Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, mennyire várjátok a...

Kamaszok, mennyire várjátok a karácsonyt? Szeretitek?

Figyelt kérdés
2014. dec. 23. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
A szilvesztert jobban komálom, olyankor megőrül az egész város, azt a hangulatot a karácsony se hozza.
2014. dec. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Minden egyes jövőbeli időpontot várok várok.
2014. dec. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán.. nem
2014. dec. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én lennék a legboldogabb, ha tudnám úgy várni, mint régen. De sajnos nem megy. Azt mondják, ez a szeretet ünnepe, ilyenkor összejön a család. Hát én a szűkcsaláddal amúgy is elég sokat vagyok, ilyenkor karácsonykor meg mindig jön pár harmad-unokatestvér, akikkel csak karácsonykor találkozom, és kb annyit tudok róluk, mint egy random emberről aki szembejön az utcán. Mindig zavart az a képmutató bájcsevegés, amit ezekkel a sosemlátott távoli rokonokkal kellett folytatnom. Az is eléggé zavar, hogy mivel a szüleim elváltak, külön ünneplünk apukám és anyukám családjával, ami eléggé tönkreteszi nekem a hangulatot. Az ajándékoknak meg általában örülök, de azok csak tárgyak, nem tudnak annyira boldoggá tenni. 14 F
2014. dec. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyre inkább úgy érzem, hogy képmutatás az egész. Összegyűlik a család, hujhujhajrá, de ez nem csupa móka és kacagás. Anyám utálja a karácsonyt, így a készülődés nagyobb része, takarítás, díszítés, sütik rám maradnak. A testvéreim hazajönnek a párjaikkal, a sógoraim nem annyira bírják egymást, anya se annyira a sógorokat, és ami a legviccesebb az egészben, hogy a tesóim is folyton piszkálják egymást, holott felnőtt emberek. Én per pillanat rosszul érzem magam, amiért még nem értem a feladataim végére, és mert még tanulok, ajándéknak is csak csokit tudok adni a szeretteimnek. Félek, hogy nem fogok tudni semleges maradni a viták során, és így én is hozzájárulok majd a feszültséghez.

Az érme másik fele, hogy minden egyes bántó szó, veszekedés ellenére szeretem a családomat, ilyenkor mikor mind együtt vagyunk, eszembe jutnak a régi, idők, mikor mind gyerekek voltunk a tesóimmal, és ők nem több száz kimre tőlünk éltek. Végső soron ez a szeretet ünnepe, családot pedig nem magának választ az ember.

Őket kell szeretni, amíg lehet.

2014. dec. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Képmutatás és üzlet. Teljesen jól meglennék nélküle.
2014. dec. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6-osnál a pont, a XX. század ilyenné formálta ezt az ünnepet.
2014. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én 19 vagyok, nem tudom mennyire számítok kamasznak, de szeretem az ünnepet. Szeretek a családommal lenni.
2014. dec. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A családdal levés is sok családban annyi, hogy mindenki idegbeteg, mert ha belegebedünk is MUSZÁJ a rohadt fa, meg MUSZÁJ a 8 fogásos kaja, meg MUSZÁJ az ajándék boldog-boldogtalannak.

Tök szeretném, ha simán egy-két nap lenne, amikor mindenki nyugis, beszélgetünk jókat, szenteste pl a családdal vacsizunk, utána társasozunk, ilyesmi. De ehelyett csak veszekedés megy.

És sok ember így van akiket ismerek. Gusztustalanságot csináltak az ünnepből, mindenki rágörcsöl. Sokkal jobb lenne ha arról szólna amiről kéne: otthon kis chillelés a családdal.

2014. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ma még csak kétszer volt ordibálós veszekedés, persze, imádom. Pont mint a kötelező 6 féle sütit, családi vendégséget, ami alatt mosolyogva nézem hogy a rokonkölykök lebontják a szobám,és a 2 hetes id gbajt...16/L
2014. dec. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!