Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vannak itt olyan kamaszok...

Vannak itt olyan kamaszok akik szeretnek és szoktak olvasni?

Figyelt kérdés

Legnagyobb fiam 13 éves. Tudnátok könyveket javasolni, amit érdeklődéssel olvashatna?

Nehezen lehet rávenni az olvasásra, az én régi kedvenceim nem jók erre, nem tudja mi érdekelné, az Egy ropi naplója részeit elolvasta, de azon kívül csak álltunk a könyvesboltban a polc előtt, és mindegyikre csak azt mondta, hogy biztos nem jó.

Tudtok tippeket adni? Vagy a mai fiatalok nem olvasnak? Mert ő azt mondja az osztálytársai sem olvasnak, mindenki csak "kockul".



2014. szept. 4. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Harry Potter, Gyűrűk ura. Ha ezeket látta filmen, és tetszett neki, győzd meg, hogy könyben még sokkal jobbak.
2014. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mi érdekli a fiadat? Autók, vagy a számítógépes játékok, vagy sport?


Én az unokaöcsémnek Stephen Hawking gyerekkönyvét vettem és imádta. De ő szereti a nyomozós sorozatokat és a műszaki/fizikai érdekességeket.


Stephen és Lucy Hawking: George kulcsa a rejtélyes univerzumhoz, Könyvmolyképző Kiadó, 2008;

2014. szept. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy jó dolog az olvasás, én imádok olvasni. De az én lányomnak is volt 13-14 évesen ilyen korszaka, hogy ő ugyan nem olvas... Én nem erőltettem, mert csak rosszabb lett volna, "már csak azért se" olvasott volna szerintem.

Aztán ahogy elkezdte a gimit, elkezdett könyveket olvasni, magától.

Szóval ezt szerintem ne erőltesd, mert ha kényszerből olvas, az régen rossz.

2014. szept. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A döntő többség tényleg nem olvas csak kockul. Nekem a 8 éves öcsém olvasta az Egy ropi naplóját :D.

Harry Potter én filmben is untam 13 évesen, Gyűrűk urát szerettem, de mivel már láttam filmben nem olvastam pár oldalnál többet.

13 éves, gondolom 8.-as. Engem akkor nagyon érdekelt a 2. világháború, szóval ha egy értelmesebb gyerek a Patkánykirály című könyvet élvezni fogja.

Én sem akartam olvasni ennyi idősen, de mikor azt mondta apukám: -Ez egy jó könyv, olvasd el - azután már élveztem.

Szóval keress neki egy tényleg jó könyvet, vagy ha nő vagy kérd meg a férjed, hogy mondjon egyet. Aztán ha kiolvassa, de nem tetszik neki, szerintem nem érdemes ezzel piszkálni.

2014. szept. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Szív c. regényt Edmondo De Amicis-től. 14 vagyok. Mielőtt ezt elolvastam, teljsen máshogy álltam hozzá mindenhez. Ha nem tanulságos könyveket olvas, hanem ún. divatkönyveket lapozgat, az csak átmeneti megoldás. Értse is meg, hogy az élet nem a PC körül forog.
2014. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Jelen.

Ajánlani sajna nem tudok, nem hiszem, hogy ugyanaz érdekelné, mint engem.

14/L

2014. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Igen, én az anyukája vagyok, a férjemet hiába kérdezem, ő nem volt nagy olvasó, most is csak a szakterületével kapcsolatosan olvas. A Ropit a fiam sem most olvasta, hanem 8-10 évesen, és azóta nem találtunk olyat, ami ilyen szinten érdekelte volna, belekezdett ő is a Gyűrűk urába meg a Potterbe, de nem tetszett, abbahagyta. Érdeklődése a sport, főleg a foci, a Messi életéről szóló könyvet olvasta most el. Ezen kívül inkább az állatvilág áll hozzá közel, alsós korában még gyűjtötte is az "állatos könyveket".

Szerintem neki most olyan regény kellene, ami vele egykorúakról szól, és mindenképp mostani időkben játszódó sztori, és persze már nem olyan gyermeteg, mint a Ropi.

2014. szept. 4. 21:49
 8/16 anonim ***** válasza:
Az öcsém, aki pont a fiaddal egyidős most olvassa Percy Jackson sorozatot. De szereti a Harry Pottert és az Egy vadászgörény naplóját is. :-)
2014. szept. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez kicsit megdöbbentő válasz lehet, de A Szent Johanna gimit ajánlanám.

Oké, ponyvaregény, meg lányos is, de az írónő hitelesen bemutatja a gimis éveket, rengeteg poénnal meg a velejáróival, lehet szeretné. Ha nem, az sem baj.:) Tom Sawyer/Huckleberry Finn kalandjait, A könyvtolvajt (bár az lehet kicsit erős, én most, 17 évesen olvasom), és esetleg, de ezt talán kicsit később, Zabhegyezőt, a fent említett könyvsorozaton kívül.

Egyébként tényleg nem kell ráerőltetni, ha nem szeret/nem akar olvasni, akkor hagyni kell, mert nekem, aki tényleg szeretek olvasni, sem tetszik, ha megmondják, hogy mit olvassak.:) 17/L

2014. szept. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A 13 és 3/4 éves Adrian Mole titkos naplója neki való. :) Tetszeni fog neki
2014. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!