Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi lehet az oka, ha egy...

Mi lehet az oka, ha egy kamasz teljesen máshogy gondolkodik mint a kortársai?

Figyelt kérdés

Elítéli a gyakori vagy durva bulizást, dohányzást, nem tud szót érteni a kortársaival, ugyanis teljesen más dolgokkal foglalkozik. Nem bulikról, zenékről, szexről, nőkről akar beszélgetni, mint a többi, korabeli fiú, hanem inkább természettudományi dolgokról, és a hétköznapi életről. Társaságban nem szórakozik együtt velük, inkább magában ül, nem szól hozzá a témához. Nem tud úgy felszabadultan beszélgetni, mint a többiek.

Ezenkívül van néhány furcsa megnyilvánulása, ha valaki rászól azt már úgy veszi, mintha hátbatámadnák, kötekednének vele, és néha elkezd trágár módon beszélni ilyenkor. Meg gyakran túlreagál dolgokat, vagy nem lát át jól dolgokat.


2014. júl. 6. 11:15
 1/6 anonim válasza:
100%
Hát...szerintem egyrészt a neveltetés engem sem érdekelnek ezek a dolgok inkább nyelvet tanulok meg futok . Szerintem anya miatt lettem ilyen , mert nem az hogy szigorú volt, de volt egy határ amikor rámszólt meg meg volt adva meddig gépezhetek mikor fekszem le, nem beszélhettem csúnyán , normális zenéket mutattak nem discot ...könyveket adtak nem minimaxot...
2014. júl. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Na már megint ez a gonosz, bulizó, semmirekellő, rossz tanuló, sohanemleszbelőlesemmi fiatalok vs. jógyerek, sohasem bulizó, normális zenét hallgató??? (ki dönti el, mi a normális?), lenézemakortársaimatoknélkül fiatalok-kérdés...

Komolyan, mintha csak ez a két véglet létezne, még véletlenül sincsenek átfedések, hogy valaki egyszerre szeret bulikról és természettudományról beszélgetni vagy esetleg még jól tanul is stb...


Azért vagy ilyen, mert nem egyformák az emberek, egyszerűen csak más érdekel téged, ennyi :)


Ne vedd magadra, ha nem igaz, de legalább annyira röhejes, amikor valaki azt hiszi magáról, hogy ő különb, jobb ember, csak azért mert nem szeret bulizni vagy cigizni vagy alkoholt inni, hanem inkább otthonmaradós, könyvolvasós típus (amivel persze nincsen semmi gond), mint az, aki minden hétvégén az árokba issza magát, életcél nélkül...

2014. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én nem nézem le őket. Csak egyszerüen ilyen a neveltetésem. Azt nem mondtam hogy nem szeretek inni meg bulizni (:
2014. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te nem, viszont sokan igen, azért írtam azt a hsz-t :)
2014. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na, én ilyesmi vagyok, csak lányban. Szerintem nálam (másokról tapasztalatból nem tudok nyilatkozni) azért volt a rászólós-túlreagálós rész, mert nagyon érzékeny vagyok. Sajnos gyerekkoromban is az vagyok. Az eddigi 7 gimis osztálytársakkal töltött év mondjuk megedzett egy kicsit. Lehet, hogy a prevenciókat is jobban a szívemre vettem kisebb koromban, de az is lehet, hogy az alkoholt és a cigarettát pedig egyszerűen büdösnek találom. :) Meg régen nagyon érdekelt az egészségügy, és olvastam pár elég rázós dolgot a cigarettáról. A durva bulizást meg azért nem szeretem, mert o.társaim, akik szintén nem ebédesek, mindig előttem beszélték ki a bulis tapasztalataikat kajaszünetben, ki hogyan hányt be, mit csinált részegen, kivel feküdt össze. Meg táncolni se tudok. :D Barátaimmal néha megyünk házibuliba, azokat viszont nagyonis szoktam élvezni. :) Az érdeklődésed egyszerűen más, lehet, hogy mást látsz egy nőben, nem vagy érett egy kapcsolathoz, vagy csak nincs kiszemelted, vagy nincs tapasztalatod ezen a téren. :) Társaságnál meg szerintem két fő ok van, 1) nem érzed jól magad/ bízol meg abban a társaságban eléggé 2) inkább introvertált típus vagy, akinek néha szüksége van egy kis magányra. :)


17/L

2014. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ghades válasza:
Támogatom az előtem szólókat, nem csak két véglet van. Bulizás: féktelenül nem, de haverokkal iszogatni igen. Szex, nők: szoktam róluk beszélni, de nem ez a kedvenc témám. Egyébként szeretem a természettudományokat és nyelveket, mégse vagyok nagyon tanulós, eljárok sportolni, zenélni. Szóval úgy gondolom hogy egyik véglet se helyes, de mindenki döntsön úgy, hogy ne érezze rosszul magát sehol.
2014. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!