a legjobb vagy. Sőt! Annak van igazán. Tuti dolgokkal nem lehet fejlődni. Te nem fejlődsz, hanem vegetálsz. Akkor fejlődik valaki, ha akadályokat lép át. Az, hogy elsasszézol és megcsinálsz valamit, amiben a legjobb vagy, az semmi. Semmit nem ér egyetlen versenygyőzelmed sem. Nulla teljesítmény. Az a teljesítmény, amikor valami nem megy, és csak azért is újra és újra nekimész. Egyáltalán nem vagy tökéletes, és sajnos nagyon messze is vagy tőle még. Sokat kell magadon dolgoznod ahhoz, hogy az önbizalmad valódi legyen, ne csak látszat. Tudod, hogy így van. Mitől félsz a legjobban? Menj és éld át! Éld meg mélyen és teljesen. Sírj, toporzékolj, élj! Most vegetálsz a semmibe. De szép vagy, ügyesnek tartanak mások, csinike vagy és üres. Kár. A lehetőség benned van. Tégy érte!
2014. jún. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

igazuk van az elöttem lévöknek, az hogy megtaláld és elfogad saját magad az a legfontosabb...


de lehet hogy az is segítene ha csak egyenlöre hanyagolnád ezt a kérdést nem magaddal foglalkoznál hanem mással, esetleg másokkal

itt most nem arra célzok hogy te nem foglalkozol senkivel, hanem arra, hogy ha esetleg el tudnád terelni a figyelmedet erröl a kérdésröl például elkezdenél valamit dolgozni vagy több idöt töltenél a barátaiddal a kozmetikus helyett akkor talán idövel az önelfogadás már természetes lesz


nekem is hasonló problámáim voltak, én most kezdtem el egy nyárimunkát és nekem sokat segített, az hogy nincs idöm ilyenekkel törödni hanem mindig toppon kell lennem és igy mikor van egy kis idöm akkor azt nem az ilyen kérdések 1000 meg 1egyszeri átrágásával töltöm hanem csak kiélvezem

segített egy kicsit jobban elfogadnom magam még ha nem is végérvényesen de ideiglenesen biztos

16/L

2014. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Ha nem lehetek a legjobb valamiben, akkor nem is csinálom, mert semmi értelme." Ilyen hozzáállással sosem leszel boldog. Mindenben van jobb nálad, van nálad szebb, kedvesebb, aranyosabb lány, és biztos hogy olyan is aki sokkal jobban táncol, akár még a megyédben. De ha mindig csak másokkal foglalkozol, akkor az élet elég kemény lesz.
2014. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tökéletes sosem leszel,ellenben nagy pénzkidobás két hetente manikűröshöz,fodrászhoz,kozmetikushoz járni és úgy sejtem mindezt a szüleid pénzéből.Úgy érzem az a bajod,hogy egy kissé el vagy kényeztetve, a pénz költésétől nem leszel boldog,talán kéne pszichológus inkább, meg hobbi esetleg dolgozz diákmunkát az is jó időtöltés,ráadásul jó érzéssel töltene el,hogy pénzt keresel.Jó dolgodban nem tudod mit akarsz.
2014. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy tökéletes. Mindenkiben vannak hibák. Te sokat tettél/teszel magadért ami nem baj , de még a változások előtt ezt láttad magad előtt most hogy megvan már tűnik olyan nagynak.


Szerintem keress fel egy szakembert akinek elmondhatod ezeket. :))

2014. jún. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem beszélgess sokat a szeretteiddel,barátaiddal.Jót fog tenni neked,ha nyíltan beszélhetsz a problémáidról. :)
2021. ápr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!