Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anya miért ilyen szigorú?...

Anya miért ilyen szigorú? Hogyan magyarázzam el neki, hogy szeretnék kettesben lenni a barátommal és hogy kezdek felnőni? Bármit mondok neki, szinte meg sem hallja?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, a barátom 17. 2 hónapja vagyunk együtt. Egy kollégiumban lakunk, ott ismerkedtünk meg. Amíg suliidő volt, mindennap együtt voltunk, a hétvégéket pedig végigbeszéltük. Most itt van a nyár, és két külön városba kerültünk, kb. egy óra az út vonattal. Eddig miden héten találkoztunk egyszer. Két hete volt a barátom szülinapja, akkor voltam először náluk. Elengedett, nem volt belőle semmi gond. Ezen a héten, amikor szintén elkéredzkedtem, akkor nem értette, hogy miért akarok én megint menni. Meg hogy minek kell hozzájuk, miért nem találkozhatunk egy parkban, vagy valahol a városban, mint eddig. Azt megértem, hogy nem akarja, hogy hazahozzam (még), de képtelen vagyok felfogni, hogy miért nem mehetek el egy napra (reggel 8-kor megyek, este 8-kor jövök).

Nem azzal van a gond, hogy nem bízik bennem, vagy felelőtlennek tart (ha így lenne, azt sem engedné, hogy kollégista legyek), a saját ügyeimet is mindig magam intézem, konkrétan önállóan élek.

Arra gondoltam esetleg azért van, mert nekem van egy 24 éves nővérem, de ő már anyuka, külön él (bár megjegyzem, ő sokkal hosszabb pórázra volt engedve 16 évesen) és van egy 6 éves húgom. Konkrétan ugyanazokat a szabályokat akarja rám is kiszabni, mint a 10 évvel fiatalabb tesómra. Hogyan értessem meg vele, hogy kezdek felnőni és ha elég idős vagyok ahhoz, hogy a év 12 hónapjából bő 9 hónapot egy másik városban éljek, egyedül, meg elég idős vagyok ahhoz, hogy a saját ügyeimet én intézzem, akkor ahhoz is elég idős vagyok, hogy néha elmenjek bulizni vagy kettesben lehessek a barátommal.

Még annyit szeretnék leírni, hogy ha eddig elengedett valahova mindig hazaértem a megbeszélt időre meg minden, mindig tartottam magam az előre megbeszélt szabályokhoz.


16/L



2014. júl. 18. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Nem akarja, hogy leányanya légy.
2014. júl. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Teljesen tisztában vagyok a szexel kapcsolatos dolgokkal így a védekezéssel is. Nyilván le fogok feküdni egyszer valakivel, de nem 2 hónap után tervezem. Viszont 16 éves kortól egy több hónapos kapcsolatban ez nem olyan nagy bűn.

Viszont nagyon szomorú vagyok, ha csak emiatt nem enged, fájna, ha ennyire nem bízna bennem.

2014. júl. 18. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Félt a vonat úton.. Szerintem inkább menjen a barátod,ő a fiú. Egyet értek az első válaszolóval,az is benne van a pakliban,hogy nem akarja,hogy terhes legyél. Ezért mondta azt,hogy miért nem jó ha a parkban taliztok. Hiába van bizalom,egyetértés,ő az anyukád és félt téged...Tudja,hogy nem vagy felelőtlen,de a kamasz szerelem igazán sok mindenre képes. Erre való az mtv-n,a Tini Mamik c. műsor!

Én azt tanácsolom inkább a barátod vonatozzon,és legyetek nálatok,ha ennyire zavarja a lakásos együttlét.

17HKM

2014. júl. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

A fiú menjen hozzátok. Ne a lány szaladjon a fiú után.

Ha anyukád megismeri, akkor lehet, hogy engedékenyebb lesz.

2014. júl. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Érdeklődik iránta, meg nem ellenszenves vele, szimpatikus neki az alapján amit tud róla, de nem akarja, hogy hazahozzam, merthogy majd később. Mondta, hogy neki is sok fiú udvarolt, amikor ő tini volt, de ő sem vitt haza mindenkit...

Úgyhogy ő mondja, hogy még ne hozzam haza. És a barátom anyukája és öccse otthon van, tehát ott is szem előtt vagyunk.

Félt a vonaton? Egész évben nem félt, amikor nagy bőrönddel közlekedek heti 2-szer? Télen ráadásul sötétben?

2014. júl. 18. 20:14
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem leírni, hogy amikor a városban találkoztunk az nem volt több max 3 óránál, mert én nem bírom a meleget, és szívproblémáim vannak, állandóan innom kell, szóval a napfényes város nekem nem való nyáron... Azonkívül mind a ketten kisvárosban lakunk, nem is igazán lehet mit csinálni :/

Ha már vonatozunk egymáshoz, szeretnénk több időt együtt tölteni, mint maga az út...

2014. júl. 18. 20:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mond meg neki, hogy te azért már elég nagylány vagy, tudsz a szexről meg a védekezésről. Neked céljaid vannak az életben, nem akarsz fiatalon anya lenni. DE! Szeretnél kettesben lenni a fiúval akit szeretsz. Nem fog történni semmi olyan amire anyukád gondol. Magyarázd el neki, hogy nem vagy könnyűvérű nem fogod odaadni magad néhány hónap járás után. De szükségetek van arra hogy nyugodtan akár összebújva megnézzetek egy filmet, vagy csak kényelmes helyen beszélgessetek. Ne erőltesd ha nem akarja hogy a fiú odamenjen hozzátok. Nyilván mert nincs még felkészülve rá, ha a fiúval találkozna akkor az olyan visszafordíthatatlanná válna. Szóval akkor neki is el kellene fogadnia hogy van barátod. Így hogy ilyen szigorú csak védeni akar. De lehet hogy nem is téged, hanem az ő múltjában volt valami amit rád vetít ki. PL az én anyukámat megerőszakolták 16 évesen. Nem mehettem sehova szó szerint SEHOVA szülő kíséret nélkül. Suliba hoztak vittek, bulizni nem járhattam. Kérdezgesd anyukádat az első szerelméről, egyrészt felidézed benne az első szerelem ismételhetetlen érzését és talán a nosztalgiázás meglágyítja a szívét, másrészt lehet hogy kimond valamit amit eddig titkolt. A másik pedig hogy most már ha eddig kibírtad, ezt a kis időt a nyárból már kibírjátok, aztán kezdődik a suli és újra minden nap tudtok találkozni. De mindenesetre ülj le anyuddal beszélgetni.
2014. júl. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, hogy miért nem engedi.
2014. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!