Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel lehetne megelőzni, hogy...

Mivel lehetne megelőzni, hogy a kamaszok kipróbáljanak keményebb dolgokat?

Figyelt kérdés
Az alkoholt mindenki kipróbálja ez ellen nem lehet tenni, de mit lehet a fű ellen tenni, amivel az ember elronthatja az egész életét?

2014. okt. 15. 22:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Megfelelő neveléssel, és odafigyeléssel.
2014. okt. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
megsúgom bizalmasan, hogy a füvet is szinte minden kamasz kipróbálja, ettől nem fogják elrontani az életüket. vagy ha mégis, az nem egy füves cigi miatt történik majd
2014. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

A fűvel elronthatja az egész életét ???


Hol élsz te? Az alkohol 100-szor károsabb, mint a fű.

2014. okt. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%
Én meg megsúgom, hogy nem mindenki próbálja ki. Én pl sosem (szó szerint) próbáltam ki. A nevelés segíthet a dolgon, de szerintem ez belső indíttatás.
2014. okt. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

És mi van ha kipróbálja? Lesz egy vicces órája, na és?

Nem ezzel rontja el az életét.

2014. okt. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Az alkohol sokkal keményebb drog, mint a fű.

Ha kipróbálja a füvet vagy hetente elszív egy-két füves cigit, akkor sincs semmi.

Az, hogy a szülő ostoba, tönkreteheti az egész életet. Ez ellen mit lehet tenni? Sajnos nem sokat.

2014. okt. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem szabad mindent kategorikusan megtiltani. Minél jobban tiltasz valamit, annál jobban akarja. El kell mondani a veszélyeit a dolgoknak, esetleg mutatni példát a legrosszabbra. Amúgy pl Hollandiában 16 eves kortól siman ihat alacsony alkoholtartalmú italt, pl sort a gyerek vendéglátó helyen is, 18 eves kortól pedig kipróbálhatja a marihuánát is, mégse látni nonstop be nyomott, belőtt gyerekeket.
2014. okt. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
végülis inkább kamaszkorában próbálja ki mint máskor
2014. okt. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi neveléseden, és a gyerek értékrendjén múlik.


Tehát ha ő nem akarja kipróbálni, nem fogja.

2014. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

"Keményebb drogokat... mit lehet a fű ellen tenni"

Javaslom mielőtt bármit is tennél, nézz uténa legalább minimálisan annak, hogy miről beszélsz -.-

2014. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!