Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha reményvesztettn...

Mit tegyek, ha reményvesztettnek érzem magam? 16/L

Figyelt kérdés

Nem lelem őszinte örömöm szinte semmiben. Nagyon nagy a hajtás a suliban, sok órám van, majd egész nap ott vagyok, rengeteg az anyag, a számonkérés. Elfáradtam, nincs kedvem semmihez, ráadásul két hónapja szakítottunk a barátommal, és még mindig nem vagyok túl rajta, rettentően hiányzik :(

A jegyeimen eddig nem látszott mindez, de most írtam egy sor sikertelenebb dolgozatot és félek hogy nagyon lerontom az átlagom.

Fásultan csinálom a dolgom, de nagyon elegem van mindenből, semmihez nincs kedvem, minden nap sírok, van hogy apróságokon is, és megesik hogy vagdosom magam.

Nagyon nem jó ez így, hogyan juthatnék ki ebből a helyzetből? :(



2014. nov. 16. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Nem lehet hogy nem az anyag sok, hanem a te agyad nem birja felfogni? :)
2014. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De lehet, bár szerintem az ellenkezőjére utal, hogy mindeddig kitűnő voltam :)))))
2014. nov. 16. 21:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak barátaid? Mennyit szoktál kimozdulni? Rengeteget javíthat a kedveden, ha elmész sétálni vagy megiszol valahol egy teát, akár egyedül, akár mással. Néha kell egy kis idő a kikapcsolódásra, attól még jobban is fog menni a tanulás, tehát ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha lazítasz kicsit.

A szakításra pedig nincs recept. Van akinek idő kell a továbblépéshez, van, aki a kutyaharapást szőrével elvet vallja.

Vagdosni ne vagdosd magad. Butaság. :) Olyan nyomokat hagysz a bőrödön, amik minden nap arra fognak emlékeztetni, amiért csináltad és így sosem fogod elfelejteni. Én is nagyon megbántam, hogy elkezdtem, de szerencsére a legtöbbször meg tudom állni és így már csak nagyon ritkán vágom meg magam.

Amúgy ha gondolod és esetleg van kedved beszélgetni, írj. :)

19/l

2014. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kamaszkori depresszio.
2014. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, a kamaszkori depresszió helyes meglátás, csak éppen nem segít.

A szerelmi bánatra azt mondanám, hogy majd elmúlik, a vagdosás viszont jobban aggaszt, azzal szakemberhez kéne fordulni. A te korodban könnyen igénybe lehet venni ingyenes pszichológusi segítséget.

2014. nov. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Probalj meg kilepni ebbol a burokbol hohy valami teljesen extrem oldaladat probald ki!!! Nezd meg mibe vagy jo.... Szereted a gyerekeket akkor vihyazhatnal neha rajuk es kozben tanulsz es nem tudsz gondolkodni vagy esetleg sportolj valamit amit teljes gozzel csinalsz... Ha meg njncs idod es tanulni sincs lelki erod akkor en neha elmegyek a kozelben levo parkba viszem az iPod om es egy bokor mogott ki tombolom magam tudod azt hogyan kell!!!!😊 szorítok neked❤
2014. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbálj aktívabban élni: séta mozgás sport, még ha nehezedre esik is. Szólj a szüleidnek, ha lehet legyen velük is programod, ha csak egy esti társas is.

Fordulj szakemberhez. A vagdosás nem megoldás semmire.

2014. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Találj egy hobbit ami kikapcsol és örömödet leled benne. Lehetőleg olyat, amit egyedül csinálhatsz, hogy ne máson függjön a boldogságod.

Aludj többet, az segít, vegyél forró fürdőt, találj valamit ami agyilag ki tud kapcsolni. Könnyű meglelni, csak próbálgasd amik eszedbe jutnak, és amikor odaérsz rájössz. Kivéve a vagdalkozást, az nem jó. Ronda és később szégyellni fogod.

Beszélgess olyan emberekkel, akik más napi rutinban vannak, tehát nem fásultan csinálják a dolgukat, hanem élvezik a munkájukat. Menj állatok közé, ha van a környékeden akkor kutyamenhelyre, vidd el egyiket másikat sétálni.

Tarts kecskét, felvidít ha fáradt is vagy :)

2014. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!