Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon hülye vagyok matekból,...

Nagyon hülye vagyok matekból, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy hatosztályos gimibe járok, most lettem kilencedikes, eddig mindkét évben kitűnő voltam, de a matekot eddig se nagyon értettem, elméleti dolgozatokra sokat tanultam ,feleltem és sok szorgalmit csináltam, de mostmár elég nehéz az anyag és nem értek semmit. Holnap után dolgozat halmazműveletekből ! Mit csináljak szerintetek ? ( matektanárhoz nem mehetek + nincsen olyan ember aki rendesen el tudná magyarázni, a tanár pedig eléggé utál :S )

2013. szept. 11. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szilvás buktát, mert azt szeretem…


Én a helyedben megpróbálnék beszélni felsőbb évesek közül valakivel, aki jó matekból, hátha van köztük rendes, esetleg egy másik matektanárral a suliból (ez esetben a rendes lehet, pláne meg fog utálni). Másrészt a holnapután már közel van, próbáld megérteni az anyag minél nagyobb részét, hogy azért kihozd a maximumot a helyzetből, még ha az 5-ösre kevés is az esély. Egy 3-ast könnyebb kijavítani, mint egy 2-est.


Amúgy a rendes matektanárnak elvileg kötelessége lenne segíteni, még akkor is. ha utál.

2013. szept. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazából a mi óránkon nagyon nehéz dolgozni, mert mindenki egyből bekiabálja a megoldást, és a húszból egy biztosan jó lesz, és ezzel már meg is vannak oldva a feladatok. Utána már nem magyaráz senki semmit, mert ezzel a tanár azt hiszi, hogy akkor mindenki nagyon érti, és megyünk tovább az anyaggal. ( zseniális osztálytársak, de tényleg ! )
2013. szept. 12. 07:44
 3/4 A kérdező kommentje:
Am azt mondják, hogy ő a suli legnormálisabb tanárja, szal valazeg én vagyok nagyon hülye... ( felsőévesek közül senkit nem ismerek, ( kb még a saját osztályomból se ) forever alone vagyok )
2013. szept. 12. 07:46
 4/4 anonim válasza:

Miért nem mehetsz matek korrep tanárhoz? Kb a diákok 70-80%-a oda jár, mert órán normál ember nem érti meg a matekot, csak a zsenik.

A 9.es anyag nehéz, de csak az általános iskolához mérve. Utána nagyon könnyű, egyszerű lesz a 9.es tananyag, mivel ennél már csak nehezebb, bonyolultabb feladatok fognak következni évről-évre.

A matektanárnak meg kötelessége lenne segíteni, mert ez a dolga, hogy tanítson, és segítsen a diáknak, ha nem érti az anyagot. Ez hülyeség...

2013. szept. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!