Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szeretnék segítséget kérni a...

Szeretnék segítséget kérni a páromnak van egy 17 éves kamasz fia miért ilyen lusta?

Figyelt kérdés
Kriminális, mindent a szájába kell rágni 100x, húzza a száját. 40 hetes kismama vagyok és ezeket egy 17 évestől nem kultiválom, mert úgy gondolom felkéne érni ésszel hogy mosogasson el vigye ki a szemetet meg ilyen apró csepkő dolgok. Ez az Én szurkálódásom hogy már a kiirt időn túl vagyok vagy pedig el lett kényeztetve?
2014. aug. 13. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát gondolom egy ideje már ismered őt hogy tudd most lett-e lusta. Ezen kár idegeskedni már túl nagy...eddig ha nem nevelte meg az anyja-apja akkor ez jutott.
2014. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Későn eszmeltetek fel. Nem lett neki megtanítva 17 év alatt, most ne várj csodát. Nem törődöm, és hidegen hagyja a.környezete. Az apukajanak kellene leülni vele, és átbeszélni a dolgokat. Te ne veszekedj vele, mert az nem vezet sehova.
2014. aug. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én nem szólok bele, mert már volt ebből zűr. Én nem vagyok az anyja. Nekem elég a lassan 41 hetes terhességem is.

Mindig minden hónapban egyszer át kell rágni vele. Csak azért zavar mert ha meglesz a baba vagyis a féltesója és a párom vissza megy dolgozni Én nekem nem lesz időm pesztrálni. Meg magyarázni. Már szóltam 100x szóljon ha kell valami a boltból irjon smst, de semmi csak akkor szól ha nincs elég dohánya ittohn. Ez engem bosszant mert most még jó itthon van az apja de Én ekkora hassal nem sok mindent birok már csinálni. Teljesen letör ez az egész, hogy igy el lett kényeztetve. Kicsit dolgozni kell és már ha haza ér a kötelező közmunkából amit az iskola rendelt el gyakorlatilag a rohadt gépet nyomkodja egész nap......Sirnom kell ettől. Én engem nem igy neveltek. A kis barátnője pedig mindig jön segit meg csinálja magától, de a fiu kiborit de csendbe vagyok nem bántom

2014. aug. 13. 10:47
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Azért nem sok helyet ismerek ahol a 17 éves kamasz fiú szokott mosogatni...
2014. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
A kamszok ilyenek és ez nem is az ő dolga.
2014. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

A fiúktól nem is szokták elvárni, hogy házimunkába besegítsenek, mert nem "férfias". Én nem tudom, neked milyen stílusod van, kicsit pattogósnak tűnsz az írásod alapján, de ugye máshogy áll ő is a dolgokhoz, ha szépen kérik, mint mindenki más is. Szóval lehet, nem a megfelelő módon közelíted meg.

Bocs, lehet, hogy nem fog tetszeni a kérdés, de ha ennyire nyűg neked a nagy pocakod, minek vállaltál gyereket?

Téged nem így neveltek, de senkit nem nevelnek egyformán, még tesókat sem. Esetleg próbáld meg rávezetni, hogy a Te háztartásodban mi az alap, kössetek kompromisszumot - Te ezt és azt teszed meg érte, ő pedig cserébe elpakol, elmosogat maga után és leviszi a szemetet, ilyesmi. Találjatok középutat, mert semmi jó nem származik belőle, ha ezen hergeled magad, főleg, ha már meglesz a kicsi, fő a nyugalom. Próbáld meg ezt megbeszélni vele, a valamit valamiért elvet, és nem kell beleszakadnia a házimunkába.

2014. aug. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nyilván kértem már szépen is. Nem vagyok egy elmebeteg. De Én úgy vagyok vele ha az apukája megtudja csinálni akkor Ő is. Bármiről legyen szó. Nem azt a világot éljük már hogy a férfinak kivan nyalva a segge én ebbe hiszek. Az hogy Én gyereket vállaltam ahhoz túlságosan nincs közöd, de nyilván az enémet máshogy fogom szoktani dolgokhoz. Nem értek azzalegyet hogy nem férfias meló. Akkormi nők miért dolgozunk? miért nem csak otthon ülünk és háztartást vezetünk? Szerintem itt már egyenlőnek kell lenni. De ha nem is mosogatna mert nem férfias akkor a saját kis érdekébe kiporszivózhat és elpakolhat, mert később Ő is önálló lesz ha lesz.....
2014. aug. 13. 16:16
 8/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de bántani nem akartam már állandóan. Már mondtam neki hogy jön a baba be kell segíteni itt mindenki kiveszi a részét a melóba. Neki is ki kell ha itt akar élni. Ugyan úgy ahogy majd az Én gyerekemnek is ki kell venni. Én ebbe hizsek nekem igy működik a rendszer. Nem úgy hogy a fiúk ülnek mert fiúk.... Ez nonszensz számomra.
2014. aug. 13. 16:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Neki is, ha itt akar élni - na, ezt nem te döntöd el. Amíg az apja jónak látja, addig marad, ha egy büdös villát sem tesz el, akkor is.


Az más kérdés, hogy bnkóság, de neked nincs beleszólásod a dolgába. Ha jófej (= nm tajpraszt), megcsinálja, ha kéred, de ha nem, akkor nem. Végül is te senkije nem vagy.

Apjával beszéld meg, ő próbáljon rá hatni.


És nem mindenkit neveltek úgy, hogy segítsen, még lányokat sem, képzeld! A srácnak édes mindegy, mi van otthon, mert egyszer sem szóltak rá, hogy hé, csináld meg.


Vagy egyszerűen kamasz és TÉNYLEG mondani kell neki, akár százszor.

Öcsém 17 évesen bármit megcsinált, szívesen segített, csak szóljunk neki. Meg amilyen szita volt az agya, reggel megbeszéltünk vmit (pl. kert locsolás estefelé) és mire odakerült, nyolc másik dolgot szervezett. Egyszerűen elfelejtette, de mikor mondtuk, hogy hé, akkor megtette.

2014. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, most, hogy a férfiak és a nők egyaránt dolgoznak, és egyikük sem marad otthon egész nap, hogy ráérjen maga rendben tartani a házat, időszerű lenne kidobni a köztudatból azt a nézetet, hogy a házimunka nem "férfias" és hogy egy kamaszfiúnak nem kell benne résztvenni. Régen természetes volt, hogy a férfi egymaga eltartja a családot, cserébe otthon meleg vacsora, rend és tisztaság fogadja, amint az otthon lévő felesége tart fent. Manapság azonban nem megy, hiszen a nő is dolgozik, fáradtan esik haza, nem egymaga akarja ellátni. Az az anya, aki mindenben kiszolgálja a tini fiát, nagyon szomorú lesz majd, amikor azt látja, hogy a fia, akit ő szeret, valamiért nem lesz népszerű a női nem körében, tönkremennek a kapcsolatai stb. Mert manapság a fiatal nők körében igenis egyre elterjedtebb az a nézet, hogy ahogy a családfenntartás, úgy a házimunka is közös feladattá vált, és igenis elvárják a segítséget a férfitől. Ha valakit erre nem készítenek fel kamaszkorától, annak nehéz lesz tartós kapcsolatot kialakítani a mai lányokkal, és miután az anyja sem lesz, hogy kiszolgálja, magának kell felnőttként megváltozni, ha nem akar teljesen életképtelen lenni, belefulladni a koszba. Márpedig felnőttként váltani sokkal nehezebb, mint gyerek-és tinikorban beleszokni valamibe.

A barátom 22 éves, és tök természetes neki mind az, hogy a saját dolgait rendben tartsa, mind az, hogy esetleg besegítsen a "női" munkákba is, próbálkozzon a konyhában stb. Mégsem férfiatlan.

2014. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!