Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit vársz el a 11 eves gyereke...

Mit vársz el a 11 eves gyerekedtől otthon?

Figyelt kérdés

A párom lányáról van szó. Tündéri kiscsaj, nagyon szeretem, de önállóság semmi...vagy inkább szelektív...vagy nem tudom.

Ha nem adom a kezébe a poharat, nem iszik egész nap.

Ha nem kérdezgetem, nem mondja, hogy éhes...

Ha zuhanyzik, akkor úszik az egész fürdőszoba, a szennyest otthagyja, ahol leesik róla, a törölköző szintén a földön, ahol abbahagyja a törölközést. Már persze, ha fürdés előtt a kezébe adom. (Tudja, hol tartjuk a tiszta törölközőt, el is éri, de nem veszi ki, várja, hogy odaadja neki valaki.)

Ha nagy nehezen ráveszem, hogy a nappali helyett a konyhában egyen, várja, hogy megcsináljam a szendvicsét (ő is meg tudja csinálni, de várja).

Ha a nappaliban evett, nem viszi ki a konyhába a tányért, hanem szól, hogy végzett, vigyem ki.

A játékait nem pakolja el maga után, max összetúrja a dohányzó asztalra. Mindent széthagy, a telefonja legutóbb a hűtőből került elő egy hét után, és üres banánhéj is volt már a szekrényben a ruhái között.

Ez tényleg normális és engem neveltek szigorúan, hogy ezeket már 6 évesen is megcsináltam, vagy ő van túlságosan kiszolgálva?

A páromnak már jeleztem a dolgot, de szerinte még túl kicsi, hogy ezekre figyeljen.

Nem akarok gonosz mostoha lenni, de kiszolgáló személyzet se. Mi lehet a megoldás?



2014. aug. 30. 16:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

A kislány nemcsak, hogy lusta, de nincs megnevelve.

Az én 11 éves lányom fenekét nem nyalom ki ennyire.

Amit elvárok tőle, és meg is csinálja:

- a saját szobáját rendben tartani. A rendrakásban benne van a minden nap rendesen megágyazni, a szennyesét kivinni a szennyes tartóba.

- Hétköznap amikor nem vagyok otthon akkor az étel a hűtőben, szedjen magának 1 tányérral, és mikróban melegítse meg. A mikró használata egyszerű, nem okozhat gondot egy 11 évesnek. A tényért ha végzett tegye a mosogatóba.

- játékokat maga után el kell tennie.

- Fürdésnél önállóan fürdik, ha kell tud venni tiszta törülközött, mert a kis szekrényében vannak a saját törülközői.( mesefigurás, mintás törülközök)


A párod lánya nagyon el van kényeztetve, és tényleg ráférne némi változás, mert ha most nem teszitek meg, akkor idősebb korára sokkal rosszabb lesz a helyzet.

Bevallom, én tuti nem szolgálnám ennyire ki.

2014. aug. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Ugyan én még nem vagyok szülő, nálunk is ugyanazok voltak elvárva 11 éves koromban, mint amiket az első válaszoló felsorolt, szerintem ez a normális. Van két húgom, náluk is megvoltak ezek a dolgok.
2014. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok, most így belegondoltam, az összehasonlítás kedvéért, hogy egy évvel idősebb koromban, 12 évesen mentem gimnáziumba (hatosztályos), ahova már egyedül jártam (35 perc utazás), később is jártam már haza, mint a két általános iskolás húgom, és érdekesmód megoldottam magamnak az étkezést, néhány dolgot már készíteni is tudtam (pl. tojásrántottát), a szendvicset pedig minden reggel én csináltam magamnak és a két húgomnak a suliba, mivel anya reggel 6-tól dolgozott már.

Szóval szerintem egy 11 évesnek bőven el kell már jutnia arra a szintre, hogy a kérdésedben leírt dolgokra odafigyeljen és önállóan megoldja, nem kifogás az életkora.

2014. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam 11 évesen :) Nem csináltam magamtól semmit, de nem lustaságból, hanem mert féltem, hogy mindent(!) elrontok, amibe csak belekezdek... és a banánhéj hetekig a táskámban volt, mert egyszerűen nem gondoltam arra, hogy kivegyem. Aztán később megjött az önbizalmam is meg az eszem is :)


Egyszer sérült kamaszokkal dolgoztam, ott is volt egy hasonló eset, igaz, ő már idősebb volt, meg fiú, de nála az vált be, hogy

1 - megszeretett engem. szerintem ez kulcsfontosságú.

2 - kedvesen elmondtam neki, hogy ezt és ezt várom tőle. föl is írtuk egy papírra. ha elsőre nem ment, szóltam neki ismét. és nem csináltam helyette meg ezeket a dolgokat. volt, hogy két órát késett a suliból, mert nem keltettem föl... sose szidtam le, csak emlékeztettem rá, hogy ez mostantól az ő felelőssége, nem az enyém. pár hét után már igyekezett, és néhány hónap múlva már egészen jól ment neki.


Szóval ha ez önbizalmonyhiány, akkor szeretettel, kedvességgel, következetességgel orvosolható. Ha meg a gyerek egy lustaság - azt nem tudom, ilyennel még nem találkoztam.

2014. aug. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ha mondom neki, akkor tudja...meg ha olyan napja van. Ha pedig magától megcsinálja, soha nem marad el a dícséret.

Olyan, mint egy elvarázsolt királylány. Csak néha sírba visz. :D

Áprilisban született meg a húga (az anyjától), azóta otthon teljesen önálló, reggel felkel, megreggelizik, csak nálunk ilyen, mert itt lehet...vagy inkább eddig lehetett. De hogy vezessem rá finoman? A páromat is...

2014. aug. 30. 19:54
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Az enyémek ennyi idősek.

Némi takarítás (portörlés és porszívózás van), az előre elkészített kaját meg tudják melegíteni maguknak.

A saját cuccaikat nekik kell elpakolni.


A kislány túlságosan ki van szolgálva, én nem adnám a kezébe a poharat. Akkor nem iszik.

A játékokat megmondtam, hogy én csak szemeteszsákba pakolom este. Ha ők nem rakják el, akkor annak annyi.

Csak tudják rólam, hogy ez nálam nem üres fenyegetés.

2014. aug. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Takarítást nem várok el, csak annyit, hogy legyen kicsit önellátóbb, és ne abból álljon a napom, hogy készenlétben állok, és utána pakolok, takarìtok.

Holnaptól suli, már előre félek, hogy mi lesz, amikor itt lesz hétköznap. A június nem volt egyszerű. Ha nem szólok, simán itthon marad az iskolatáska. Nem szóltam, hogy van szendvicse, meg se nézte, és nem evett...ebédet se, mert a szendvics mellett volt az ebédjegy. Én meg égtem, mikor a tanító mondta, hogy a gyerek egész nap éhezett, mert nem csomagoltunk neki semmit.

2014. aug. 31. 11:51
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg nagyon el van kényeztetve. Az oké, ha néha segítesz neki suliidőben, pl. csinálsz neki szendvicset, mert általában több oldalnyi házit dübbentenek ránk, de az, amiket leírtál...

Szerintem mond meg neki kedvesen, hogy az ő korában már lehetne önállóbb....

11/L

2014. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki, aki hasonló helyzetben volt? Mi volt a megoldás?
2014. szept. 1. 12:59
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen a saját szobámat rendben kellett tartani. Hetente fel kellett porszívóznom, rendnek kell lennie és persze szennyest a szennyestartóban kell tartani, stb... Teríteni, elmosogatni, kiteregetni vagy a tiszta ruhákat elrakni a megfelelő szekrénybe már bőven tud egy 11 éves. Szerintem vezess be heti rendet, hogy mikor mit kell megcsinálnia. Pl hétfőnként Juditka kitakarítja a szobáját, keddenként megterít a vacsorához, szerdánként elmosogat... Szombaton kitereget és vasárnap elrakja a tiszta ruhát. és szólj rá ilyenekért. A zuhanyt is ki tudja már takarítani, kell egy ilyen gumi lehúzó izé, és pikk pakk megvan a dolog. Azt írod, rendes gyerek, szerintem egyszerűen csak nem is jut eszébe, hogy ha ő is meg tudja csinálni, akkor meg kéne. Meg beszéld meg vele, hogy ő már nem kicsi gyerek, már felső tagozatos (majdnem?).
2014. szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!