Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 18 éves lányoto...

Elengednétek a 18 éves lányotokat Ausztráliába a barátjával?

Figyelt kérdés

Ezt kapnám a barátomtól a névnapomra. Nagyon szeretek utazni, sok helyen voltam már és Ausztrália nagy álmom. Novemberben lenne egy 12 éjszakás körutazás és arra mennénk, kettesben.


Tudom, hogy akkor is mehetek, ha esetleg a szüleim nemet mondanának, de jobb a békesség. Ezért kíváncsi vagyok, hogy ti, mint szülők, elengednétek-e nyugodtan a lányotokat.


2014. szept. 21. 16:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

18 évest már nem kell "engedni".


De ha kéne: természetesen igen. Ez egy életre szóló élmény, Isten ments, hogy én fosszam meg tőle!

2014. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Ausztráliába???? Nem Ausztriát akartál írni? Hacsak nem milliomos a barátod....

Amúgy meg 18 évesen nem kell az engedélyem....

2014. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem, nem Ausztriát akartam írni.
2014. szept. 21. 17:11
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Nyilván aggódnék érte, de a döntéseit ennyi idősen már ő hozza meg. Amiatt viszont eléggé csalódnék, hogy ilyen mélyre süllyedt, hogy névnapjára ilyen drága ajándékkal vásárolják őt meg. Nem támogatnám ezt a kapcsolatot, az biztos.
2014. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ő is adott már nagy értékű ajándékot ezelőtt és én is leptem már meg drága dolgokkal.

Ez nem megvásárlás, egyszerűen csak egy utazást kapok a névnapomra csoki és virág helyett.

2014. szept. 21. 17:23
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
Elengedném, hiszen felnőtt már. ^^
2014. szept. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%
Nem gyerekemet meg úgy n3evelném, hogy ilyent el se fogadjon. 18.évesen vagy érettségi évében meg főleg nem. Nagykorúság meg önmagában semmit sem jelent.
2014. szept. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Iskolaidőben nem, ha téli szünet, nyári szünet, akkor igen feltéve, ha nem két napja van együtt a barátjával és megbízhatóak, felelősségteljesek mindketten.
2014. szept. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy a kérdezőék ilyen szinten vannak, hogy egy ausztrál körút annyi, mint másnak a csoki és virág, de az is lehet, hogy a srác már két éve erre gyűjt, hogy ezt tudja ajándékozni.


Viszont ha középiskolába járnál, akkor csak szünetben. Érettségi évében nem örülnék a császkálásnak, bár megtiltani nem tilthatnám. A barátodnak lehetett volna annyi esze, hogy a téli szünetre időzíti az utazást, vele elbeszélgetnék az biztos.

2014. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó amig szülőkkel él bármi megtiltható, ezt csak tinik,hiszik hogy nem.


"lehet, hogy a srác már két éve erre gyűjt, hogy ezt tudja ajándékozni"


Akkor meg még inkább elvárható a lányomtól hogy ne fogadja el.

2014. szept. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!