Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Nagyon hülye...

Mit tegyek? Nagyon hülye vagyok matekból.

Figyelt kérdés

Mindig 2-esekkel csúsztam át,max alsóban nem.Tavaly viszont megbuktattak,ezért most újra 9.-es vagyok,de most sem állok jól.

Egy matektanár korrepetál a suliban,aki tavaly is azt mondta hogy rajtam nem segítene az sem,mert nagyon nem megy(nyilván nem ilyen szavakkal).Magántanárra nincs pénzünk.



2014. okt. 20. 19:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Azt nem tudod elintézni,hoyg diszgráfiásnak vagy minek mondjanak? Akkor nem kell matekból érettségizned, és matekra se kell járnod.
2014. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom,azt hogy lehet elintézni?
2014. okt. 20. 19:26
 3/22 anonim ***** válasza:
Probald meg a "magolos"reszeket megtanulni-ahol nem kell szamolni.Siman leerettsegiztem2-re,pedig en is hülye voltam hozza.
2014. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom erről lehet manapság papírt szerezni, diszkalkuliának nevezik ezt a "betegséget", bár elég kicsi az esély hogy tényleg az vagy. Persze ettől függetlenül be kell járnod matekra, csak nem kell érettségizned belőle. Én is hasonló cipőben járok, 10.-es vagyok, tavaly kegyelemből kaptam egy négyest év végén úgy mentem át, de ha most félévkor egyes leszek, nem tudom mit csináljak...
2014. okt. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Szerintem a nevelési tanácsadóba kéne elöször menned egy diszkalkulia tesztet csináltatni, aztán ott továbbküldenek ha szükséges és megkapod az igazolást és a felmentést matekból.

2014. okt. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
42%
gyakorolj sokat. én is hülye vagyok a matekhoz, de az összees feladatot be lehet gyakorolni. csak ahhoz kell matekozni heti 3szor minimum, napi 1-2 órát.
2014. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
32%

Nem éri meg most diszgráfiásnak lenned, nem fogsz tudni később munkahelyet találni. Talán menjél át egy gyengébb iskolába.

Puskáz! Tölts le ugyanolyan feladatok, és csak a számokat cseréld ki. Ha nem valami top suliba (gondolom nem) jársz, megfogják adni rá a kettest, hiába nem jó a számolás. Esetleg egyik barátod/barátnőd megkéred, hogy fotózza le dogát (te aznap nem mész be) aztán másnap megírod a fénykép alapján.

Nekem a fizikával, kémiával van így, és tavaly simán átmentem 2-esel (idén is átfogok, talán meglesz 3 is).

Most nyilván nem fogom tudni őket, de soha a büdös életbe nem akarok ezekkel foglalkozni, érettségizni sem fogok egyikből sem.

2014. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

Vagy tényleg diszes vagy, vagy simán jó sz*** tanáraid voltak.

Egy idősebb, felsőbb éves diák nincs aki korrepetálna? Az nem olyan drága. Nekem is pótvizsgára egy pár évvel idősebb srác segített felkészülni, nem valami nyugdíjas matektanár marika néni.

2014. okt. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

Nem lehet hogy a tanárral van a gond? tudom nincs pénzed matektanárra, de akkor se normális hogy ilyeneket mond neked. senki se menthetetlen.

megnyugtatásképp Einstein ezt mondta:

"Ne bánkódj, ha gondjaid vannak a matematikával, biztosíthatlak, az enyémek sokkal nagyobbak."

:))

2014. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%

Én világ életemben hülye voltam a matekhoz. 7-ben meg is buktam, de szerencsére átmentem pótvizsgán. Minden évben épp hogy 2-es lettem évvégén. Emlékszem, hogy matek érettségi előtti este sírva gyakoroltam a matekot :) 2-es lett. De úgy, hogy ha 1ponttal kevesebb lett volna, akkor nem sikerül.

Mióta 3éve leérettségiztem elég sokszor hálát adok az égnek, hogy soha többé nem kell matekoznom :)

Teperni ezerrel a kettesért és túlélni! Tudom, könnyű "mondani", de ez így van.

2014. okt. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!