Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyünk? Az egész családna...

Mit tegyünk? Az egész családnak elege van abból hogy az öcsém angolúl beszél. Nem értjük, ez bunkóság, és főleg hogy kijelentette hogy neki jobban tetszik az angol mint a magyar.

Figyelt kérdés

azóta kezdődött a dolog mióta összebarátkozott azzal a fiúval aki kint élte le az élete háromnegyedét.... ez volt 3 éve... akkor elkezdett angolúl beszélni, és mostanra folyamatosan angolul beszél ha itt van a fiú, és akkor is ha nincs.... a tanároknak is elegük van belőle mert ott is angolúl beszélnek.... jó hogy gyakorol, de most azért ez itt magyarország, ő magyar, és a másikkal szemben ez nagyon ronda dolog hogy Angolul vartyog, direkt hogy ne értsék mit mond... és nemrég el is mondta hogy jobban szeret angolul beszélni mint Magyarul... Most nem azért de hogy szeretheti valaki jobban azt a nyelvet amit az iskolában tanult, annál ami az anyanyelve? Meg eleve a magyar nyelv szép. és ez is rosszúl esik nekünk.


Hogyan értessük meg vele, hogy ő nem az a fiú, ő neki nem az az anyanyelve, és ez bunkóság?


2014. okt. 13. 17:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%

Buta vagy, Kérdező!

Inkább tanulj Te is... először magyarul, majd aztán vmi idegen nyelven!

2014. okt. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
57%
Először is, tanulj meg az anyanyelveden, utána pofázz. Ugyan ezt csinálom, otthon spanyolul, angolul és németül beszélek felváltva, és igen, én is jobban szeretek angolul beszélni, mert nekem egyszerűbb. Amióta (2 éve) idegen nyelveken beszélek otthon, minden családtagom szinte tökéletesen beszél angolul (a nagymamám is, aki azt nem tudta 2 évvel ezelőtt, hogy I love coffee), alapszinten németül, és pár szót spanyolul. Művelődjetek.
2014. okt. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

1. Ahhoz hogy a barátjával ketten milyen nyelven beszélnek, se neked, se a tanárainak nincsen az ég világon semmi köze.


2. Ez jó nyelvgyakorlás is, nyelvvizsga előtt én is angolul beszélgettem az amerikai (de itt élő) haverommal. Inkább örülnétek.


3.Ha ennyire imádod az anyanyelvedet, akkor nem ártana megtanulni. "angolúl", "magyarország" "rosszúl" Ezek a szavak nekem "nagyón" fájnak. (szarkazmus)


4. Miért ne szerethetné jobban az angolt? Van olyan helyzet amikor én is jobban szeretem, hamarabb eszembe jutnak szavak, nem is említve hogy angolul nézek filmeket/sorozatokat, angolul gondolkodom és néha álmodok is. Ja, hogy mert nektek ez "rosszúl" esik? Ez mióta érv?


5. Ettől függetlenül ha veletek is így próbál beszélni az tényleg nem a legudvariasabb dolog. Próbáltátok már megkérni hogy veletek magyarul beszéljen? Nem lehet hogy "csakazértis"-alapon csinálja, mert az angol nyelvet általában ellenzitek?


+1. Hány éves az öcséd?

2014. okt. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%
Ne haragudj, de nagyon jót nevettem rajtad. Arról magyarázol, hogy az öcséd nem tiszteli az anyanyelvét, miközben te megalázod a gyönyörű nyelvünket a borzasztó helyesírásoddal és a szörnyű, magyartalan fogalmazásoddal. Ne mentegetőzz! Tudjuk, te "telóról vagy", "siettél" vagy egyéb abszolút értelmetlen kifogás. Egyszerűen buta vagy és begyöpösödött.
2014. okt. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
27%
Amíg angolul mondja le kell sz*rni, majd ha szépen magyarul kimondja, hogy mit akar.
2015. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%

Sok a bíráskodó, mások életét igazából leszaró ítélkező ember! Igenis fájó lehet ez egy családnak és valóban Bunkóság, főleg ha kérik. Az más ha a barátjával beszélget így, de ha a haver nincs ott minek?

Szerény véleményem szerint ezt majd "kinövi" mert a nyelveket nem menőségből használjuk hanem a kommunikáció végett. Ha igazán akar valamit de nem érti a közege kénytelen lesz használni a Magyart - elvégre az angolt sem azért tanuljuk hogy legyen egy nyelvvizsgánk, hanem a más kultúrákkal való kommunikálás lehetősége végett.

2015. nov. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!