Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Félek, hogy nem fognak kedveln...

Félek, hogy nem fognak kedvelni az új osztálytársaim. Veletek hogy történt?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és most megyek középiskolába. Azonban 8. osztály óta a barátaim nem érdeklődnek felőlem, a "legjobb barátaimat" jobban érdeklik a fiúk, és egyedül hagytak. Azóta nem barátkoztam senkivel, de rendszeresen kiakadok minden kis dolgon, sírok. Amikor megkérdezik, hogy van e valami bajom, nem tudok válaszolni, mert vissza kell fojtanom a könnyeimet. Félek, hogy a középiskolában ezek miatt nem lesznek barátaim,hogy ott is magányos leszek. Még nem igazán beszéltem egy új osztálytársammal sem, pedig már mennek a barátkozások, lassan úgy érzem, mindenki ki fog közösíteni, mert én nem vagyok a nagy Facebook-on logó lány, és a gólyatáborban senki sem fogja keresni a társaságomat, mert eddig sem ismertek meg nagyon.

Aki hasonló problémákkal küzdött, hogy oldotta meg? Találtatok barátokat?


2014. júl. 1. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden 14 éves ugyan ezzel a problémával küzd.

Alegmenöbb gyereknek is ugyan ez a baja, és attól retteg, hogy nem kedvelik öt.


Nem kell nagy hangunak lenni, és a csoport közepére sem kell kerülnöd. Légy magad, elsö napokban mindig figyeld meg a többieket. Aki szimpi azzal nyugodtan kezdj el beszélgetni, közeledni.

Ami fontos, hogyha kérdeznek mindig válaszolj. Lérgy nyitott, ami azt jelenti, hogy te is érdeklödj a többiek iránt. Vagy is ha megkérdezi valaki, hogy hol laksz, és elmondtad, akkor te is megkérdezed, hogy ö hol lakik...


Amit tudonod kell, hogy mindenki mindenkit cikiz, kinéz, piszkál, ésmindenki mindenkit, szeret, imád... Ebben a korban nagyából úgy megy, hogy ma te vagy alegjobb barátnöm, holnap utállak, holnap után pedig te vagy a legjobb fej.... Amikor rossz jön se sértödjél meg. Ha valaki cikiz akkor nem kell rögtön megsértödni, ha tudsz szolj vissza vicceset, de mindig az veszít aki felhúzza az orrát, és mindig morog.


Amire én emlékszem a gyerekkoromból, hogy akit cikiztek ésmegsértödött, azt még jobban cikiztek. Aki nevetett rajta azt befogadták...

2014. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi gáz,ha kicsit jobban odafigyelsz,mint én.Én az egészet azzal cs... el,hogy nem egy konkrét barátnőt kerestem magamnak,hanem mindenkivel akartam barátkozni.Sokaknak nem jött be így a stílusom(ilyen ribiknek),és ők elkezdtek piszkálni még 9.-ben,és ez így rajtam maradt,és megszokták,hogy visszahúzódó lettem.

Aztán ugye 10.-ben minden jobb lett,mert egy kivételével mindegyik elment másik iskolába,csak ugye azaz 1 így többet mert tenni ellenem,és elkezdett ő jobban piszkálni.Aztán végülis ő is elment 11.osztály végén,és a 12.osztály végére szinte minden jobb lett!:)


A lényeg:

-Ne görcsölj a dolgokon,

-Legyen egy külsős,akinek mindent elmondassz,és az új társaságban egy emberbe se bízz meg rögtön,

-Legyél nyugodt,

-Legyél kedves és vicces,

-És a legfontosabb:MINDIG MARADJ ÖNMAGAD!

2014. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, igyekszem megfogadni a tanácsokat! :)
2014. júl. 2. 12:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Én meg pont ellenkezően szúrtam el, mint az első válaszadó...Egyetlen legjobb pajtit kerestem, akit meg is találtam, csak pár hónap alatt kiderült, hogy azért mégse olyan jó barátnő. Addigra meg már kb. mindenki elfelejtette, hogy létezem. Voltunk ott ketten a kitaszítottak.


Na, ezt NE csináld!

Amennyiben mégis csinálnád, jön a B verzió.

Csapódj a legszimpatikusabb "klikkhez". Én is ezt csináltam. "Befogadtak". :D

2014. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!