Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis hogyan értessem meg...

Mégis hogyan értessem meg anyukámmal hogy ez nekem nagyon nem jó így?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves öcsém,a szüleink elváltak. Sokáig nagyim volt itt nálunk,hogy anya tudjon dolgozni,nagyi meg főzött,tesómra vigyázott. Én közben 20 éves lettem,de még mindig az van,hogy ha anya 8kor megy dolgozni este,akkor én pontban 8ra legyek itthon,mert tesóm...nem igaz hogy egy percet se bírna egyedül lenni...úgy tudok a barátomnál aludni,hogy kunyizok nagyinak hogy jöjjön be tesómhoz...nekem ebből elegem van,és komolyan hihetetlen hogy nyári szünet van,és 8ra legyek itthon.nem érti anya,hogy tesóm nem dedós,tud egyedül lenni 1 órát.Most egyetemre megyek,nem tudom mi lesz amikor estig bentvagyok,aztán szakest mondjuk...
2011. aug. 27. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Huh, 11 éves korom óta Anyu minden éjszaka elmegy dolgozni, és mindig enyém volt a ház, lám nem álltam meg a fejlődésben :DD Hm. Talán szereltessetek be olyan 3 záras extra betörőellenes ajtót, hátha akkor Anyud egyedül meri hagyni.
2011. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
4zár van az ajtón,ebből 2 heveder...
2011. aug. 27. 13:46
 3/9 anonim válasza:

12 éves gyerek simán elvan magában, csak megfolytja ezzel a túlzott gondoskodással, a te életedről nem is beszélve.


Szerintem mindkettőtöket gyerekként kezel még, nagymamádnak kéne meggyőznie.

2011. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor véképp nem értem anyád aggodalmát.

Ha van pénze a dologra,ma már lehet olyant is csináltatni,hogy fizettek egy riasztó-távfelügyelettel foglalkozó cégnek cirka 1 milliót(ami tudom,hogy sok,de egy évre szól,tehát nem havi költség),és ők ezért a pénzért cserébe éjjel is kötelesek kimenni a házhoz,ha a legkisebb gyanus neszt észlelik.Ezeknél a cégeknél több olyan ember dolgozik,akinek csak az a feladata,hogy a munkaideje alatt folyamatosan nézze a rábízott házak kameráinak közvetítéseit a cég monitorain,és ha balhé van,intézkedjen,hogy a kollégai menjenek ki,vagy ha ez nem lehetséges,akkor neki magának kell kimennie... van már ilyen szolgáltatás...

Apropó,mennyi idős a tesód?Mert ha a tesód még mondjuk csak 5 éves,vagy 8 éves,akkor ne csodálkozz,ha anyád nem örül,ha egyedül akarod hagyni...valakinek meg pénzt is kell ugyebár keresni,mert akkor nem lesz mit ennetek...

2011. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*végképp
2011. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

12 éves a gyerek, de ha 5 lenne akkor sem köteles a nagyobb gyerek felügyelni a kisebbet.

A barátoméknál is mindig ez volt. Megszületett a kicsi,onnantól gyakorlatilag állandóan a barátomnak kellett vigyázni rá és ha szerencsétlen elment venni egy fagyit magának,ami kb. 5 perc,már mindenféle szemétnek lehordták, hogy hogy lehet,hogy nem a testvérére vigyáz.


Kérdező miért nem fizettek babysittert? Tudom, röhejes ekkora gyerek mellé, de inkább, minthogy soha ne menj sehová.

2011. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hol fizetne anya bármilyen felügyeletért...hát itt vagyok én marha,akivel ordít ha 8 után 100perccel jön haza...pestre kellett volna menni egyetemre,akkor nem tudom mit csinálnának...
2011. aug. 27. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:
engem már 10 évesen simán egyedül hagytak sőt mehettem is egyedül pár helyre. a tesód meg 12 ráadásul fiú, jobban tud vigyázni magára(reméljük). Miért nem mondod meg anyukádnak hogy már "nagy"? És kéred meg az öcsédet hogy mondja neki ő is hogy nem kell neki felügyelet 1órára??
2011. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kérdezem mindig hogy de mi lesz ha nem leszek itthon az egyetem miatt...majd akkor megszokja...
2011. aug. 27. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!