Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak hogy elengedjenek?

Mit csináljak hogy elengedjenek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok lesz egy buli amire elszeretnék menni. Valószínű sokáig fog tartani de engem általába csak 9 ig engednek el otthonról most szeretnék tovább maradni olyan hajnali 1 ig körülbelül .mit csináljak hogy anyumék elengedjenek ?

2014. aug. 1. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Semmit. A szüleid normálisak, ennyi. Nincs semmi keresnivalója egy 15 éves lánynak 1-ig buliba.
2014. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Érvelj,és juss velük kompromisszumra,de ne hisztizz.

Vázold fel a helyzetet

Kik lesznek ott

Hol lesz

(ha házibuli akkor a szülők ottlesznek-e)

Mennyi pia lesz,szándékozol-e enni

Hányra érsz haza pontosan/hányra menjenek érted

Mindmind ezekben a kérdésekben juss kompromisszumra a szüleiddel

2014. aug. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

az én gyerekeim is 15, 16 évesek, és ha tudom, hogy milyen társaságba mennének, általában elengedem őket. egyelőre most kezdenek eljárogatni bulizni, és tudom, hogy nem fogják hülyére inni magukat, szóval elengedem őket, mert bízom bennük és úgy gondolom, hogy most az ideje emlékeket szerezniük...."hogy legyen mit mesélni"... Márti dala

https://www.youtube.com/watch?v=nAwDPmalScE

2014. aug. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a gyors válaszokat
2014. aug. 1. 10:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szórakozóhelyre semmi esetre sem engednélek el, nem azért, mert szigorú szülő lennék, még csak 19 vagyok és nincs gyerekem, de hidd el, oda a legkevésbé sem vagy való. Szóval ha erről van szó, akkor ne lázadj, fogadd el a szüleid döntését.

Ha valakinél lesz a buli (házibuli), akkor abban az esetben, ha ismerem azokat, akikkel leszel, azt, akihez mész, elengednélek, de kizárólag úgy, hogy érted megyek hajnalban, vagy reggelig ott maradsz, ott alszol. Biztosan nem hagynám egy 15 éves lánynak, hogy egyedül mászkáljon hajnalban az utcán. Ha a szüleid nem ismerik a barátaidat, érthető, hogy nem akarnak elengedni.

2014. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. 15 évesen hajnali 1.ig szórakozóhelyen semmi keresnivalója egy tininek, baráti házibuliban is csak akkor, ha a szülő ismeri a többieket, sőt, lehetőleg otthon van valamelyik szülő a bulizós házban (de ilyen esetben nem szokás házibulit tartani.)

Sajnos nagyon sok olyan eset van, amikor egy ilyen házibuliba meghívnak 1-2 lányt a 8-10 fiúra, és leitatás majd szex lesz a vége, és ennek hosszútávú következményeit a lány kénytelen vállalni, legyen szó becsúszott terhességtől vagy akár a kihasználtság-érzetről.)

Tehát olyan biliba nem engedném el a lányom, ahol nem tudok a részvevőkről semmit.

Végül, megoldott-e, mi lesz hajnali 1 után? Csak mert ebben az időpontban nem tanácsos egyedül mászkálni, vagy ott is kell aludni, vagy hazajutni megbízható fuvarozással. Na mármost, ha apuka nem akar ezért felkelni, inkább azt mondja, hogy akkor ne menjen buliba a lány, ha csak ilyenkor lehetne elhozni, akkor nincs mit tenni.

2014. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy milyen fajta buli ez.

Köss velük kompromisszumot, például, hogy érted jöhetnek hajnali 1kor.

2014. aug. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 15 évesnek semmi keresnivalója szórakozóhelyen,ha mégis elengednek tedd össze a kezed,ne hisztizz 15-16 éveseknek semmi keresnivalójuk hajnali egyig buliban.
2014. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!