Akkor mi legyen?

Figyelt kérdés

Van egy 19 éves fiam és még mindig velünk él, de én már mondtam neki, hogy kezdje kialakítani a saját életét és költözzön el, szerzünk neki egy jó kis albérletet és a barátnőjével összeköltözik.

De ő még ezek után is maradni kíván. Mit tegyek, hogy elköltöztön és a saját életét élje?



#költözés #saját élet kialakítása
2014. aug. 25. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
dolgozik már? vagy még tanul? azért 19 évesen még nem várnám el,h. elköltözzön,pláne,ha tanul még.
2014. aug. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

jézusom. milyen szülő vagy te ? ěn 21 éves vagyok egyetemista és anyukámmal lakok. és örülnek neki hogy itt vagyok. eszükbe se jut hogy mikor fogok elköltözni. Sőt még az iskolámat is fizetik.

Kedves kérdező te nem vagy normális.

2014. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán ne küldd mindenáron, inkább beszélgess vele. Kérdezd meg, miért nem szeretne elköltözni, miért várna még stb. A kommunikáció elengedhetetlen minden emberi kapcsolatban.

19 évesen talán még nehéz önálló életet kezdeni, főleg fiúként. Meg az is közre játszhat ebben, hogy nem tudná fedezni magának a költségeit (albérlet, rezsi, kaja stb).

2014. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ügyvédnek tanul.Egyébként már sokat kérdeztem, hogy miért akar maradni és azt válaszolta , hogy neki így sokkal könnyebb és a barátnője meg nem jól főz és szeretne még sokszor finomat enni;).Egyébként a férjemmel támogatnánk pénzben amíg tanul.
2014. aug. 25. 13:39
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is 19 éves vagyok, szüleim nagyon szívesen látnak itthon. Elég önálló vagyok, kiveszem a részem a házimunkából, főzésből is, saját magam intézem az ügyeimet, de mivel még tanulok, nekem is sokkal jobb itthon lenni. Semmiről sem marad le a fiad, hogyha később költözik el otthonról. Egyébként azt hogy gondoltad, hogy majd azáltal kialakul a saját élete, hogy ti elkülditek erőszakkal egy olyan albérletbe, amit még csak nem is neki kell fenntartani, ti majd fizetitek? Ez mennyiben teszi őt önállóbbá, mint amilyen most? Mégis milyen pluszt ad a saját élet kialakításához? Az én szótáramban ez azt jelenti, hogy az ember önerőből elér bizonyos dolgokat, saját magának teremti elő a pénzt a lakhatásra, ételre stb., ezt egy hallgató ritkán tudja megtenni, és szerintem ez rendjén is van.

Egyébként meg mióta vannak együtt a barátnőjével? Miért akarod rájuk kényszeríteni az összeköltözést? Valószínűleg a kapcsolatuk még nem tart azon a szinten, hogy össze akarjanak költözni, akkor viszont külön rosszat tennél ezzel az erőlködéssel!

2014. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4. 3 éve vannak együtt és ez sokkoló, de már elis jegyezte.

Ezek után szerintem már megérthető a problémám. Az a baj, hogy nem értem az ő gondolkodását.

Ilyen fiatalon, ez nekem amúgy is horror ;(

Ráadásul így akar még maradni is?

Mert azt nem igazán szeretném hogy a barátnője is hozzànk költözzön.

2014. aug. 25. 14:55
 7/12 A kérdező kommentje:

A lànyom Karolin már 17 évesen kijelentette, hogy ő nagyon szeret minket, de minden vágya, hogy önállósodhasodjon és ha lehet ő elköltözne, ha mi beleegyezünk. Ekkor nagyon meglepődtünk, de végül megengedtük neki és örültünk, hogy milyen önálló ;-)

De a fiamat nem teljesen értem.

Persze ha semmiáron nem akar elmenni, akkor elfogadjuk a döntését.

2014. aug. 25. 15:05
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
te nem vagy normális kérdező. az se normális hogy 17 éves lányod el akart költözni és megengedtétek se az hogy a 19 éves fiadat küldözöd. remélem ez csak kamu mert ha nem az akkor veled valami nagy gond lehet
2014. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nem az a durva,hogy nem akar elköltözni, vagy a barátnőjével összeköltözni, hanem az,hogy neki MENYASSZONYA van és nem akar vele összeköltözni. Könyörgöm úgy akar vele összeházasodni,hogy nem is éltek együtt? Atyám
2014. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, de ez az igazság ;(
2014. aug. 25. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!