Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan értessem meg anyukámmal?

Hogyan értessem meg anyukámmal?

Figyelt kérdés
Anya nem akar engem nőgyógyászhoz vinni! Még szűz vagyok nincs barátom sem, viszont nem is ezért akarnék menni, hanem, azért mert a menstruációm kiszámíthatatlan. Hol 18 napra jön meg és 5 napig tart, hol 31 napra és 10 napig, és rettenetesen görcsölök, múltkor is hazaküldtek az iskolából, mert csak sírni tudtam a fájdalomtól, de anya erről nem vesz tudomást, még fájdalomcsillapítót sem vesz nekem, múltkor is szegény apát kértem meg. És nem vesz nekem elég betétet sem, nekem nem elég két csomag egy havi alatt, van hogy négy is elfogy, ilyenkor kuncsorgok pénzt, hogy vehessek, és persze nem hiszi el, hogy arra kell. Mit mondjak neki, hogy foglalkozzon velem? Hogyan értessem meg velem, hogy mi a helyzet? 15/L
2014. jún. 20. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
az hogy még nem állt be a menstruációd teljesen normális... 17-18 éves korodra kell normálisan beállnia... de a betét meg gyógyszer ügy... hát talán ha apukád már vett neked gyógyszert, vele kéne megbeszélned, hogy beszéljen anyukáddal... meg ne pénzt kérj, hanem ha már fogyóban van a betét akkor mond hogy hozzon neked, mert kevés lesz... akkor látja, hogy nem másra kell a pénz... mondjuk nem tudom megérteni az ilyen szülőt aki nem foglalkozik a gyereke problémájával...
2014. jún. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Első válaszoló:

Ha 10-11 éves korában jött meg neki, nem hinném. hogy 7-8 év kellene, hogy beálljon...

Kérdező, nagymamád vagy egy hozzád közelálló rokonod nem tudna elvinni? Én amúgy így ezt elmondanám anyukádnak, amit leírtál. Neki fájdalommentes a menstruáció, vagy miért nem vesz róla tudomást??

2014. jún. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
én azt mondom ne foglalkozz anyáddal.. hívd el egyik barátnődet nőgyógyázhoz, tutti elkisérne.. meg egyedűl sem gáz elmenni oda. vagy szólj a mamádnak ő is biztos segítene..:) vedd a kezedbe az írányítást.;) vagy ülj le anyáddal és beszéljétek meg, h egy csomag betét nem elég neked, és inkább vegyen neked többet.. (pl ha akciósak akkor érdemes egyszerre többet venni ) meg lehet anyukád nem fogja fel ,h nem vagy már kis lány.. :/ nyugi nálam is így volt.. nekem nem volt hajlandó tampont venni, mondván ,mert "kicsi" vagyok hozzá.. kitartást, majd jobb lesz.;)
2014. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
98%

Nyugodtan menj el egyedül,ha anyukád nem hajlandó elkisérni.

Nem vagy már kisgyerek.

2014. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ő mennyi idős menstruál-e még. Mert akkor nemcsak emlékezetből tudhatná mennyi betét kell stb. Amúgy nekem sem elég a kisebbik csomag.

Én is voltam emiatt nőgyógyásznál, kb annyi idősen mint te, mondjuk engem anyu vitt, pont amiatt mentünk mint ami neked is van, nagyon nagyon görcsöltem és nagyon redszertelen volt, ráadásul nagyon erősen jött meg.

Nekem akkor semmit nem csináltak, fogamzásgátlót írtak fel. De ez addig jó amíg szeded, ha abbahagyod ugyanúgy görcsölsz és rendszertelen lesz. De amúgy változni fog, nekem már így 30 felett :)szülés után már annyira nem is rendszertelen és nem is görcsölök már. De tudom miről írsz, én is többször mentem haza suliból annyira rosszul voltam. Próbáld a cataflant, vagy az apranaxot, ezek elég jó fájdalomcsillapítók, nekem akkor nagyon jól beváltak. De már akkor vegyél be egyet mikor még nem fáj annyira nagyon, hogy mire nagyon rossz lenne már hasson.

Hihetelen, hogy anyukád nem foglalkozik ezekkel. Valahogy nem fogadja el, hogy nagylány vagy és bizony vannak női problémáid...... vagy lehet neki meg sem kottyant a menstruáció így nem is érti mi a bajod akkor. Szólj egy barátnődnek vagy akár annak anyukájának. Egy nőnek nemcsak a fiúk, férfiak miatt kell nőgyógyászhoz mennie!!!! Anyukád is tudhatná.

Ha nem hiszi el hogy arra kell, akkor vegyétek meg együtt. Biztos jártok együtt közértbe, akkor a kenyér mellé dobjatok be 2 csomag betétet is. Így már elhiheti....

2014. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!