Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá magam arra,...

Hogyan vegyem rá magam arra, hogy csináljak valamit?

Figyelt kérdés

Ma rádöbbentem, hogy alig egy hónap, és ülhetek vissza az iskolapadba. Még rosszabb, hogy nyár elején halvány tervecskéim voltak, hogy miket fogok csinálni, de egyszerűen képtelen vagyok magam rávenni. Nekikezdek, tíz perc és le tudnám kaparni a bőrömet, annyira nincs kedvem hozzá. Pedig elég értelmes gondolataim voltak, nyelvtanulás, sport, több együtt töltött idő a cicámmal(oké, ez egész jól összejött), megtanulni főzni, ilyesmik.


Szerintetek mivel tudnám motiválni magam? :/



2014. júl. 31. 23:36
 1/3 B25 ***** válasza:
100%
Készíts konkrét tervet egész hétre vagy akár minden napra külön hogy mik azok a dolgok amiket meg akarsz tenni! Ha előtted van a lista sokkal könnyebb nekikezdeni. De ne akard rákényszeríteni magad bármire is hiszen a nyár pont arról szól hogy olyat csinálj amit akarsz és amihez van kedved. Tehát találj ki új programot és terveket és ha valamihez nincs kedved akkor majd máskor. Élvezd a nyarat és ne görcsölj. Ez pont arról szól hogy semmi sem muszáj! :)
2014. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős :D 16 vagyok. Folyton mondom le a programokat, és csak akkor megyek el ha valakit már nem lenne képem lemondani.. Aztán persze mindig jól ki a dolog, nem is értem magam. Visszatekintve, amennyire nincs kedvem elindulni, annyira örülök annak hogy végül mégis elmentem.

Minden kezdet nehéz :)

Kezd kicsiben. Találkozz a barátnőiddel. Aztán valahogy csinálj olyan programot, amire tudod, hogy el KELL menned, és nem tudod lemondani. (Nekem pl. tök jó az, ha nincs pénz a telómon, mert akkor nem kap el a kísértés, hogy gyorsan lemondjam a találkát..)

2014. aug. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Második, jó, hogy mondod, velük(vele) is terveztem egy napot. Nna, akkor megvalósítás kezdődik holnap. ^^
2014. aug. 1. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!