Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá a gyerekeim,...

Hogyan vegyem rá a gyerekeim, hogy segítsenek otthon?

Figyelt kérdés
Valamit nagyon elronthattam 10éves lányom és 8 éves fiam nevelésével.Egyszerűen nem hajlandók otthon segíteni.Órákig ,néha napokig kell könyörögnöm,hogy legalább a saját szobályukat takarítsák ki.A fülük botját se mozdítják.Arról nem is álmodhatok,hogy saját maguktól csináljanak valamit.Kissebb korukban sajnos inkább megcsinálta én helyettük,mert úgy gyorsabb volt,de most sajna műtét előtt állok szükségem volna a segítségükre.Próbáltam szépen elmagyarázni,miért lenne fontos a segítségük,hogy több időnk legyen egymásra és ,hogy beteg vagyok.Próbáltam igéretekkel,a múltkor azt mondtam elmegyünk strandra,ha kitakarítanak,lányom közölte ő amúgy sem akar strandra menni.Ha megvonom tőlük a tv-t ,barátokat kivárják még vége és folytatják ugyanott.Ha végleg eldurran az agyam és kiabálok velük közlik velem,hogy elköltöznek,mert "folyton "üvöltök velük.Annak idelyén nekem természetes volt,hogy szó nélkül segítek anyámnak.Nekik miért nem az?Nagyon el vagyok szomorodva,mert műteni fognak szívre és hónapokig nem tudok majd mindent egyedül csinálni.A páromra hallgatnak,de csak ha itthon van.Ja és a nagynénjüknél,az apjuk testvérénél (elváltam az apjuktól) a lányom mindent megcsinál.Köszi a javaslatokat előre is!
2008. aug. 10. 08:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Azt hiszem ez valóban így van és még meg is nevettettél ezzel a megfojlak ha nem csinálod mondattal.Megpróbálom jó hangulatban velük együtt csinálni,hátha bejön.

2008. aug. 25. 06:53
 12/17 anonim ***** válasza:
45%

Én 14 vagyok.

És sehogyse tudnak rávenni, maximum pénzért.

2008. szept. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
42%
Kedves előző válaszoló. Elég szomorú, hogy csak pénzért tudnak rávenni. Anyukád talán kap pénzt azért, hogy megcsinálja? Amúgy nem annyira te tehetsz róla, a szüleidnek kellett volna hamarabb rászoktatni erre. De mostmár azért kezdesz elég idős lenni hozzá, hogy magadtól is lásd, a szüleid dolgoznak, és ezek mellett takarítanak utánad is, te viszont nem dolgozol és mégsem teszed ezt meg. Talán illene ezen elgondolkodni.
2008. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 14 éves válaszoló, én nem dicsekednék vele, hogy ennyire nincs bennem szeretet.
2008. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát igen én sem!
2008. okt. 2. 18:03
 16/17 anonim ***** válasza:

Hát engem meg báttyámat megpróbáltak elég hamar bekötni a házimunkába.. de mivel báttyám 5 évvel idősebb ő jóval elöbb kezdte.. így amikor engem próbáltak rávenni rájuk hagytam, tudtam ha én nem csinálom meg akkor vagy a tesóm vagy a szüleim megcsinálják... Teltek az évek.. És már nagyon elegük volt belőlem, szinte semmire nem kértek meg mert tudták, hogy úgyse csinálom meg.. De volt 1 olyan időszakom amikor bármit kértek megcsináltam, csak pl megkérdezték, hogy: "Niki ki teregetsz??" erre azt mondtam, hogy "Nem tudom, nem hiszem!!" De már mentem megcsinálni... És ki is teregettem, de mindig csak pattogtak.. Álltalába mindig vissza szóltam de megcsnáltam.. Mondjuk így se kérnek meg több dologra..

Mostmár 16 éves fejjel ahol tudok segítek! Ha látom, hogy dzsuva van a konyhába megcsinálom és még szólni sem kell érte.. Ahogy nőnek felelőség teljesebbek lesznek.. :) szerintem!!

2009. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.Közben túl vagyok a műtéten,de a segítség téma még mindíg érzékeny pont.
2009. júl. 9. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!