Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Használruha üzletesek, ti,...

Használruha üzletesek, ti, hogy csináljátok, hogy fenn bírjátok tartani magatokat?

Figyelt kérdés

Gondolkozom ezen a dolgon,hogy nyitni egy ilyet. Havonta kb mennyi a bevételetek,messzire jártok áruért,milyen gyakran,és mennyit hoztok?Mennyi a havi kiadás?Nagyon érdekelne a "háttér, a tények!".

Olvastam itt a gyík-on párat ahol jóformán leszólják azt aki ilyet akar nyitni,sőt,hogy egyeltalán üzletet akar nyitni. Engem ennek ellenére érdekel. Ketten lennénk azaz a vállalkozó aki ugye elindítja a dolgot és én lennék az eladó. Varrónői végzettség remélem elég hozzá?

Köszönöm a segítő válaszokat!


2012. febr. 14. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is. A fontossági sorrended nem a legjobb. Az egész turkáló biznisz a beszerzésen alapul. Ma már a pesti nagybani kevés. Meg kell tudni honnan kerül a nagybanikra az árú, és elmenni oda érte. Igen, külföldre. Ez az alapja az egésznek. Árut venni is külön művészet. Mi nem ezzel foglalkozunk, de innen indul minden kereskedés.


Másodszor. Családi vállalkozásban nőttem fel. Már gyerekként megtanítottak nekem a szüleim két nagyon fontos vállalkozói szabályt. 1. NE TÁRSULJ! Először minden szép meg jó, és egész addig így is marad, amég csak a nyereséget kell elosztani (persze már ez is bőven lehet konfliktus forrás). Azonban mikor jön a bukta, az autó javítás, és minden egyéb költség, netán csőd... Na ez nem szokott működni. Ezer érvet tudnék még mondani, de aki nem ebben nőt fel, vagy nem tapasztalta meg saját maga, úgy sem érti. 2. Az alkalmazott soha ne férjen hozzá a kasszához! Nagyon minimális azon alkalmazottak száma, akik nem nyúlnak a kasszába. Akármilyen ellenőrző módszert találsz ki, ki fogják játszani. Nem tudom te milyen szerepet akarsz vállalni ebben, mert ezt nem írtad le konkrétan, de ha te fogsz ott ülni, és a pénz is a tied, akkor ettől nem kell félned.


Azt javaslom neked, hogy törd még a fejed. Rengeteg dologra lehet vállalkozni. A legfontosabb, hogy ne az akaratod vezéreljen, hanem a lehetőségeid! Talán egyértelműnek tűnik, de hidd el, nagyon sokan vállalnak olyat, amire nem képesek. Gondolkodj még, biztos kitalálsz valami jót. Ez is jó ötlet, de még nagyon kiforratlan. Így ne álljatok neki! Sok sikert!

2012. febr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

Én ezt a "belenyúl a kasszába" dolgot nem értem.


Ha van X eladott ruha aznap ami bent van a gépbe, akkor annka X összegének is benne kell lenni. Ha nincs tudjuk ki az eladí így meg is van csípve, mivel a pénz magától nem tűnik el.


Ha meg nem üti be a gépbe akkor az kijön a leltárnál.


Használtruha üzltből meg van már 1000+1 szóval szerintem nem éri meg, mert nagyon de nagyon nagy a kiforrott és bejáratott konkurencia.

2012. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!