Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megőrítt! MIT TEGYEK? nemtudom...

Megőrítt! MIT TEGYEK? nemtudom meddig bírom így vele

Figyelt kérdés

az a helyzet hogy én nevelem a hugomat 1 éve. most 14 éves. nem akar szót fogadni, részegen jött haza, jegyei romlanak, felesel. én 21 éves vagyok. nincs hova mennie rajtam kívül. örülök hogy itt van. saját szobája van barátom is szereti őt, zsebpénzt kap, ruhákat veszek neki. tényleg mindent megteszek érte.

de így hogy teljesen figyelmen kívül hagyja hogy ha nemengedem ki, megmondom 7re haza ( mivel másnap iskola) nem tartja be, megkérem porszívozzon ki vagy mosogasson el nem teszi meg.


2014. okt. 10. 19:12
 1/8 A kérdező kommentje:
3 an lakunk. barátom, hugom és én. szép házunk van. úgy érzem mindent megadok neki és szeretjük.
2014. okt. 10. 19:13
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te "csak" a nővére vagy ezért nem tisztel. Meg kell húznod a határokat. Durva, de ha ennyire nem tud viselkedni, mond meg neki, hogy ő csak a te jóindulatodnak hála nincs gyerekotthonban, úgyhogy legyen egy kis tisztelettel feléd és segítsen be a házban.

A másik dolog, ha tanul és visszavesz a bulizásból, akkor kaphat pénzt, ha nem akkor nem ilyen egyszerű.

Nyilván nem fog tetszeni neki és majd fenyegetőzik mindenfélével, de neked kemények kell lenned az ő érdekében. Nem szabad lecsúsznia, mert akkor lehúzta az egész jövőét.

2014. okt. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A szüleitekkel mi történt? Mert nagyon nem mindegy.

Ti milyen életmódot éltek? Mert ha azt látja hogy ti buliztok akkor...

2014. okt. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem bulizunk. nyáron néha szombatonként valahol mindig gryl partiztunk a kertben vagy nálunk vagy barátoknál.

szilveszter meg hasonló alkalmak álltalában valahol házibuli.


anya alkoholista nem alkalmas rá hogy nevelje, apa külföldön valahol. nem tartjuk egyikkel se a kapcsolatot

2014. okt. 10. 19:25
 5/8 A kérdező kommentje:

* nyáron valahol mindig gril partyztunk.


félreírtam előbb az elejét :)

2014. okt. 10. 19:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ilyen alapokkal nem egyszerű. :(

Mennyit szoktatok beszélgetni? Mennyire érzi, hogy szeretitek? (Biztos, hogy tudja, de az a kérdés, hogy érzi-e ugyanúgy.) Van ritmusa a napjaitoknak? Vannak olyan idők, amikor kiszámíthatóan nem fog történni semmi (akár csak pár perc)? A kamaszok szeretik ezeket az időket kihasználni, hogy a fontosabb mondandójukat elmondják, akár csak egy félmondatban is.

2014. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen van alkalma beszéllgetni velem vagy csak úgy oda jönni valamikor.
2014. okt. 10. 20:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne adj neki zsebpénzt. Vigyen magával kaját a suliba, azon kívül meg ha kell valami, azt közösen megveszitek. Ha nincs pénze, szórakozni se fog eljárni.
2014. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!