Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fura kérdés: kamaszok, hogy...

Fura kérdés: kamaszok, hogy csináljátok hogy nem utáljátok magatokat?

Figyelt kérdés
Én gyerekkoromtól kezdve egyáltalán nem szeretem magam. Nem tudom hogy mit tegyek ez ellen... Hogy tudnám elfogadni magamat? Ti mit gondoltok saját magatokról? Hogy éritek el hogy a jó dolgokra gondoljatok?
2014. júl. 11. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg írni egy listát a pozitív dolgokról, minden apróságról amit egy kicsit is szeretsz és te magad is látni fogod, hogy mi a jó benned.


Mit gondolok magamról? Hogy egy teljesen átlagos emberi lény vagyok, vannak rossz tulajdonságaim de azokat egyensúlyba hozza valami jó. Csak úgy mint mindenki más esetében.


Egyébként ha úgy szemléled saját magad, mintha egy barátodat néznéd máris megváltozik a véleményed. Csak gondolj bele abba, ahogyan másokat szemlélsz, legyen az családtag, barát vagy egy ismerős.

csak egy pár fiktív példa

- Anyukád egy kicsit túlfélt, de ha baj van bármikor hozzá fordulhatsz.

- A legjobb barátnőd folyamatosan dobol az ujjaival, ez más esetében idegesítene de nála fel sem tűnik miközben órákig beszélgettek.

- A lány akit a buszon láttál nem rendelkezik a legszebb arccal, de a mosolya miatt nagyon szimpatikus.


És ez a kettősség rád is igaz.

2014. júl. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én mindig kerestem ideálokat akikre hasonlítani akarok és azzal foglalkoztam hogyan lehetek ilyen, olyan, nem azzal, hogy nem vagyok olyan.

szóval nekem félig tele a pohár azt nézem

2014. júl. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Én magamat egy gyarló, szerencsétlen, semmirekellőnek tartom, akinek van tehetsége, de lófaszt se tud vele kezdeni. Mint amikor részegen eszedbe jut a legszebb vers, a legjobb regény, de fizikailag nem jön össze, nem tudsz parancsolni magadnak, hogy le is írd.


Úgy vagyok vele, hogy vagyok, amilyen - van rengeteg hülyeségem, amire nem tudom a választ, mindegy, ilyen vagyok, Isten alkotott ilyennek, biztos megvolt rá az oka. Valami csak lesz velem, mert tervei vannak mindenkivel.


Ha kívülről nézem magam, csak rosszabb - nem akarok magammal beszélni, mert csak hülyeségeket mondok, érthetetlen, átláthatatlan vagyok, és utálatos. Csodálom, hogy mért vannak barátaim. Valahogy ők mégis átlátnak engem külsőszemlélőként, esküszöm, zsenik.


Egyszóval: leszarom, vagyok, aki vagyok, olyan, amilyen, próbálok javítani, de a legtöbb jellemvonáson nem lehet. Boldog vagyok mindezek mellett.


14/L

2014. júl. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Régen én se voltam kibékülve magammal, lényegében semmit se szerettem magamon. Ha a tükörbe néztem nem tetszett, amit ott láttam és emellett nem igazán vagyok kiemelkedően tehetséges semmiben se. De rájöttem, hogy nekem kell kézbe venni a dolgokat és változtatni rajtuk, ha nem tetszenek. Azóta az lebeg a szemem előtt, hogy folyamatosan jobb legyek. Nem tűzök ki elérhetetlen célokat és elégedett vagyok már a jelenlegi állapotokkal, egyszerűen csak törekszek a jobbra. Az elmúlt hónapokban rengeteget változtam pozitív irányba szerintem. Olyan eredményt értem el sportok terén, amit sose néztem volna ki magamból, emellett a vizsgákra is összeszedtem magam és bőven felülteljesítettem a kitűzött céljaimat. Ezenfelül végre sikerült tisztáznom magamban valamit, ami miatt már évek óta őrlődtem. 18/F
2014. júl. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Én KIRÁLY vagyok, a többiek véleményére meg nagy ívben szarok! :)

14/f

2014. júl. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Alszom, bulizok, valamit csinálok, akár sportolok, ami leköt. De ha 5 percre társaság, elfoglaltság nélkül vagyok nagyon lekurodok, van hogy elsírom magam, hogy én én vagyok...
2014. júl. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Túlzott egoizmus és eget verő önbizalom. :D Khm, valamint olyan ruhák kiszűrése, amikben látszik, hogy a tartásom miatt picit nagy a hasam, meg a hajam felkötése, hogy ne hulljon belőle a korpa...:D


Valamint a hozzád hasonló barátnőm panaszkodásának hallgatása, ami meggyőz arról, hogy én véletlenül se legyek olyan.

2014. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
sehogy :D amúgy sok ilyen könyvet olvastam és egy bizonyos szintig normális. 15/L
2014. júl. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sehogy:D de az öltözködés sokat dob szerintem az önbizalmon
2014. júl. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!