Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehet egy 17 éves lány,...

Mit tehet egy 17 éves lány, aki rájött, hogy jókislánynak lenni felesleges?

Figyelt kérdés

Próbálok röviden fogalmazni.

Én mindig jó kislány voltam. Nem pasiztam, nem buliztam, nem ittam. Jól tanulok. Próbálok már 17 éve folyamatosan megfelelni a családomnak és a társadalomnak. Viszont boldogtalan vagyok. Boldogtalan, mert senkinek nem jó amit csinálok. A szüleim hiába szeretnek, ha állandóan veszekednek velem minden apróságért és engem hibáztatnak mindenért. Tök mindegy, mit csinálok. És nem a levegőbe beszélek. Volt már, hogy megvertek, csak mert beleszóltam valamibe ami az ő ügyük volt, ámbár rám is tartozott/kihatással volt. Úgy érzem minél jobb ember vagyok, annál inkább bántanak. Mind a barátaim, mind a családom. Igen, jó embernek érzem magam,más is annak tart és akin tudok segítek. Legutóbb 1000ft-t adtam egy kolduló nőnek.


Na mindegy, a lényeg az, hogy rájöttem: sokkal boldogabbak azok a lányok akik tényleg azt teszik amit AKARNAK. Pl. 15 évesen szexelnek mert kívánják, és buliznak, mert jól érzik magukat úgy. És ne gyertek az abortuszos témával mert felnőtt nők is írnak itt ki olyanokat

hogy az ember esze megáll, többet mint a tinik. És az ismeretségi köröm nagy része 15-16 évesen vesztette el. Koton + hüvelykúp vagy más fog.gátló eszköz tökéletesen véd. De mindegy ők jóval boldogabbak mint én mert bár a társadalom elítéli őket, azt teszik amit akarnak és másnak nem ártanak vele.


Egyébként létezik olyan,hogy 'normális'? Szerintem nem. Mert mindenki mást tekint annak. Ne haragudjatok muszáj kiöntenem a lelkem mert úgy érzem teljesen felesleges az eddigi életem.


Szerintetek megéri kitörnöm ebből az egészből és letojni ki mit gondol?


2014. aug. 7. 00:08
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Jol teszed hogy ki öntöd ami bánt, de maradj meg "jó kislánynak" csak vezzes be egy kis változást, menny el bulizni meg ilyenek az egy dolog hogy azt látod manapság hogy a 15-16 évesek sokkalta boldogabbak, mindinkinek meg vannak a gondjaik bajaik, ídovel ok is ra jonnek majd, de csak akkor valtoztas magadon ha TE akarod es nem azert mert masok szerint ez igy nem jo!!


L16

2014. aug. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
A mai világban senki sem boldog.
2014. aug. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
Hát te nagyon kevered a dolgokat.. Ha azt hiszed, hogy attól majd boldog leszel, hogy elkezded a szexuális életet vagy elkezdesz bulizni agyba-főbe, akkor hatalmasat tévedsz. A boldogság kedvesem nem az, ami másoknak okoz örömet, hanem ami neked. A boldogság azonkívül sokszor nem az, mégha annak látszik is. Az alapján, amit leírsz, akkor te nem voltál "jó kislány", maximum csak engedelmes. A "jó kislány" az jól érzi magát jó kislányként, mint ahogy a rossz kislány is rossz kislányként. Te ezek szerint rossz kislány vagy, akit állandóan betörtek, visszafogtak, leültettek tanulni. Ha tényleg jó kislány lennél, akkor magadért és magadtól lennél az és nem kezdenéd el a siránkozást afölött, hogy mások miket megtehetnek, te pedig nem. A társadalom már nem ítéli meg ezeket a fiatalokat, hiszen manapság már ők az átlag. Úgyhogy az átlaghoz fogsz tartozni, átlagos boldogságod lesz egy átlagos sráccal. Már eleve az döbbenet, amikor valaki attól akar boldog lenni, amitől mások (állítólag azok). Egyébként a kérdés nekem kamunak tűnik, de azért válaszoltam rá az igazi jókislányok védelmében.
2014. aug. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Mindig csináld amit akarsz, ne számítson senki véleménye, a normális fogalma meg csak viszonylagos.

Csakis saját vágyaid, érzéseid után menj, más nem számít.

2-es, te nem vagy boldog ezek szerint, de más még lehet az :)

2014. aug. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

"Nem pasiztam, nem buliztam, nem ittam."


Hát, egy 17 éves lányka szájából ez komoly életbölcsesség :)

2014. aug. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3%
Utolso igen ez igen is nagy mivel a mai 17 eves lanyok nem a maguktol nem isznak hanem azert mert terhessek :) Kedves kerdezo nyugottan tedd azt amit erzel :)!
2014. aug. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
lehet, hogy jó vagy, de buta. Nagyon buta.
2014. aug. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Emberfüggő, hogy mi a normális. R.bancozzatok le, üvöltsetek rám kígyót-békát, de én már többször voltam szerelmes, ergo több kapcsolatom is volt, szoktam a barátaimmal bulizni (ami legfeljebb egy kis enyhe részegséghez vezet, biztosan nem több, mert ésszel iszunk, ha iszunk), a családom elől titkolok dolgokat, a koldusoknak nem adok, mert miből, stb.


Nem, nem leszek tinimami, mert azt nem tudom, mit ad a jóisten, így amíg nem vállalnám fel, nem fekszem le senkivel. Akármennyire is van rá igényem.


S ez is én vagyok. Meg mellette jól tanulok, a biológiával akarok foglalkozni, könyvet írok, stb.


És katolikus vagyok.


De ettől még mindig nem leszek jó, ezek eddig az élvezetek, a vallásom, meg a tudás.


Azért tartom magamat viszonylag jó embernek, mert senkit se tervezek átb.szni, nem bántok senkit, nem szekálok senkit, próbálok minél toleránsabb lenni, mert ritka undorító dolog! És számomra a szeretet az egyik legfontosabb.


Azt gondoltok rólam, amit csak akartok... ha titeket egy ember attól jó, vagy rossz, hogy szexuálisan mire van igénye, mi a vallása, vagy mit mer mondani, akkor kámonn, istenítsetek minden balga szerzetet, aki igaz, hogy egy embergyűlölő, de legalább 19 évesen is szűz. Hajrá :))


14/L

2014. aug. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy most megyek szexelni mert vki e-miatt boldog. DE ők azt tesznek amit akarnak , amit kívánnak, amire vágynak. Én nem tudok kitörni mert egy kib@-szott burokban neveltek és most azt sem tudom hol vagyok ,ki vagyok. Nem merem kitenni a házból a lábam, vagyis kimegyek mert ki kell de feszült vagyok, szorongok. Talán a külsőm lenne az egyetlen ami megfelel nekem de ez sem az igazi. Valahogy ez sem én vagyok. Nem tetszenek a ruháim, a hajam, a körmöm de nem merek változtatni mert a szüleim érzelmi zsarolása megöl. Nem merek szoknyát felvenni mert furán néznek rám.


Amúgy szerettem jó kislány lenni. De ez megváltozott mert ígyis engem hibáztatnak mindenért, még rosszabb,hogy így a semmiért kapok és már nem akarok az lenni.

2014. aug. 7. 08:49
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekik magukkal van bajuk, nem veled. A szorongó emberek szoktak másokat hibáztatni. Amúgy minden rendben van nálatok? Mi lehet az alap stressz a szüleid életében? Munka? Kapuzárási pánik? Megélhetési gondok, Párkapcsolati zűr?

Szerintem koncentrálj, magadra és a jövődre, végezz értelmes mennyiségű és minőségű házimunkát. És igen keress olyan baráti kört aki módot ad némi lazulásra. Nem kell buli se,már némi séta és beszélgetés sokat jelentene.

2014. aug. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!