Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért hagyja, hogy mindenre...

Miért hagyja, hogy mindenre meghívjam, amikor nekem az össze vagyonom 5 ezer, neki meg 630?!

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, a számláján van 400 forint, és készpénzben még 230, mégis sokszor burkoltan, de elvárja, hogy meghívjam mondjuk a mekiben, vagy ha fagyizni megyünk. Mondván, hogy "jajj, nem hoztam pénzt".


Mit tegyek? Nekem nincs ennyi pénzem, nem kapok zsebpénzt, csak kapok néha, ha kell valamire. Jelenleg van 5ezrem, és előre tudom mi lesz, ha holnap beülünk suli után mekibe... (lesz egy program, ami miatt nem tudunk hazamenni suli után kajálni, csak ha beülünk valahova..)


Miért csinálja ezt, és én mit csináljak? Nem akarok enni előtte és nézni, hogy ő éhes..


17L


2014. nov. 9. 19:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Igen ezt tudjuk, hogy 630 összesen. Nem is ezen megy a vita, csak az egyik válaszoló felvilágosított, hogy 630 ezer!!! Nem tudom, hogy miből gondolja.
2014. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

Reggel csinálsz magadnak egy szendvicset. Miért kell folyton a mekibe járni, ha sajnálod rá a pénzt? Nekem nincsenek anyagi gondjaim, de inkább eszem a saját szendvicsem, mint a mekis műanyagot. Félre ne érts szoktam én is ott enni, néha szükség van egy kis méregre, pláne ha finom a sok adaléktól, de azért nem heti rendszerességgel.

Mond meg a csajnak, hogy ő is vigyen otthonról. Aztán leültök egy tetszőleges padra és megebédeltek.

2014. nov. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%
mondd meg hogy nálad is csak pontosan annyi van amennyi egy adag.
2014. nov. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
97%
Itt most nem arról van szó, hogy a kérdező sajnálja a pénzt a mekis kajára, hanem, hogy a barátnője folyton "meghívatja" magát valamire és a kérdezőnek ez nem tetszik, jogosan. Szerintem nem az a jó megoldás, hogy inkább viszel magadnak valamit vagy olcsóbb kaját választasz mert a saját pénzedet, arra költsd, amire szeretnéd. Mond meg neki, hogy alkalomadtán, egyszer-egyszer szívesen meghívtad egy fagyira vagy sütire vagy kisegítetted, ha nem volt nála (elég) pénz mert barátok vagytok, de nem szeretnéd, ha ez rendszeres lenne. Nincsen elég pénzed,nem kapsz zsebpénzt ezért nem tudsz csak úgy költekezni, de egyébként is illik viszonozni a kedvességet. Szerintem nyugodtan mond meg neki, hogy nincs annyi pénzed, hogy mindkettőtöknek vásárolj csak magadnak és neked ez anyagilag eléggé megterhelő volt eddig is. Lehet, hogy direkt le akar húzni, de nem biztos...Nekem van egy barátnőm, aki sosem hord magánál pénzt és régen mindig én vettem neki inni vagy kaját, édességet, ha mentünk együtt valahova, de nem akartam...nem sajnáltam tőle a pénzt, hogy néha veszek neki egy csokit vagy valami és volt is pénzem, de rendszeresen ez nagyon nem tetszett... és hülyén is éreztem magamat ezért szóltam neki. Most már nem ilyen, de érdekes volt, hogy neki fel sem tűnt, hogy mindig én fizetek helyette, ő ezt teljesen normálisnak tartotta. Azóta is jóban vagyunk, nem kihasznált és tényleg nem az a fajta, de ő teljesen természetesnek vette ezt, azóta hál' istennek ezt sikerült megbeszélnem vele és rendeztük a dolgokat.
2014. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként szerintem nincs pénze. Egy csitri számláján mi a frászt keresne 630 ezer? Csak a szája nagy és kihasznál téged.
2014. nov. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
87%

Néhány ötlet:


1. Holnap te játszod el, hogy otthon maradt a pénztárcád. Hívjon meg, legyen szíves.


2. Tényleg soha nem hív vissza? Akkor mindig, mielőtt beléptek valahová, hangosan elmélkedsz, valahogy így: "Múltkor én fizettem ezt meg ezt, ma te jössz". Ha felváltva fizettek egy-egy alkalommal, szerintem az teljesen rendben van barátok közt, még akkor is, ha pár száz forinttal eltér a számlák végösszege.


3. Ha legközelebb lejmol, közlöd vele, hogy jó, adsz kölcsön, de kéred vissza, mert a szüleid meghagyták, hogy vegyél valami fontosat abból a pénzből, még a héten. Ha tényleg az a helyzet, hogy a barátnőd csak előtted akar villogni a nem létező pénzével, akkor nem fogja tudni visszafizetni a kölcsönt. Na akkor kell leülnöd vele, hogy a barátja vagy, ne a pénzedet húzza le, hanem legyen veled őszinte.

2014. nov. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%
Mondd meg neki, ha lesz saját kereseted, akkor szívesen meghívod vacsizni, de nem érzed igazságosnak a szüleiddel szemben, hogy az ő pénzükből eteted.
2014. nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg őszintén is megmondhatod neki ,hogy bocs de nincs annyi pénzem hogy duplán fizessek. Az őszinteség a legjobb. Fölösleges hazudozni meg mindenfélét kitalálni.


Lehet ,hogy kisit összekaptok ,de a helyzet tisztázódni fog.

2014. nov. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam. 400.000 forint + 230.000 forint.
2014. nov. 10. 19:07
 20/20 A kérdező kommentje:
És köszi a válaszokat.
2014. nov. 10. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!