Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért hiszitek azt, ha 18...

Miért hiszitek azt, ha 18 lesz egy ember, akkir automatikus felnőtt lesz, és azt csinálhat, amir akar?

Figyelt kérdés
2014. szept. 28. 07:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Mert a magyar törvények szerint a 18. életévét betoltott személy nagykoru, önrendelkezési joggal bír, nem korlátozható.
2014. szept. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Aki ezt gondolja, az idióta. Nekik biztos nem volt családjuk, barátaik, nem jártak iskolába, nem volt önkritikájuk, és magasról tesznek az erkölcsre, normára, tartásra.
2014. szept. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Senki sem hiszi azt szerintem. Bár szerencsére még van olyan is, aki 18 éves korára valóban felnőttnek mondható, és ez szerintem sokkal inkább lenne normális, mint az, mikor valaki még 25-30 évesen is a szüleinél lakik, és tőlük függ. Elég gyakran olvasok itt olyat, hogy pl. "27 éves vagyok, nem engedik a szüleim, hogy ...", ami azért elég döbbenetes. Mondom ezt úgy, hogy 16 éves korom óta élek egyedül, egy forintot nem láttam a szüleimtől azóta, és nem mondom, hogy nem kemény, mert az, de egyesek azért erősen túlzásba viszik...
2014. szept. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Mert mindenütt ezt hallják. Elvárják a szüleiktől, hogy eltartsák őket, és megsértődnek, ha a szülő elvárja, hogy járuljanak hozzá az eltartásukhoz. Akkor nem marad pénzük arra, hogy kedvükre bulizzanak.

Sokan még 24-25 évesen sem tudnak felnőttként viselkedni.

2014. szept. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

# 3/4


Vannak gyerekek akik jól kijönnek a szülőktől és egyetem mellett albérletet fenntartani saját pénzből lehetetlen, akkor minek költözne el. Én biztos szégyellném is ha gyerekem amit tehetné elmenekülne hisz azt semmit nem jelent csak hogy pocsék szülők voltunk.

Aki ezt hiszi azt pont azt bizonyítja, hogy gyerek még.

2014. szept. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem hisszük ezt.
2014. szept. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
nem hisszük, tudjuk. mert így van.
2014. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

"nem hisszük, tudjuk. mert így van"


Akkor tud csak majd az életészhez térit.

2014. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Persze, csinálhat, de akkor keresse meg hozzá a pénzt és ne tőlem kuncsorogjon - amennyiben ilyen nagy arca van.


Ha viszont normális, nem kivagyi, és arrpgáns, meg veri a mellét (a semmire), akkor segítek neki.

2014. szept. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Naivak,azt hiszik a felnőttség a 18 éves korral kezdődik holott abszolút nem a legtöbb 18 éves egy éretlen gyerek még aki a szüleivel élt még lehet házimunkát sem csinált nem hogy dolgozott volna valamit.
2014. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!