Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 18 éves lányoto...

Elengednétek a 18 éves lányotokat Ausztráliába a barátjával?

Figyelt kérdés

Ezt kapnám a barátomtól a névnapomra. Nagyon szeretek utazni, sok helyen voltam már és Ausztrália nagy álmom. Novemberben lenne egy 12 éjszakás körutazás és arra mennénk, kettesben.


Tudom, hogy akkor is mehetek, ha esetleg a szüleim nemet mondanának, de jobb a békesség. Ezért kíváncsi vagyok, hogy ti, mint szülők, elengednétek-e nyugodtan a lányotokat.


2014. szept. 21. 16:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
Kösz a lepontozást b+. Akkor mégis mi egy 18 éves lány, ha nem felnőtt? Tetszik, nem tetszik már megvan hozzá a joga, hogy oda menjen, ahová akar.
2014. szept. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
Persze meg a szülöknek is hogy kitegyék hogy ne fizessék a tanulmányait és a lánynak jogában ál dolgozni is ezekért.
2014. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom utolsó! Te így gondolod, más meg másképp.

Szerintem egy kirándulás elfogadásáért, ami tegyük fel nem zavarja az iskolába járást elég erős szankció lenne az "akkor mehetsz hozzá lakni is" hozzáállás.

Fogalmunk sincsen a körülményekről, nem kell rögtön lenyomni a másik torkán a te véleményedet. Ismétlem, lehet, hogy ennyi pénze a srácnak szétszórt apró formájában van a ruhái zsebében, ettől ő még lehet egy rendes ember is, aki tényleg csak örömet szeretne szerezni a barátnőjének. Szívesen adnék én is ilyen utazást, ha megtehetném. Nem alamizsnaként, nem azért, hogy ezzel vásároljam meg a lányt. Hanem azért, hogy ketten jól érezük magunkat, és érezze, hogy odafigyeltem rá, amikor beszélgettünk.

2014. szept. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Egyikünknek sem jelent gondot kifizetni egy ilyen utat. Akkor természetesen nem fogadtam volna el, ha egy 2 szobás lakásban élne és a számlákat sem tudná fizetni.

Iskolaidőben mennénk, de ez nem lenne probléma szerintem, tavaly tavasszal pl. 3 hetet nem voltam iskolába, szintén utazás miatt.


Sosem tiltottak úgy igazán semmit, olyan választ sem kaptam, hogy "ha nem tetszik, költözhetek és tarthatom el magam". Szerencsére nem ilyen a családom, mi inkább megbeszéljük a dolgokat. :)

2014. szept. 22. 15:16
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan el fognak engedni. En is elengednelek.
2014. szept. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%
Én csak azt nem értem, hogy ha ilyen jó a kapcsolatod a szüleiddel, jól álltok anyagilag, mindent meg tudtok beszélni és nyilván el is engednek, akkor mégis minek tetted fel a kérdést? Kérkedni...?
2014. szept. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk abban nem értek egyet a szüleiddel, hogy utazás miatt ennyire sokat hiányzol suliból. Ha kitűnő tanuló vagy, akkor sem. Azért, mert neked most az a kötelességed, munkahelyről sem lehet majd hiányozni csak szabadság alatt, aminek egy részével ráadásul a munkaadód fog rendelkezni. Neked a szabadságaid a szünetek, annyival kell gazdálkodni, amennyi van - és ebből akkor sem engednék, ha tízszer olyan gazdag lennék, mint Bill Gates és Boris Abramovic együttvéve, különben félnék, hogy nem lesz kötelességtudatod.
2014. szept. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Soha ne várd el szüleidtől, hogy ők dobjanak el maguktól, neked kell róluk leválni!

...Na most akkor ki adhat neked ebben tanácsot?

Talán én?

Az én ökölszabályom: ha nem tudom, hogy megtegyem-e, akkor nem teszem.

2014. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!