Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon sokáig rágódok apróságo...

Nagyon sokáig rágódok apróságokon, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Hetek után is azon gondolkodok, hogy mit kellett volna másképp csinálnom az adott szituációban, meg sokszor kínosnak érzek helyzeteket (pedig tudom, hogy nem volt az, de valahogy mégis), és sokat rágódok ezeken. Sokszor ez a "tök gáz voltam" érzés marad meg bennem.:D

2014. szept. 17. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Velem is így van, egy egy beszélgetésen annyit tépem magam, hogy legközelebb amikor beszélek ugyanazzal az emberrel simán ideges vagyok hogy még az előzőben milyen voltam....:D Bár ha valami jól sikerül az én megítélésem szerint az is jóóóó sokáig kering a fejemben. Talán a kor velejárója?:)
2014. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

jaj, én is ezt csináltam kamaszkorban.

ez tök egyszerű, miért van így.

mert még nincs elég magabiztosság az emberben!

sajnos ezt nehéz is tanácsolni, legyél magabiztos, mert azzá idővel válik az ember.


szóval arra gyúrjál, hogy elfogadd magad, értékeld magad. ha csinálsz valami bakit, akkor gondolj arra, hogy te amúgy mindenben nagyon jó és ügyes vagy, ez a dolog most ugyan nem sikerült, de kit érdekel, azért olyan tökéletes nem lehetsz... :) vagy valami hasonló.


ha csinálsz valami baromságot, hülyeséget, amiatt égsz aztán magadban, mint a benzines rongy, koncentrálj azokra a dolgokra, amikben tök jó vagy, és lépj át a bakin :)


amúgy meg a másik megoldás erre; kibeszélni valakivel a dolgot. olyan emberrel, aki ítélkezés nélkül hallgat meg, ítélkezés nélkül beszélget veled. pl. itt is leírhatod mit csináltál, max. kapsz egy két oltást, de az is lehet, hogy szétröhögöd magad, mert leírják mások a saját égéseiket, és rájössz, más is kerül(t) ilyen helyzetbe.


majd idővel, ha magabiztosabb leszel, könnyebben fogsz ezeken átlépni, nem fogod emészteni magad. és akkor undok felnőtté válsz, aki nem próbálja már magát jobb emberré csiszolni... (tisztelet a kivételnek) :)

2014. szept. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!