Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van itt olyan akinek elváltak...

Van itt olyan akinek elváltak a szülei és ketten laknak anyukájával egy nem túl nag lakásban?

Figyelt kérdés
milyen körülmények között élteK, hány évesek vagytok? hol vásároltok ruhákat és milyen időközönként?
2014. dec. 18. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2.-os gimis voltam, amikor végül elváltak a szüleim, én anyámmal maradtam, két szoba panelben. komolyan megváltás volt hogy végre külön mentek, éveken át (amióta eszemet tudom...) állt a bál.

ruhaneműket ált szezonhoz kapcsolódóan vettünk, ha kellett mittomén télikabát meg bakancs stb, vagy nyárra szandál,póló stb. Apám viszonylag korrekt gyerektartást fizetett, a ruházkodásomat fedezte nagyjából, de ha valami extrát akartam magamnak akkor a diákmelómból gyűjtöttem rá össze (pl Martens bakancsra), a szórakozás-hobbi is ebből ment. Anyám keresete nagyjából elment a rezsire-kajára-szükséges dolgokra, tartalékolni nemigen tudtunk belőle, pedig okiosan éltünk, nem nagy lábon. Ezért is diákmelóztam, hogy ne fájjon anyám feje, ha mittomén extra gyógyszer kell mert valamelyikünk lebetegszik, vagy hasonló. Ebből következik, hogy a szükséges mennyiségű ruhát vettem meg, meg cserberéltünk a barátnőkkel sokmindent, így volt változatosabb. 2000-ben érettségiztem amúgy

2014. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

16 éves vagyok, lány.

Hát, nem vagyunk gazdagok, sőt. Viszont azért annyira nagyon szegények se. Nyáron vettem utoljára ruhát, viszont, ha veszünk akkor vagy az Árkád valamelyik boltjából, vagy eBay-ről rendelünk. De most fogok menni dolgozni, így a fizetésemből (telefon után) vehetek ruhákat.

2014. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én ilyen helyzetben voltam.

2 éve költöztünk el a régi lakásunkból,ami konkrétan egy 35 négyzetméteres lyuk volt.a konyhába nem fértünk be ketten,a kis szobát teljes egészében elfoglalta az ágy,és még sorolhatnám.hozzáteszem,hogy durván klausztrofóbiás vagyok kicsi korom óta,így nem volt egy leányálom...

most egy ennél nagyobb,55 nm-es lakásban élünk.sokkal jobban érzem magam.anyával is jobb a kapcsolatom,hiszen nem lihegünk állandóan egymás nyakában,ezért kevesebbet veszekszünk.(ugyanis a régi helyen egy normálisnak mondható helyiség volt,mindig mindketten ott tartózkodtunk)

ruhákat elég gyakran vásárolok,ugyanis turi és ebay mániás vagyok.viszonylag sok ruhám van,viszont ezeket szinte kivétel nélkül maximum(!) 2000 forintért vettem.

2014. dec. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14 éve lakunk anyával a nagyszüleimnél,szóval nem csak ketten lakunk egy szobában,de közös szobánk van.17 éves vagyok,szerintem átlagos életkörülmények között élünk,persze nem vet fel minket a pénz,de mindenünk megvan.Ruhákat kb. havonta vásárolok,általában Tally weijlben,vagy a new yorkerben,de ha találok valami jó cuccot,akkor simán megveszem a turkálóból is.Nem dolgokzok év közben,nyáron szoktam diákmelózni,hogy fizessem a kisebb fesztiválokat.
2014. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálam (hálistennek) abszolúte békésen zajlott le a válás. azóta sok helyen laktunk (főként nagyanyáméknál és anyám jegyesénél (aztán ők is szétmentek)) azután költöztünk nagyanyámék mellé egy ténylegesen kétszobás lakásba ahol nem volt rendes konyhánk csak a mikró a fürdőszoba előtt de nem számított mert lejártunk nagyanyámékhoz. Amúgy meg élhető volt ruhát pedig nagyrészt idősebb rokonaim levetettjeit hordtam(abszolúte nem zavart és nem volt megalázó és amúgy ma is így van pedig anyám már újraházasodott a mai napig semmi bajom vele.). Csak cipőt vettünk minden szezonban. Amikor ez volt 13/14 lehettem.

15/f

2015. jan. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Ami a ruhák árát illeti kábé 2500-3000. És persze tévénk nem volt csak egy rádiónk de azt jobban is élveztem mert azt még nem fertőzte meg annyira a sok szutyok.
2015. jan. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!