Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet tenni, ha a gyerek...

Mit lehet tenni, ha a gyerek nem szeret oviba menni és ott görcsösen viselkedik?

Figyelt kérdés
Itthon nincs vele gond, nyitott, értelmes, közöségben nehezen oldódik, 3 éves múlt. Óvodaváltás vagy ideggyógyászati vizsgálat?
2013. dec. 3. 08:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
ki kell venni.én otthon maradnék vele még 1 évet ha lehet.
2013. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Miért kell rögtön kikapni a gyereket az oviból? Azt se tudjuk mi az oka, hogy így viselkedik és mióta.

Egész nap bent van vagy csak délelőtt? Szeptembertől jártok és azóta ilyen? Voltál vele beszoktatni?

Beszélj az óvónőkkel, hogy mi a gondod lehet, hogy tudnak segíteni.

Kérdezd meg a gyereket, hogy miért nem szeret oviba menni, vagy játsszatok vmilyen szerepjátékot otthon (mondjuk állatok az óvodában v hasonló) hátha aközben rájössz, h mi gond.

Dolgozol és azért ment oviba?

Első körben ennyit tudok, de semmiképpen nem megoldás, hogy fel se tárod mi a gond és kiveszed az oviból.


Óvónéni

2013. dec. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Óvoda előtt mennyirevolt közösségben?
2013. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kivenni nem szeretném, félek, hogy akkor szegényke csak még jobban elszigetelődne az emberektől, és jövőre ugyanitt vagy hátrébb tartanánk, nincsenek a környéken hasonló korú gyerekek, akikkel tudna barátkozni, játszani, én meg kevés vagyok neki, mint társaság.

Bölcsibe nem járt, itt meg nem volt beszoktatás, alvás utánig van. Menni nem szeret, de ha már ott van, akkor úgy tűnik szereti, vannak élményei, mondja és mutogatja a mondókákat, amit tanultak.

Állítólag az elejétől ilyen, az a baj, hogy tőlem várják a megoldást.

2013. dec. 3. 09:52
 5/19 anonim ***** válasza:
Szeptember óta jár? Szerintem ha ő eleve ilyen típus és élete nagyobb részét eddig viszonylag elszigetelve töltötte csak a családdal, nem hiszem, hogy változna, ha kiveszed vagy nem lenne-e még stresszesebb neki egy újabb környezet. Annyit tehetsz, hogy megpróbálod vele otthon feldolgozni az óvódai élményeit játékos formában (ahogy az óvónéni írta, hátha kiderül valami konkrét probléma-forrás) vagy mesékkel (pl. Bartos Erika: Anna és Peti: Irány az óvóda!) és jómagad mindig lelkesen, pozitívan állsz az oviba-menéshez (akár mesélhetsz neki a saját oviskorodról is). És esetleg érdemes lenne valamilyen más közösségbe, érdeklődésének megfelelő szakkörbe vagy legalább alkalmanként játszóházba is elhordani, hogy ott miképp viselkedik.
2013. dec. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, most kezdte, kb 2.5 hónapot járt eddig, az egyik óvónőt nagyon nem szerette egy időben, akkor szó szerint harc árán ment be. Szívesen megnézném mi folyik ott, mert amiket mesél, abból nem úgy tűnik, mintha egy sarokban gubbasztana görcsösen egész nap.

Köszi, ezt az állatkás játékot kipróbálom, hátha kiderülne valami, a könyvet kívülről fújja. Az itteni játszótér elég szegényes és gyereket is ritkán látni, de mik ezek a játszóházak és hogy lehet oda bemenni?

2013. dec. 3. 13:11
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly volt egy olyan kiscsoportosom aki szinte egész évben sírva jött reggel, de miután anya elment minden ok lett, és jól érezte magát. Nem mondom, hogy biztos, hogy nálatok is így van, de rengeteg esetben ez a "hiszti" anyának szól nem a helyzetnek. Sokszor nem is a gyerekben van a hiba hanem anyában, akinek a lelkiállapotát meg hozzáállását a gyerek pontosan leképezi. Lehet, h ezek olyan rejtett dolgok a mit az ember még magának sem vall be de a gyerek mindent megérez:-)

Félre ne érts nem téged hibáztatlak, de ahogy az előttem szóló írta próbálj te mindig lelkesen, pozitívan hozzáállni az ovihoz, hidd el ez idővel változni fog szerintem. Legalábbis ez a tapasztalatom (12 éve vagyok óvónéni).

2013. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Pesti vagy? Az M5 marketban a sárkány centerben nagyon jó játszóházak vannak, ezek nagyobbak. HA a neten rákeresel találsz kisebbeket is. A nagyobb bevásárló központokban szinte mindegyikben van.
2013. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Eddig pozitívan álltam az ovihoz, most már nem tudom mit gondoljak, lehet rossz választás volt. Az első héten volt pár napig sírás, utána örömmel ment, egyszer valamiben nem egyeztek az egyik óvó nénivel, aztán volt, hogy alig lehetett bevontatni, mostanában bemegy, csak mindig mondogatja itthon, hogy nem megy oviba, nem jó ott neki és nehezen öltözik, ha már ott vagyunk, akkor mosolyogva megy be, mikor jövünk haza, akkor meg mondja, hogy jó volt az oviban, ezért sem értem. Napközben van az állítólagos probléma, én a közelében sem vagyok, nem tudom mitől lehet ez az óvónők szerinti görcsösség, de oldjam meg.
2013. dec. 3. 14:15
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát igen érdekes az óvónénik hozzáállása....mégis, hogy old meg ha nem tudod mi a baj.

Le kellene ülni négyesben (2 óvónéni, apa, anya) és megbeszélni ezt a dolgot. Én biztos ezt tanácsolnám, ők vannak a gyerekkel egésznap nem igaz, hogy nem tudják, hogy mi a baj.

Ha reggel mosolyogva megy be, meg meséli, hogy mit csinált akkor azért csak történik valami. Nem lehet, hogy van egy csoporttársa akivel nincs jóban, esetleg bántja őt? Vegyes csoport van vagy homogén?

2013. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!