Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elmondjuk az anyukájának,...

Elmondjuk az anyukájának, hogy nem a mi hibánk volt, vagy hagyjuk az egészet?

Figyelt kérdés

Régebben 5-en voltunk legjobb barátnők, 4-en tehetősebb családból valók vagyunk, az egyikünknek pedig átlagos volt a családja. De sosem éreztettük vele, hogy ettől mi különbek lennénk, vagy bármi, nem volt baj belőle.

Idén megváltozott, kicsit gonoszkodó elszólásai voltak és mindenkinek folyton hazudott (családjának, más barátainak).

Aztán volt egy kisebb vitánk, mert csináltunk együtt valamit és mikor kiderült, az egészet rám kente, hogy én találtam ki és én is csináltam. Akkor a szülei megharagudtak rám, mert mégis mit képzelek, hogy ezt tettem, stb.

Néha már úgy éreztük, hogy kihasznál minket, mert csak akkor aludt valamelyikünknél, ha mentünk valahová este, mert a mi szüleink nem mondják meg, mikorra érjünk haza, addig vagyunk, ameddig akarunk, meg olyankor kölcsönkérte a ruháinkat, sminkcuccainkat, parfümöket. Nem baj ez, csak azért feltűnt, hogy amúgy nem keresett minket már, csak mikor mentünk valahová.

Mikor nyári szünet lett, lementünk egy hétvégére a balatoni nyaralónkhoz, de ő nem mondta meg a szüleinek és ez kiderült. Érte jöttek és az anyja nekünk esett, hogy miért rángatjuk bele mindig ilyenekbe a lányát, hogy képzeltük ezt és hogy lesz egy kis beszélgetése majd a szüleinkkel. Ez abból állt, hogy elmondta nekik, milyen felelőtlennek tart minket és hogy ez azért van, mert nincsenek határok szabva és hogy szerinte jobb lenne, ha mi távol maradnánk a lányától. Mondta anya nekem, hogy ezt a barátságot nem kellene erőltetni és azóta nem is nagyon beszéltünk a lánnyal.

3 napja írt a közös csoportba, hogy mi van velünk, rég beszéltünk, összefuthatnánk (már tudtuk, hogy akar valamit). Aztán mondta, hogy szeretné beszínezni a hajat, de egyedül nem tudja, fodrászra ezért nem adnak pénzt a szülei és hogy megcsinálnánk-e. Megcsináltuk nálunk, mikor hazament, a szülei kiakadtak, hogy mégis mi lett a hajával és mint kiderült, ő otthon azt mondta, hogy fogadott velünk és a vesztesnek az volt a feladata, hogy színezze be a haját és hogy ezt én találtam ki...

Felhívott az anyja, hogy már elege van belőlem és ha még egyszer megtudja, hogy beszélek a lányával, felpofoz (???).


De a szülei azt hiszik, hogy mi visszük bele mindenbe, pedig a legtöbb dolgot ő találja ki és ő erősködik, hogy úgysem lesz semmi baj belőle. Ezért minket utálnak, mert mindent ránk ken, hisz tudja, hogy a mi szüleink jóval lazábbak, mint az övéi.

Viszont rosszul esik, hogy azt hiszik rólam és a barátnőimről, hogy mi ilyenek vagyunk, amikor ez nem igaz.



2014. jún. 26. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Hàt ez szívàs....
2014. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, a helyzetfelismerő képességed jól működik.
2014. jún. 26. 15:39
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ne nagyon foglalkozz többet a lánnyal, a helyedben én a szüleit is hagynám- úgyis a saját lánykájuknak hinnének, nem neked.
2014. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Én nem erőltetném a dolgot. A kapcsolatot szüntesd meg most már a lánnyal, hogy ne tudjon még jobban bekavarni. A szülőknek pedig felesleges árulkodni, csak elrontanád a kapcsolatukat, és az egésznek csak ugyanaz lenne a vége, mintha szimplán megmondanád a lánynak, hogy ne keressen.
2014. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez a csaj akirol meselsz vegkepp nem tart titeket a baratotoknak! Hiszen egy barat nem sz4rba keber hanem kihuz beloe, nem hasznal ki ahogy o is teszi. En nem foglalkoznek az anyjavalde a csajjal sem! Lehet h a szuleidnel nem kerulsz bajba, de teged neznek semminek mas miatt!
2014. jún. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
hát én sem erőltetném ezt a barátságot... majd egyedül marad a csaj és a Szülei rájönnek, ha valami hülyeséget csinál a lányuk, nem ti vagytok a hibásak, hanem azért lázadozik, mert a többiekhez képest rövidebb pórázon tartják...
2014. jún. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha fb-n mondott vmi olyat vagy sms-ben, amit felhasználhatsz, akkor nyomtasd ki és add az anyukának. Már csak azért is, hogy tudasd vele, hogy valamit nagyon elrontott, ezt pedig jogtalan rádkennie, már az alapvető erkölcsi értékek hiányoznak belőle.
2014. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem már régóta kihasznál titeket. Azt nyilván nem mondhatod meg a barátnőidnek ,hogy ők ne keressék de te megteheted hogy nem keresed és ne is tedd.


Itt az eredmény. Bár lehet hogy ha csak egy idő után lett ilyen , és nem mindig viselkedett így akkor történhetett valami (családi gondok ,stb.)


Esetleg egy utolsó találkozást megér (semleges helyen , kettesben) hogy mégis mi ez? De szerintem utána ne nagyon foglalkozz vele ,mert ha az igaz(!!!) barátotok lett volna elmondhatta volna a gondjait.


Zárd le! :))

2014. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Hadd kérdezzem meg milyen idősek vagytok:) Amugy szerintem se erőltesd a dolgot...
2014. jún. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

16 évesekről van szó.

Elmondhatják neki, de felesleges lenne, mert valószínűleg nem fognak nektek hinni.

2014. jún. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!