Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Hogyan magyarázzam...

Mit tegyek? Hogyan magyarázzam meg neki?

Figyelt kérdés
Felvettek egy olyan gimnáziumba ahová én egyáltalán nem akartam menni.A tanulmányi eredményem nagyon jó volt,csak a központin ért egy rossz dolog ami miatt nem tudtam magamhoz illően teljesíteni,ezért csak egy rossz gimnáziumba nyertem felvételt.Eleinte nem sírtam,hogy csak ide vettek fel,nyáron is próbáltam másra terelni a gondolataimat,de olyan augusztus vége felé minden kijött rajtam.Amióta tart az iskola folyamatosan gyötrődőm.Az osztályommal egyáltalán nem jövök ki jól,pedig próbálkozom nyitni feléjük,de nagyon nem vagyok senkivel egy hullámhosszon. Mindennap sírok,hogy csak ide vettek fel és ide kell járnom 4 évig,ahol tanulni,figyelni egyáltalán nem lehet.Sokszor a sírás órákon is rám jön:( Amikor hazajövök kicsit felszabadultabb vagyok,de aztán eszembe jut,hogy holnap is iskola és újra,megint rám jön a hosszú sírás.Próbáltam felvetetni anyunak,hogy váltsunk iskolát(oda akarok menni,ahová először),de csak hárít és nem hiszi el,hogy nagyon rossz itt nekem.Mit tegyek?
2013. szept. 15. 12:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a gyerekek is folyamatosan szekálnak és nagyon elegem van belőlük:/
2013. szept. 15. 12:06
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp beszélj erről sokat, Anyukáddal is, meg más ismerős felnőttekkel is, ne nyomd el Magadban ezt a dolgot, hanem próbáld meg minnél jobban kibeszélni, hogy minél jobban alakot öltsön a dolog. Beszélj otthon is, meg beszélj erről másokkal is, olyan felelősségteljes felnőttekkel is, akikben meg tudsz bízni. Ha mondjuk vannak még felnőttek a családban vagy másutt a köreidben, akikkel lehet ilyesmiről beszélni, rokonaid, vagy esetleg ismerős régi tanáraid a régi iskoláidból (vagy akár a két szóbajövő új gimiből is). Esetleg az iskolában is van iskolapszichológus, vagy az önkormányzatnál családsegítőben ingyenes pszichológus.


Ha alakot ölt Benned a dolog, ha már sokat beszéltél is róla, és és úgy érzed ez igen, tényleg végleg rossz Neked, és ez a tanulásodat, fejlődésedet, jövődet is fenyegeti, és ezt legfeljebb csak elnyomni tudnád Magadban, de igaziból legbelül mindvégig bántana Téged, és ha nem tud a család erről megfelelő döntést hozni, hogy ez meg legyen oldva, no szóval ha ez a helyzet, akkor kérhetsz segítséget a családsegítőben, vagy a gyámhatóságon is (a gyámhatóságnak az, amelynek van joga úgy dönteni, hogy Anyukád akarata ellenére is más iskolába legyél beíratva). Itt persze fontos, hogy jól meg tudd fogalmazni Magadban azt, hogy mi is az ami zavar a tanulásban, boldogulásban, és ami a régi helyen meg biztosítva lenne. Félned nem kell, 14 évesen már a Te szavad mindenképp számít annyit, hogy az akaratod ellenére nem tesznek Ellened semmi rosszat (szóval nem visznek el vagy ilyesmi).

2013. szept. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szóval szerintem ne nyomd el Magadban hanem inkább beszéld ki, minél több felnőttel akiben megbízol. Ez két okból is hasznos.


- Ha van valami megoldás, akkor sokkal valószínűbb, hogy beszéd közben rájöttök, mi lehet az, és akkor meg tudjátok oldani a dolgot a családban.


- Ha meg nincs semmi megoldás, és ebben az iskolában tényleg nem lehet tanulni úgy, ahogy az normálisan elvárható lenne, akkor meg azért jó, ha erről beszélsz, mert akkor egyre inkább egyre pontosabban meg tudod ezt fogalmazni. Ha a szenvedésnek tényleg konkrét, valós okai vannak, és ezt már jól meg is tudod fogalmazni, akkor elvileg a gyámhatóság dönthet a javadra akár Anyukáddal szemben is.


Úgy értem, hogy inkább beszélj erről sokat, fogalmazd meg minél jobban az érzéseket, mert abból csak jó származik, akár így, akár úgy. Szóval inkább ne nyomd el Magadban a rossz érzéseket.

2013. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Anya azt mondta,hogy,ha félévkor,ha akarok átmehetek,és segíteni is fog:))))))
2013. szept. 15. 13:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánok minden esetre!
2013. szept. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én nyolcadikas osztályomban volt egy lány, akit először nem vettek fel a kiválasztott suliba, mert elég gyenge felvételit írt, de aztán fellebeztek és után felvették. megkeleltt volna próbálnotok. egyébként szerintem, ha félévig jól tanulsz, akkor simán átvesznek a másik suliba, vagy még előbb. de lehet aztán addigra meg is szereted. én mikor 9.be odamentem a suliba már az első napokon azon gondolkodtam, hogy hova menjek át... :D aztán pár hónap után ez elmúlt
2013. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

-Felkellett volna lebbezni,

-Igaza van anyudnak,hogy félévkor menj át,

-De akkor jól teljesíts,mert csak így vesznek át tutira!

2013. szept. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!