Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel lehetne megelőzni, hogy...

Mivel lehetne megelőzni, hogy a kamaszok kipróbáljanak keményebb dolgokat?

Figyelt kérdés
Az alkoholt mindenki kipróbálja ez ellen nem lehet tenni, de mit lehet a fű ellen tenni, amivel az ember elronthatja az egész életét?

2014. okt. 15. 22:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%

Én úgy vagyok vele, hogy különbség van aközött, ha valaki egy boldog ember, értelmes életet él, és szeret bulizni, melynek során a barátaival esetleg iszogat, cigizik, netalán valami kis lightos cuccot kipróbál, amitől furán érzi magát, de csak akkor és ott, és nem tekinti élete értelmének.


Ahhoz, hogy valaki drogos legyen, problémák kellenek, amit így próbál tompítani. Én nagyon kíváncsi természetű vagyok, szeretek inni, de nyilván bulik keretében. Sosem innék mondjuk csak úgy itthon, vagy suliban/suli előtt.


És nem is gyakran iszom, meg élek ilyesmivel, maradjunk annyiban.


Tehát ha valakinek teljes az élete, úgyse fog neki komolyabb kábítószer kelleni, mert minek? Annyi más, jobb dolog van a világon! Én (az esetleg negatív) partis élményeimből is inkább építek, mert lehet belőle.


Ja, és a fű nem rosszabb, mint az alkohol. De ahogy az alkoholizmus se, a rendszeres fűfogyasztás se jó, sőt...


15/L

2014. okt. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

"Az alkoholt mindenki kipróbálja ez ellen nem lehet tenni"

Ez az állítás hamis.

És az is, hogy a fű veszélyesebb, mint az alkohol. Inkább füvezzen, mint igyon valaki.

2014. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
6%
Én csak saját tapasztalatot írnék.. Egyszer én is kipróbáltam a füvet.. Elájultam, mentőt kellett hívni hozzám. Azóta se próbáltam újra. Nem ittunk előtte semmi. Két slukk volt az egész. Véleményem szerint az a baj ezekkel hogy mindenféle szarral keverik. Valószínűleg én ezért kerültem kórházba tőle..
2014. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem ilyen "bio" sz.rt kellett volna kiprobalni, hanem normalis cuccot, es semmi bajod nem lett volna, utolso. Bar eleg hihetetlennek tartom, hogy valaki ket slukktol elajuljon, meg akkor is, ha nem normalis fu volt, de mindegy.

Egyebkent mi teszi az alkoholt jobba a funel? Mindkettore ra lehet szokni, viszont mindketto jol tud esni alkalmankent, nem tulzasba vive. A fu meg nem ertem, miert rontana el valakinek az egesz eletet. Ez nem egy kemeny drog, nem valami addiktiv, nyilvan ha folyton csinalja ah ember, ra lehet szokni, de nem egy heroin kategoria, aminek egy alkalom utan kialakulhat fugges.

2014. okt. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az alkohollal előbb elrontja az életét. De amúgy semmit nem lehet tenni ellene, nem neveléstől függ, nem családi háttér miatt, nem lelki okok miatt fog elkezdeni valaki füvezni. Sőt, ha kipróbálja akkor még nem füvezik, mert nem rendszeres. Persze ha szorongósabb, akkor érdemes lenne elmondani, hogy pánikbetegséghez vezethet, de ez sem törvényszerű, például én nagyon szorongós vagyok, de nem fordult elő soha, hogy bepánikoltam volna.
2014. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Persze szívjátok csak, aztán amikor a Blahán kéregettek majd lehet sajnálkozni.
2014. okt. 21. 20:43
 17/21 anonim ***** válasza:

igen, a fűfogyasztók mindig azzal érvelnek, hogy a fű nem ártalmas, hiába jelenik meg szinte havonta új, CT-kkel stb. alátámasztott tanulmány...

de az alkoholisták szerint sincsen semmi baj azzal, hogy ők isznak, szóval a függő embereknek úgyis mindig lesz valami mentegetőzés a tarsolyukban, ez nem újdonság.


Én jelenleg beneluxban élek, és elég sokszor látok benyomott fiatalokat, de az utcákat reggel szépen tisztára söprik a hányásoktól meg a törött üvegektől, és mehet szépen az élet tovább, mint ha mi sem történt volna. igaz, hogy az öngyilkossági ráta, meg a depresszió aránya igen magas a fiatalok körében, de hát semmi összefüggés nincsen természetesen.

2014. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
46%
Hollandiában legális a fű mégis mérföldekkel előttünk vannak...
2014. okt. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
hát persze, hogy előttünk vannak, hiszen a fél világot a gyarmatukká tették, milliókat zsákmányoltak ki és öltek meg. kéne egy kis történelmet tanulnod.
2014. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Füvet is elég sokan kipróbálják. Ha csak egészséges mértékben, ahogy az alkoholnál is lehet, annál semmi gond nincs. Feltéve ha normálisat szív. Ugyanolyan társasági dolog, mint az ivászat.

Az ennél keményebb dolgok megelőzéséről már érdemesebb lenne beszélni.

2014. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!